ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2011 - Fórum téma

január 22

PHP csoportos HTML email kuldes

richie85 · 2011. Jan. 22. (Szo), 18.49
Sziasztok,
Nagy az en gondom! A hajamat tudnam mar tepni, hogy nem jon ossze amit szeretnek, es nem talalom a megoldast sehol, mert csak kezdo hobbi php-s vagyok. Szoval, szeretnek el kuldeni egy klikkre tobb email cimre ugyanazt a html tartalmu email levelet (newsletters).

A mysql megfelelo adattablajabol kiolvasom az email cimeket, amikhez checkboxokat tarsitok: ime:
<?
include("connect.php");
$sql = "SELECT * FROM probalista";
$eredmeny = mysql_query($sql);
?>
<form method=post action="form2.php"> 
<table border='0' cellspacing='0' style='border-collapse: collapse' width='400' >
<?
while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)) {
?>
<tr> 
<td width="200"><input type=checkbox name=box[] value='<?= $sor["email"]?>'>&nbsp;&nbsp;&nbsp;<?= $sor["firstname"]?></td> 
<td width="100" align="left">&nbsp;<?= $sor["email"]?></td> 
</tr> 
<?}?>
<td colspan=2 align="left"><input type=submit value=Select></td>
</tr> </table>
</form>
mysql_close($kapcsolat);
?>
ezutan a form2.php-val kiprintelem, a kivalasztott email cimeket:
<?
$box=$_POST['box'];
?>
<table border='0' cellspacing='0' style='border-collapse: collapse' width='400' >

<?
while (list ($key,$val) = @each ($box)) { 

echo '<tr>
<td align="left">' . $val .'</td>
</tr>';

} 
?>
</table>
?>
Innentol kezdve megallt a tudomanyom!! Egyszeruen a mail fuggveny abszolute nem tudja kezelni, kiolvasni, vagy akarmit is csinalni
$val
. Kiprobaltam, hogy sima e-mail cimet irok be a mail fuggvenybe, hogy el megy e a level. Es elment. Kiprobaltam a netrol lemasolt csomo php script-et, mind mukodik, ha 1 db email cimrol van szo.. !! De egyszeruen nem tudom, hogy kuldhetnem el mindenkinek, aki ki lett valasztva?!

Ebben kerem valaki(k) segitseget, mert ki vagyok akadva, hogy ennyire nem akar ez nekem osszejonni!!

A segitseget elore is koszonom! Udv.: Richie
 

Miért nem működik a z-index?

seovili · 2011. Jan. 22. (Szo), 11.00
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem? A virágot nem sikerül sehogysem legfelülre hozni. Hogy rálógjon a fehér tartalmi részre, a szövegre, stb...

http://www.fantaziaviragbolt.tk/

Ez egy drupal smink, amiben régiót hoztam létre, meg csináltam egy .overimage class-t is a képhez, de hiába adok bármelyiknek z-index-et, nincs hatása. Miért?
 

január 21

Nekem is menü problémám lenne

makezdtem · 2011. Jan. 21. (P), 14.26
Sziasztok!
Én is menüvel bajlódom. Nézem a példákat kiegészítem de valahogy soha nem jön össze a dolog. Valaki segítene? :S 1 hete tanulgatom a dolgot és csak egyszer kéne megmutatni vagy elmagyarázni.

Menü

geraz10ugyre · 2011. Jan. 21. (P), 00.38
Sziasztok valaki egészítse már ki, hogy tudok szép lenyíló menüt ehhez! Csak egy példát kérek köszi!!!!

(Keret)rendszer adat manipulálásra

janoszen · 2011. Jan. 21. (P), 00.06
Sziasztok!

Szerintetek, mi a legmegfelelőbb eszköz a következő feladatra?

  • Kötött adatszerkezetből (MySQL) kell lekérdezni, módosítani.
  • A lekérdezések között van helyenként rekurzió.
  • Custom formokat kellene használni, mivel erősen függenek egymástól.
  • Nagy örömmel írom meg a queryket és adom meg a formok szerkezetét, ha a többit átveszi a rendszer.
  • Az ORM/DAO megoldásokat szeretném elkerülni, mert annyi memória a világon nincs.


Nem tudom, érthető-e az óhaj, ha nem, kérdezzetek.

Köszönöm a segítséget!
 

január 20

Facebookra fizetős alkalmazás

zzrek · 2011. Jan. 20. (Cs), 12.34
Sziasztok!

Megköszönném, ha valaki pár szóban, általánosságban eligazítana, hogy hogyan is megy ez.

Megpróbáltam utánanézni, hogy a Facebooknak milyen előírása van ilyen esetekre, de ügyetlen vagyok, és nem találtam egyértelmű információkat:
- ha a facebookos alkalmazásomra paypalos fizetési lehetőséget rakok, akkor a facebook levesz belőle valamennyit (le akar belőle venni?) ?
- ugyanez facebook kredittel?
- ... és ha adományozásról van szó (paypal donate button)?
- ha kivezetem egy külső linkre és ott kérem be a pénzt paypallal?

Örülnék valami linknek, leírásnak is, ahol konkrétan ilyesmiről van szó.

Köszönöm a segítséget!
 

Egyedi sorok beszúrása ellenőrzéssel

csaba86 · 2011. Jan. 20. (Cs), 11.24
Sziasztok!

Van egy űrlap, a felhasználó adatokat küld be rajta keresztül.
Szeretném valahogy elkerülni azt, hogy egyet kétszer is beszúrhasson az adatbázisba, így unique tulajdonságot adtam a mezőnek. Egyszerre több sort is szeretnék beszúrni, de ha talál egy már létezőt akkor leáll a folyamat.

Eddig ezt a megoldást találtam, működik is, de szeretnék érdeklődni, hogy létezik-e szebb, okosabb, gyorsabb megoldása is ennek?

mysql_query('INSERT ...');
if (mysql_errno() == 1062) {
    echo 'Dupla!';
}
Köszönöm a segítségeteket!
 

Backup

S3RI0US · 2011. Jan. 20. (Cs), 08.37
Helló,

Egy dedicated hostingon reseller accountom van. Szeretném a userek oldalait automatikusan backupolni egy VPS-re. Tudtok erre valami megoldást? Rengeteget gugliztam de nem jöttem rá...

Köszi, FT
 

Van-e erre css formázás?

aeternum · 2011. Jan. 20. (Cs), 07.19
A helyzet az, hogy nagyon szépen ki van találva egy kinézet.

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body style="font-size:9px; padding:0; margin:0; background:#6DEFEC;" marginheight="0px" marginwidth="0px" topmargin="0px"rightmargin="0px" bottommargin="0px" leftmargin="0px" >


<div style="width:240px; height:320px; background:#00CCFF;">

  <div style="height:50px;  ">
    <div style=" float:left; width:80px;  ">
	   <div style="background:#CC0000; height:30px; width:inherit;">logo</div>  
      <div style="background:#00FFFF; height:20px; width:inherit;">input azakasz</div>  
	 </div>  

    <div style=" float:right; width:160px;  ">
	   <div style="height:30px; width:160px; background:#FF9900;  ">cím</div>  
      <div style="height:20px; width:160px; background:#FF66CC;  ">kijelzés1 szakasz sor</div>  
	 </div>  
    <div style="clear:both"></div>  
   </div>
   
	<div style="height:20px; width:inherit; background:#FFFF00;  ">dátum sor</div>
   
	<div>  
     <div style="float:left; width: 80px;  background:#00CCFF; height:250px;">navigálás</div>  
     <div style="float: right; width:160px; height:250px;  ">
	    <div style="height:75px; width:inherit; background:#00FFFF;  "> űrlap helye         </div>
		 <div style="height:75px; width:inherit; background:#CC3300;  "> lekérdezés eredménye</div> 
		 <div style="height:100px;widtt:inherit; background:#FF33FF;  "> grafikon helye      </div>
       <div style="clear: both"></div>  
	  </div>  
      
   </div>
</div>  

<div style="clear: both"></div> 

</body>
</html>

És sima böngészőben úgy is néz ki, ahogy ki van találva.
Ám de!

Bankkártyás fizetés

olomhuszar · 2011. Jan. 20. (Cs), 03.36
Üdv!

Ügyfelem szeretne netes-bankkártyás fizetési lehetőséget az oldalába ágyazni.

Milyen tapasztalatok vannak? Mit ad a bank, mit kell magunknak megírni? A tárhely szempontjából van erre valami követelmény?

Köszönöm a segítséget.