ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2011 - Fórum téma

január 17

Karakter kódolás több weboldal esetében

lotanujo · 2011. Jan. 17. (H), 02.26
Sziasztok!

Az én problémám az, hogy a MySQL adatbázisba elmentett szöveget JavaScripttel több weboldalon akarom megjeleníteni, és vagy csak iso-8859-2 kódolású vagy csak utf-8 kódolású oldalon jelenik meg jól. Attól függően, hogy hogy állítom be.

Hogyan tudnám azt megvalósítani, hogy az elmentett szövegem minden kódolású weboldalon jól jelenjen meg?
 

január 16

ZendFramework: menü adatbázisból

binarpy · 2011. Jan. 16. (V), 19.50
Elég kezdő vagyok ebben a ZendFramework dologban, és most olyat szeretnék amire nem találtam példát.
Annyi lenne a célom, hogy adatbázisból szeretnék lekérdezni adatokat, amik menüként jelennek meg minden oldalon. Tehát nem controllerben kellene ezt megoldani, mert akkor minden oldal controllerébe bele kellene tennem és nem hiszem hogy ez lenne a jó megoldás.
Gondoltam rá hogy a layout-ba teszem, de nem tudom oda hogy kellene. Az tudom hogy kell csinálnom egy modell-t az adatok eléréséhez, de azt a modellt honnan, mivel hívjam meg? View helperrel?

Előre is köszi
 

betü szerinti le kérdezés

kriszrap · 2011. Jan. 16. (V), 18.22
Sziasztok azt szeretném meg oldani hogy az adatbázisból csak azt szeretném lekérdezni akinek a nevének kezdöbetüje k betű hogyan??
 

január 15

PHP és CSS együttes használata

gidion100 · 2011. Jan. 15. (Szo), 21.57
Sziasztok hogyan tudom a PHP kódon belül használni a CSS formázást eddig úgy tudtam hogy id=xy amivel utalok a CSS-ben le írt formázásra de ha ezt csinálom akkor az alábbi kód résznél hibát jelez és nem töltődikbe az oldal.

          case 3 :
            echo "<h1>Tagok</h1>\n";
            echo "<p>Készül</p>\n";
            include("db.php"); // db.php beintegrálása  
            adatbazis(); // Kapcsolódás az adatbázishoz
            $sql = "SELECT * FROM tagok WHERE 1 ";
            $lista = lekerdezes($sql);
            echo "<table id="tablazat">\n";//valószinű itt hibáztam
            while ($rekord = olvas_asszociativ($lista)) {
            echo "<tr><td>".$rekord['nev']."</td><td>" .$rekord['szint']."</td><td>"            .$rekord['rang']."</td></tr>\n";
            }
            echo "</table>\n";
            break;
 

javascript és php

kriszrap · 2011. Jan. 15. (Szo), 15.09
sziasztok van egy kis problémám vane az kód:
<script language="JavaScript" type="text/javascript">

function cimzett() {
document.beir.cimzett.value +="<?php
include "config.php";
$query = mysql_query("SELECT * FROM users");
while($name=mysql_fetch_assoc($query))
{
echo htmlspecialchars(urlencode($name['nick']));
}
?>";

az a baj hogy ha rákatintok egy névre akkor nem azt az egy nevet irja rublikába hanem az összes nevet mi a baj??
 

január 15

Jquery vs php/sql

Moszajszli · 2011. Jan. 14. (P), 23.10
Üdv!

Adott egy jquery tabos oldal mint ez

Azt meg lehet valósítani, hogy tabonként más más adatbázishoz kapcsolódó lekérdezés fusson le?

pl az egyik tab a szerver státusz, a második a felhasználók listája...stb
 

Kis kód, idegesítő hiba...

S3RI0US · 2011. Jan. 14. (P), 15.11
Helló,

Kicsit szégyenlem feltenni a kérdést, mert egy nagyon egyszerű kóddal van egy sürgős problémám, és nemtudok rájönni a megoldásra.

Írtam egy tök egyszerü front controllert.
<?php 
if (!isset($_GET['p']) 
    $p = 'full.php' ;
else 
    $p = $_GET['p'] ,".php" ;
include $p ;
?>
Namost ez a következő hibát adja:
Parse error: syntax error, unexpected ':' in /home/torippkt/public_html/main.php on line 3

Előre is köszi mindenféle segítséget!
 

sztring vizsgálata

Blackfriar · 2011. Jan. 14. (P), 13.47
Sziasztok !
A problémám az lenne, hogyan lehet elegáns módon megvizsgálni, hogy egy sztring tartalmaz-e számot ?
Ha jól tudom, az is_numeric csak akkor ad helyes eredményt, ha pl. a szám a sztring elején helyezkedik el.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

Smarty cache

Webdev · 2011. Jan. 14. (P), 11.48
Sziasztok!

Most ismerkedem a Smarty-val, annak reményében, hogy átlátható kódot tudok írni. Méginkább tetszik a cache lehetőség, amivel épp próbálkozom.

Következő probléma adódott:
$smarty->caching = true;
if(!$smarty->is_cached('index.tpl')) //**
$smarty -> assign('name', 'Probanév');
$smarty->display('index.tpl');


Na most a **-al megjelölt feltételt ha kikommentezem, akkor láthatóan működik a gyorstárazás, mert hiába módosítom a változó értékét. Illetve létre is hozza a cache fájl. Ha megpróbálom feltétellel megvizsgálni, hogy van-e cache-fájl, akkor üres képernyőt ad vissza.

Szerintetek mit rontok el?
 

január 13

zavaró border vagy margin (kis szemét fehér csík)

lllama · 2011. Jan. 13. (Cs), 18.01
Sziasztok.
Egy flash objectet és egy egy div tartalmat szeretnék összepasszítani, de nem tudok kiküszöbőlni egy kb 2 pixeles fehér csíkot a lap alján: http://hspartacus.hu/hob2011/#/eredmenyek

Arra rájöttem, hogy a csík az <object> részhezt tartozik, mert ha a <div>-et kicserélem egy sima képre, ottmarad.

Próbálkoztam border, border-width, margin = 0px, none, stb megoldásokkal.

Számomra ez az egész csak kontárkodás, nincs semmi rutinom a html formázásban, de ezt valahogy meg kéne oldjam...bármi ötlet jól jönne.
köszönettel
Ákos