ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 10, 2011 - Fórum téma

webshop

weart · 2011. Jan. 10. (H), 17.55
Sziasztok!

Tudom, hogy van már egy ilyen téma, ami pontosan ezzel foglalkozik, de mégsem oda írtam, mert az a beszélgetés elment drupal irányba. Én nem igazán szeretem a drupalt, ezért szeretnék más webshop után nézni, az alábbi feladatokat kéne ellátnia:
- raktárkészlet aktualizálás (manuálisan egy xml-t export import, vagy automatikusan)
- ajánljon az oldal az addig megtekintett termékek alapján újakat
- legyen benne laptopkereső (hasonló, mint az IPON.hu-n)
- lehessen az adminnak beállítani akciókat, ajándékutalványokat
- lehessen az adminnak ajánlottba tenni külön a főoldalra egy sávba termékeket
- rendeztetni a termékeket ár szerint, és keresőbe ár szerinti keresést rakni
- fizetésnél lehessen olyan fizetést, mint az abrom.hu-nál, hogy elküldi h erre és erre a számlaszámra ennyit utaljon, és aközleménybe a rendelés számát írja ami ez meg ez. De nem hátrány ha tudja a paypalt is.

Előre is nagyon szépen köszönöm a tippjeiteket.
 

PHP-AS3 Kapcsolat

Falcone · 2011. Jan. 10. (H), 17.16
Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulnék ide, amire meglepő módon nem találok egy nekem kellő EGYSZERŰ példát...

A lényeg, hogy a FLASH (.swf) kapjon meg egy számot(változót). Se többet, se kevesebbet. Egyetlen számot, mely a PHP felől érkezik.

(Nem űrlap kell nekem, ne gombnyomásra történjen az átadás, hanem magától...)
 

Facebook falra olyan lin, ami nem idítja el az alkalmazást

zzrek · 2011. Jan. 10. (H), 09.17
Sziasztok!

Egy alkalmazással szeretnék olyan linket a falra rakni, amelyik akkor, ha rákattint valaki, nem jeleníti meg az alkalmazást, nem tünteti el a falat, hanem csak egy ablakot rak fölé (és persze a háttérben azért meghívja az alkalmazásom linkjét persze és ezzel infót közöl és fogad)
Valahogy úgy képzelném el, hogy ha a felhasználó rákattint a linkre, akkor a facebook küld egy requestet rá, majd a kapott választ értelmezi az api alapján és így rak ki üzenetet.

Lehetséges ilyesmi? Tudtok hasonlóra példát vagy leírást?

Köszi, Z.
 

Adatbázis kapcsolat hossza

tomiie · 2011. Jan. 10. (H), 04.41
Sziasztok!

Az adatbázissal való kapcsolattartás hosszáról olvastam már ezt is, azt is, de mégsem tudom eldönteni, hogy mi a helyes megoldás, ezért kérdeznélek Titeket.
Mikor érdemes megnyitni a kapcsolatot az adatbázissal és ezt meddig szabad fenntartani? Le kell zárni minden oldalon? Azonnal le kell zárni, ahogy csak lehet, vagy elég az oldal alján? Egyáltalán érdekes-e, hogy a kód melyik részén van megnyitva, illetve lezárva a kapcsolat az adatbázissal? Van általánosan jó megoldás, vagy az oldal méretétől és terhelésétől függ?
Amennyiben ettől függ, úgy legyen szó egy viszonylag nagy terhelésű oldalról, ahol az adatbázist folyamatosan kérdezni és írni kell.

Köszönöm a válaszokat előre is!
Tamás