ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 28, 2011 - Fórum téma

QR kód generálás

bbaga · 2011. Jan. 28. (P), 22.58
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy foglalkozott-e valaki közületek QR kód generálással?

Ma kitaláltam, hogy kéne milyen jó lenne ha tudnék ilyet csinálni, de nem találok hozzá rendes specifikációt, vagyis találtam ezt, de ez durván 45 ezer forint lenne...

Gondolom nem olyan egyszerű a dolog mint amilyennek azt hittem, de nem szeretném azért feladni, mert nem találok hozzá doksit.

Ha tudnátok valami olvasmányt ajánlani, megköszönném!
 

Internet forgalom mérési hiba?

Kérésre törölve 18. · 2011. Jan. 28. (P), 19.04
Sziasztok!

Több ADSL szolgáltatónál voltam már, most éppen Inviteles vagyok.
Csak a kíváncsiság kedvéért fent hagytam a Matáv asszisztenst, hogy mérje a forgalmat.

Soha eddig nem tapasztaltam: a feltöltési érték időnként nagyobb a letöltési értéknél. Ez azért furcsa, mert semmit nem töltöttem fel, legalábbis nem több száz megabájtot 1-2 óra alatt, ami ezt indokolná (500 kbit/s feltöltési sebességnél ez nem is lenne egyszerű)

Először arra gondoltam, hibázik az asszisztens, ezért letöröltem, de az Állapot jelző (XP) is azt mutatta. Kb 1 héten egyszer tapasztalom.

Nincs más: arra kell gyanakodnom, hogy valamilyen káros program a merevlemezen lévő file-jaimat töltögeti fel valahová?

Használok védelmi szoftvert, frisset: Eset Smart Security 4-es verziót, valós időben, plusz 1-2 hetente le is futtatom a rendszeren, de amit talál, az se sok, illetve azt le is töröltetem.

Most féljek, hogy a személyes dolgaim valahol landoltak? Ilyen egyszerűen menne ez a dolog?
 

php tartalom behívása

Hellhammer · 2011. Jan. 28. (P), 15.57
Üdv!
Még régen feltettem itt egy kérdést, melyre kaptam is egy választ; de csak nemrég jutottam el addig, hogy kipróbáljam.. erről lenne szó

Szóval alapeset: adott egy index.php, mely két cella; a felsőben van mondjuk kettő hivatkozás: fő oldal, másik oldal..
A cél az lenne, hogy az alsó cellába töltse be a tartalmat; az egész oldal frissítése nélkül..

"Edgar_" nevű felhasználó azt a megoldást javasolta, hogy:
"A menüpontoknak a következő linkelést adod: pl: ?lap=fooldal"

ez alapján a felső cellába:
<a href="?lap=fooldal">fő oldal</a>
<a href="?lap=masikoldal">másik oldal</a>

Az alsó cella tartalma a kapott megoldás szerint:
<?php
if(!empty($oldal))
{
if (!file_exists('lap/'.$oldal.".php") )
{
include("lap/fooldal.php");
}
else
{
include("lap/". $oldal .".php");
}
}
else
{
include("lap/fooldal.php");
}
?>

Na most a gondom az, hogy ez nekem nem működik. /az index.php-n kívül létezik a fooldal.php és a masikoldal.php fájl is/, az index.php megnyitásakor a fooldal.php tartalma be is tölt a kívánt helyre, ha rákattintok bármelyik hivatkozásra a kettő közül, akkor a címsorban ugyan megfigyelhető a változás, de az oldal nem módosul..

Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni, mert tekintve, hogy azért kérdeztem korábban is, mert nem tudom, nyilván nem látom, hogy mi a hiba..
Vagy eleve rossz a kapott megoldás? Vagy nagyon nem így kell?

előre is köszönöm!
 

Mootools, ajax ( joomla )

blabla · 2011. Jan. 28. (P), 10.20
Sziasztok!

A problémám a következô. Nemrégiben akadtam rá a mootools-ra és és nagyon megörültem neki, bár még csak ismerkedem vele. Joomla 1.6 alatt fejlesztek éppen (szerintem ennek nincs jelentôsége a porbléma szempontjából ) és AJAX-os frissítést szeretnék. A helyzet a következô.

Az oldalon van egy <div> elem, az AJAX-ot jelen eseteben arra használnám, hogy a div tartalmát frissítse, azaz az adott komponens teljes tartalmát töltse bele újra. Az AJAX-os hívást kiváltó 'button' szintén ebben a div tag-ben van.

A mootools segítségével meghívom az addEvent metódust közvetlen a kódban a frissítendô div lezáró tag-je után:

window.addEvent( 'domready',function()
{
$('button').addEvent( 'click', function()
{
$('target').empty().addClass('ajax-loading');
var a = new Request.HTML(
{
url:'url',
method: 'get',
onComplete: function( response )
{
$('target').removeClass('ajax-loading').adopt( response );
}
}).send();
});
});

Ha közvetlen az oldal betöltôdése után rákattintok a gombra akkor jól mûködik, de miután frissült a div-em, a'button' gombra hiába kattintgatok, már nem történik semmi.

Nem tudom mi lehet a gond, bár vannak sejtéseim...

Köszönöm a segítséget elôre is.