ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2011 - Fórum téma

január 19

Google authentikáció felugró ablakban

kahor · 2011. Jan. 19. (Sze), 17.47
Hello!

A kérdésem az lenne hogy tudtok-e ajánlani olyan open-source projektet vagy esetleg leírást amely OpenId vagy Oauth alapokon végzi el a google adatokkal való bejelentkeztetést és képes popup ablakban az authentikációs ablakot megnyitni!

Mint például a janRain esetében.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv KahoR
 

Pay per click alapú rendszerek

DsA · 2011. Jan. 19. (Sze), 17.20
Sziasztok!

Ti mit gondoltok ezekről a rendszerekről? melyiket érdemes használni?
Eddig adsense-t használtam majd kiprobáltam ezt az etargetet de nemigazán voltak szimpatikusak számomra a módszereik meg amiket olvastam róluk.
Melyik fizet a legjobban?
 

MySQL set típusú mező

zakzag · 2011. Jan. 19. (Sze), 14.14
Lenne egy kérdésem, amire hirtelen nem tudok megoldást, de nagyon szeretném megoldani:

van egy tábla (csak a legfontosabb mezők):

item (
    id: int, autoincrement,
    category: string,
    tags:     set ('a','b','c','d','e','f')
)


Tehát vannak elemek, aminek van egy főkategóriája, valamint tagek tartoznak hozzá, amik csak egy meghatározott halmazból kerülhetnek ki, de egy elemhez több érték is tartozhat.

A feladat statisztika készítése, amelyben szerepel:

category, tag, count

Azaz megadja, hogy az adott kategórában az adott tag-gel rendelkező elemekből mennyi van.
Ez nagyon egyszerű lenne, ha a tag mező mondjuk szintén string lenne, mert egy

SELECT COUNT(*) FROM item GROUP BY category, tag

clause megoldaná a problémát, itt viszont a tags mező több értéket is tartalmazhat, ezzel együtt több sort is kell létrehoznia az adott eredményhalmazban.

Valaki tud megoldást erre a problémára?
 

Adat feltöltés

kataiandi · 2011. Jan. 19. (Sze), 13.56
Sziasztok!
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy segítsetek az első lépésekbe. Még nincs kiválasztva a tárhelyem - melyiket válasszam ? -, de az "anyag" meglenne amit fel szeretnék tenni. De fogalmam sincs hogyan tegyem fel. A téma főképp fényképek az alkotásaimról és magamról szól.

Előre is köszönöm kedvességeteket!
 

Keresőbarát url hiba

netexer · 2011. Jan. 19. (Sze), 13.10
Kedves fórumozók!

Megvásároltam egy külföldi motort, minden működik rendesen, csak ha bekapcsolom a keresőbarát url-eket, a magyar ü helyett a link címében y-ra vált át, és ha egy szó nagy Á, Óstb kezdődik azt egyszerűen nem jeleníti meg, vagy az utánna lévő karaktereket is törli. Kérlek segítsetek, ezt hol tudom állítani. Vannak olyan linkek az oldalon, ahol pedig rendesen megjeleníti az ékezetes betűket, ráadásul ékezettel.
Egy-egy példa:

/1856-mogyorodon-kylterylet-elado/details.html
itt rosszul jelenik meg
/word-kerület/listings.html
itt meg rendesen

Adatbázis utf-8 mindenhol.

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!
 

Lenyíló menük

geraz10ugyre · 2011. Jan. 19. (Sze), 10.44
<div align="center" class="style4">
<div align="center">
<a class="style3" href="kezdolap.htm">Kezdőlap</a>
</div>
</div>
Ebből a menüből, hogy tudok olyat csinálni, hogy rámutatok az egeremmel és legördül még vagy 2 almenü, és ha elveszem vissza megy???
Köszönöm a segítségeteket!

január 18

Szintaktika?

S3RI0US · 2011. Jan. 18. (K), 18.26
Helló,
Van egy kódom, amely adatbázis-adatok alapján küld tovább egy másik oldalra front controllerral. Namost az a gond, hogy a front controllerba tobb kritériumot kell bepréselni. A kódban próbáltam & jellel és &amp; -al is. A link:
http://torippk.tk/index.php?p=full.php=cim
pedig az kéne legyen, hogy
http://torippk.tk/index.php?p=full.php&pp=cim

A kódrész ami ezért felelős:

echo "<a href='index.php?p=ppk.php&amp;pp=" , $row['cim'] , "'>" , $row['cim'] , "</a>";

Kösz szépen mindenféle segítségért!
 

.swf megjelenítése weblapon

geraz10ugyre · 2011. Jan. 18. (K), 12.19
Sziasztok!
Egy igen kezdő weblapszerkesztő vagyok.
A kérdésem az lenne felétek, hogy hogyan tudnám megjeleníteni az swf fájlomat amit csináltam a saját weblapomon. Kérlek titeket nagy tisztelettel, hogy segítsetek nekem.
Köszönöm szépen!!!
 

domain.hu/nyelv-et nyelv.domain.hu-ra

szennaa · 2011. Jan. 18. (K), 12.06
Sziasztok!
Van egy oldalam, ahol a domain.hu/en ,de,ru,pl,it-t kéne en.domain.hu aldomainekre átraknom. Ebben kéne nekem segítség. Ha jól gondolom, akkor az alábbi kódrészletet kéne módosítanom, valaki tudna segíteni, hogy melyik részét és mire?
$vp = explode('/', $_GET['m'] );
$nyelvek=array('hu','en','de','ru','pl','it');
if(!empty($vp[0])) {
if(in_array($vp[0],$nyelvek)){
$_GET['lang']=$vp[0];
}
elseif($vp[0]=='admin') header('Location: /admin/index.php');
else header('Location: /');
}
else $_GET['lang']='hu';
if(!empty($vp[1])){
$_GET['menu']=$vp[1];
}
else {
switch($_GET['lang']){
case'hu':
$_GET['menu']='bemutatkozas';
break;
case'en':
$_GET['menu']='aboutus';
break;
case'de':
$_GET['menu']='vorstellung';
break;
case'it':
$_GET['menu']='presentazione';
break;
case'ru':
$_GET['menu']='onas';
break;
case'pl':
$_GET['menu']='zapoznaj_sie_z_nami';
break;
}
}
Köszi előre is.
 

január 17

képgaléria

kataiandi · 2011. Jan. 17. (H), 14.15
Sziasztok!
Segítenétek egy képgalériát összehozni? Ünnepekre kaptam a HTML és CSS webszerkesztés stílusosan c könyvet, ami nagyon tetszik, de nem találtam benne azt a megoldást ami ebben segítene. Viszont sok másra megtanított :D Honlapot megcsináltam, de ez a rész még hiányzik ahhoz, hogy olyan legyen amilyennek szeretném. Más előképzettségem nincs :(
Nagyon megköszönném és boldog lennék!

Andi