ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2011 - Fórum téma

január 28

Internet forgalom mérési hiba?

Kérésre törölve 18. · 2011. Jan. 28. (P), 19.04
Sziasztok!

Több ADSL szolgáltatónál voltam már, most éppen Inviteles vagyok.
Csak a kíváncsiság kedvéért fent hagytam a Matáv asszisztenst, hogy mérje a forgalmat.

Soha eddig nem tapasztaltam: a feltöltési érték időnként nagyobb a letöltési értéknél. Ez azért furcsa, mert semmit nem töltöttem fel, legalábbis nem több száz megabájtot 1-2 óra alatt, ami ezt indokolná (500 kbit/s feltöltési sebességnél ez nem is lenne egyszerű)

Először arra gondoltam, hibázik az asszisztens, ezért letöröltem, de az Állapot jelző (XP) is azt mutatta. Kb 1 héten egyszer tapasztalom.

Nincs más: arra kell gyanakodnom, hogy valamilyen káros program a merevlemezen lévő file-jaimat töltögeti fel valahová?

Használok védelmi szoftvert, frisset: Eset Smart Security 4-es verziót, valós időben, plusz 1-2 hetente le is futtatom a rendszeren, de amit talál, az se sok, illetve azt le is töröltetem.

Most féljek, hogy a személyes dolgaim valahol landoltak? Ilyen egyszerűen menne ez a dolog?
 

php tartalom behívása

Hellhammer · 2011. Jan. 28. (P), 15.57
Üdv!
Még régen feltettem itt egy kérdést, melyre kaptam is egy választ; de csak nemrég jutottam el addig, hogy kipróbáljam.. erről lenne szó

Szóval alapeset: adott egy index.php, mely két cella; a felsőben van mondjuk kettő hivatkozás: fő oldal, másik oldal..
A cél az lenne, hogy az alsó cellába töltse be a tartalmat; az egész oldal frissítése nélkül..

"Edgar_" nevű felhasználó azt a megoldást javasolta, hogy:
"A menüpontoknak a következő linkelést adod: pl: ?lap=fooldal"

ez alapján a felső cellába:
<a href="?lap=fooldal">fő oldal</a>
<a href="?lap=masikoldal">másik oldal</a>

Az alsó cella tartalma a kapott megoldás szerint:
<?php
if(!empty($oldal))
{
if (!file_exists('lap/'.$oldal.".php") )
{
include("lap/fooldal.php");
}
else
{
include("lap/". $oldal .".php");
}
}
else
{
include("lap/fooldal.php");
}
?>

Na most a gondom az, hogy ez nekem nem működik. /az index.php-n kívül létezik a fooldal.php és a masikoldal.php fájl is/, az index.php megnyitásakor a fooldal.php tartalma be is tölt a kívánt helyre, ha rákattintok bármelyik hivatkozásra a kettő közül, akkor a címsorban ugyan megfigyelhető a változás, de az oldal nem módosul..

Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni, mert tekintve, hogy azért kérdeztem korábban is, mert nem tudom, nyilván nem látom, hogy mi a hiba..
Vagy eleve rossz a kapott megoldás? Vagy nagyon nem így kell?

előre is köszönöm!
 

Mootools, ajax ( joomla )

blabla · 2011. Jan. 28. (P), 10.20
Sziasztok!

A problémám a következô. Nemrégiben akadtam rá a mootools-ra és és nagyon megörültem neki, bár még csak ismerkedem vele. Joomla 1.6 alatt fejlesztek éppen (szerintem ennek nincs jelentôsége a porbléma szempontjából ) és AJAX-os frissítést szeretnék. A helyzet a következô.

Az oldalon van egy <div> elem, az AJAX-ot jelen eseteben arra használnám, hogy a div tartalmát frissítse, azaz az adott komponens teljes tartalmát töltse bele újra. Az AJAX-os hívást kiváltó 'button' szintén ebben a div tag-ben van.

A mootools segítségével meghívom az addEvent metódust közvetlen a kódban a frissítendô div lezáró tag-je után:

window.addEvent( 'domready',function()
{
$('button').addEvent( 'click', function()
{
$('target').empty().addClass('ajax-loading');
var a = new Request.HTML(
{
url:'url',
method: 'get',
onComplete: function( response )
{
$('target').removeClass('ajax-loading').adopt( response );
}
}).send();
});
});

Ha közvetlen az oldal betöltôdése után rákattintok a gombra akkor jól mûködik, de miután frissült a div-em, a'button' gombra hiába kattintgatok, már nem történik semmi.

Nem tudom mi lehet a gond, bár vannak sejtéseim...

Köszönöm a segítséget elôre is.
 

január 27

Firefox össze-vissza jeleníti meg a CSS beállításokat

haho · 2011. Jan. 26. (Sze), 23.32
Szeretném kérdezni, hogy találkoztatok-e már azzal a problémával, hogy a Firefox (3.6) egy formázott szöveg formázásait oldal frissítésenként vagy megjeleníti vagy nem?

A konkrét probléma, hogy egy szöveget CSS-el formáztam és a Firefox a sormagasság beállítást (line-height) egyszer megjeleníti aztán meg nem. Majd újra lefrissítem az oldalt és megint megjeleníti. Nem mindig felváltva. Van hogy több frissítéskor is jól jelenik meg majd aztán többször egymás után rosszul.

A kóddal nincs probléma ez tuti. Nyitó és záró tagek is rendben vannak, ráadásul a Chrome, Opera és Explorer mindig helyesen a formázással jeleníti meg a szöveget, akárhányszor frissítem le őket.
 

RSS hírek naplózása

lotanujo · 2011. Jan. 26. (Sze), 20.50
Sziasztok!

Már van egy jól működő RSS hírolvasó a honlapomon. Ezt szeretném úgy átalakítani, hogy a friss híreket mindig naplózza el MySQL adatbázisba.
Hogyan lehetne ezt megoldani az alábbi kód átalakításával?

Ez jeleníti meg a hírt a honlapon:

<?php
require_once ('rss/rss_fetch.inc');
$url = 'http://www.dunatv.hu/rss/rsschannel?channelid=1082';
$rss = @fetch_rss($url);
//forrás,cím 0-1,tartalom 0-1,tartalom char 0-~,hírek száma 0-x, style css-s idje, javascript 0-1, link tájolása 0-1, sortörés, hírek közötti törés
@fetchrss($rss,1,0,0,10,"hir1",0,1,"","<hr color=\"#9A9A9A\" noShade size=\"1\" width=\"100%\">");
?>



rss_fetch.inc fájl

[code]
<?php
include("dbconn.php");


/*
* Project: MagpieRSS: a simple RSS integration tool
* File: rss_fetch.inc, a simple functional interface
to fetching and parsing RSS files, via the
function fetch_rss()
* Author: Kellan Elliott-McCrea <kellan##kukac##protest.net>
* License: GPL
*
* The lastest version of MagpieRSS can be obtained from:
* http://magpierss.sourceforge.net
*
* For questions, help, comments, discussion, etc., please join the
* Magpie mailing list:
* magpierss-general##kukac##lists.sourceforge.net
*
*/

// Setup MAGPIE_DIR for use on hosts that don't include
// the current path in include_path.
// with thanks to rajiv and smarty
if (!defined('DIR_SEP')) {
define('DIR_SEP', DIRECTORY_SEPARATOR);
}

if (!defined('MAGPIE_DIR')) {
define('MAGPIE_DIR', dirname(__FILE__) . DIR_SEP);
}

require_once( MAGPIE_DIR . 'rss_parse.inc' );
require_once( MAGPIE_DIR . 'rss_cache.inc' );

// for including 3rd party libraries
define('MAGPIE_EXTLIB', MAGPIE_DIR . 'extlib' . DIR_SEP);
require_once( MAGPIE_EXTLIB .

Zenelejásztó böngészöm aljára:D

kriszrap · 2011. Jan. 26. (Sze), 20.36
Sziasztok azt hogy lehet meg csinálni hogya böngészöm aljára dolgokat rakni.
Most éppen egy lejátszot szeretnék oda rakatni:D.példák hogy mire gondolok:
facebooknál a jobb alsó sarokba. Azt Myvip-nél bal alsó sarokba ezeket hogyan?? köszönöm már régóta érdekel:D
 

Div-span igazítások - CSS

therest · 2011. Jan. 26. (Sze), 17.22
Megpróbálom érthetően vázolni a problémát:
Van x elem amit egymás alá kell kirakni a képernyőre. Ezeket divként jeleníteném meg, szélességük a user által állítható, de alapértelmezésben a képernyő teljes szélessége. Magasságuk alapértelmezésben 20px, de ha a divre kattint a user, akkor kinyílik, így láthatóvá téve a teljes tartalmat, újabb kattal be is tudja zárni. Ez overflow:hiddennel, és a height állításával van megoldva.

A tartalma egy ilyen divnek, szöveg (span) és ikonok (img). Az ikonoknak minden esetben meg kéne jelenniük az alap div jobb felső sarkában, és ehhez kéne igazodjon a span elem, illetve az alapdiv minden más tartalma Jelenleg az ikonok egy külön divben vannak az alapdiven belül, ez az ikondiv float:right-ra van állítva, pozíció ilyesmi nincs megadva.

A probléma az, hogy ha a spanban lévő szöveg túl hosszú, az ikonok divjét lentebb kényszeríti.

Azt kéne kitalálni, hogyan lehetne úgy formázni stíluslappal, hogy a span szövege törjön meg az ikonok divjénél. Mindezt, 500 oldal CSS nélkül, a lehető legtisztább módon.

Ötletek?
 

Paraméter átadás JavaScriptből COOKIE-ba

lotanujo · 2011. Jan. 26. (Sze), 17.11
COOKIE-ba szeretném elmenteni a javascriptes adatot.
Arról lenne szó, hogy egy új weboldalamra látogató tag esetén elmentsem egy COOKIE-ba az előzőleg meglátogatott weboldal címét.
Utána amikor regisztrál, akkor tudjam, hogy honnan talált rám.

Ezt hogy valósítsam meg?

<script>
var honnan = document.referrer;
</script>

Ezt a honnan változót hogyan tudom beletenni a COOKIE-ba?

<?
setcookie("honnan","???",time()+60*60*24);
?>
 

Red5 szoba kezelés

gklka · 2011. Jan. 26. (Sze), 16.54
Hello!

Red5 használatáról lenne egy-két nagyon alapvető kérdésem. Kezdő vagyok a témakörben, és nem nagyon találtam segítséget. Több szobás video chat programot szeretnék készíteni, amihez a következő oldalt találtam segítségül:

http://lelandcope.com/red5-beginning-rooms-and-shared-objects/

E szerint fordítottam egy rtmp://localhost/test/room1 és egy rtmp://localhost/test/room1-höz kapcsolódó flash klienst, szépen be is connect-elnek, amíg csak az egyik fajtából indítok többet, nincs gond, minden az elvárható módon működik.

Ha azonban a room1-hez és a room2-höz is kapcsolódok, akkor a room1-be küldött üzenet csak a room2-ben jelenik meg, a room2-be küldött üzenet viszont szintén csak a room2-ben lesz érvényes.

Én gondolom rosszul, hogy a különböző URL-ekre kapcsolódáskor mindig új scope jön létre, és minden scope saját, privát változókkal rendelkezik, amik az azonos URL-re kapcsolódott kliensek meg tudnak osztani?
 

Települések 20 km-en belül

stan · 2011. Jan. 26. (Sze), 00.22
Az alábbi probléma elméleti kidolgozására lenne szükségem.

Szeretnék készíteni egy saját adatbázist, amely tartalmazza Magyarország összes települését. Ez nem bonyolult. Viszont szeretném, ha valaki beír egy települést az űrlapomba, akkor válaszként megkapná az összes olyan települést, amely az általa megadottól 20 km-es (vagy 5, vagy 10 stb...) körzetében megtalálható.

Az egyes települések GPS koordinátáit szintén be tudom táplálni az adatbázisomba. A kérdés csak az, hogy miként számolja ki a rendszer matematikailag két település távolságát a GPS koordináták alapján?

Ti hogy oldanátok meg a problémát?