ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2006 - Fórum téma

február 17

MySQL - hogyan kell adatbázist létrehozni?

Anonymous · 2006. Feb. 17. (P), 14.01
Szisztok!

Az a nagy helyzet hogy egy kicsit, kezdővel álltok szemben. Vagyis csak a MySQL illetve a PHP be vagyok (még) kezdő...
Azt ár megtudtam hogyan is kell,
(a freewebhez hasonló internetről vezérelhtő táblázatos MySQL rendszerekben)
táblázatot létrehozni...

Na de most jön a lényeg.
Hogyan kell adatbázist létrehozni, és mi a lényege az ilyenfalyta (freeweb) es MySQL táblázatoknak?
Kérlek ne haggyatok hülyén meghalni.

Vagy ide írjatok, vagy a következő e-mailra.

- e-mail = wolfnet##kukac##tar.hu
- http:// = www.wolfnet.freeweb.hu

Üdv
Márk

(próbáltam már mindent - google, stb... - már csak bennetek bízom!)
 

.doc fájlokban az oldalak megszámolása

Anonymous · 2006. Feb. 17. (P), 12.18
Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek van-e arra mód, hogy egy .doc fájlban megnézzem az oldalak számát? Esetleg van-e erre kész megoldás?
 

jogi kérdés - IP cím mint személyes adat

zsepi · 2006. Feb. 17. (P), 11.25
Tegnapi a hír, de tegnap levegőt venni sem értem rá... A Magyar Hírlapban jelent meg cikk egy ügyvéd tollából, melynek egy része

divatba jöttek a számítógépesadat-lefoglalások. Ezek kezdetben abból álltak, hogy küldtek egy levelet a fórum vagy az ingyenes e-mail-rendszer fenntartójához, adjon ki minden adatot, gyakran összetévesztve az internetszolgáltatót és a tartalomszolgáltatót. Pedig jelentős a különbség, ugyanis az utóbbi nem kezelhet személyes adatot – a számítógép névjegyét jelentő IP-cím is ennek minősül –, tehát ilyet nem is tud jogszerűen kiszolgáltatni.


számomra kevéssé világos. Említi a szerző, hogy volt azóta jogszabály módosítás, de annak (se az eredetinek) a tartalmát nem ismerem. Az alapján viszont, amit itt olvasok, én (mint tartalomszolgáltató/fejlesztő) nem tárolhatom le a kliens IP címét? Azaz se session kezeléshez, se esetleges fekete listákhoz nem használhatom fel?
 

eltűnt session változó?

Nigi · 2006. Feb. 17. (P), 09.10
Sziasztok
A gondom a következő:
Adott egy oldal (admin.php), ahol szükségem van és tudok dolgozni a sessionokkal. Itt van egy link ami egy popup ablakra mutat (akarmi.php). Itt is kell a session és még itt meg is van. Innen is nyílik egy új ablak (index.php), de ott már nincs meg. Esetleg vmi tipp, hogy hol vesztődhet el?
 

2 css doboz egymás mellett float-al

lamase · 2006. Feb. 17. (P), 08.27
Egymás mellé raktam két dobozt css-el, float-al. egyik float left, másik right. A két doboz különböző háttérszínű. Ezt a két táblázatot beraktam egy akkora dobozba mint a kettő összesen, hogy ne csusszanak szét. A problémám, hogy ha az 1-es dobozba írok, akkor az ugye lefele nyúlik de a másik meg marad, emiatt a jobb oldaliban (2.) látszik a háttérszíne. Hogy lehetne ezt megoldani?

köszönöm
 

XHTML, CSS, DIV kérdéscsokor

Anonymous · 2006. Feb. 17. (P), 00.28
Csak mostanában kezdtem el CSS-t tanulgatni, és mint az ilyenkor lenni szokott, nem megy minden elsőre... Kis segítséget jöttem. Az alábbi kóddal összesen 4 problémám van, amit mindeddig nem sikerült megoldanom. Elnézést teljes forrás miatt, de úgy gondoltam muszáj bemásolnom az egészet, hogy tiszta legyen a kép.
1.: IE alatt miért nincs az egész, keretestől, mindenestől középen? A miértnél egy fokkal fontosabb kérdés, hogy hogyan lehetne ezt megoldani? FF szépen középre igazítja.
2.: Ha jól megnézed a középső szöveg széleit, a két oldalsó kis doboz aljáig 3 pixellel beljebb van a szöveg, mint onnantól lefelé. Mitől van ez, és mi a megoldás erre? IE alatt nézd ezt is, mert FF-ben nincs ilyen gond. Ha a forrásból kiveszem valamelyik dobozt, ez a jelenség megszűnik (az adott oldalon), de akár hogy bűvészkedtem a CSS-el, nem jöttem rá a hibára...
3.: Alul-középen vannak azok a számok (egy galéria lapozója eredetileg). Miért folyik ki az azt körülvelő DIV keretből? Ez IE és FF alatt is így jelenik meg. Erre mi lenne a megoldás?
4.: A 3. pontban lévő számokat hogyan lehetne az azt körülvelő DIV közepére igazítani?
Összevágtam egy képet, ahol úgy és oda van vágva minden, ahol és ahogy lenniük kellene.
Bármilyen segítségnek nagyon örülnék...

február 17

Szöveges objektum beszúrása :before kiválasztóval

Joó Ádám · 2006. Feb. 16. (Cs), 23.24
Külső objektumok
Külső objektum bármi lehet, amit a böngésző értelmezni tud. A következő példa egy képet jelenít meg minden paragrafus előtt:

p:before { content: url(/images/para-start.gif); }


CSS alapjai V.

Gondoltam okos leszek és mivel php nem áll rendelkezésemre, majd ezzel kiváltom az include-ot, és a menüt ezzel fogom megjeleníteni.
Ha képpel próbálom, akkor szépen beteszi elé, de ha egy html file-lal, vagy txt-vel, akkor nem csinál semmit... Van esetleg mégis megoldás rá?
 

Csoportosított radio gombok adatainak elérése PHP-ből?

Anonymous · 2006. Feb. 16. (Cs), 16.54
Hali!

rádiógombokat generáltatok php-vel. Az elv a következő:
ciklus{
  <input type="radio" name="név1[]" value="érték1" />
  <input type="radio" name="név1[]" value="érték2" />
}

----"eredmény:"----

  <input type="radio" name="név1[]" value="érték1"/>
  <input type="radio" name="név1[]" value="érték2"/>

  <input type="radio" name="név2[]" value="érték1"/>
  <input type="radio" name="név2[]" value="érték2"/>

Van 5letetek, hogy lehet a neveket/értékeket valahogy átvenni phpvel?
 

CSS betű tulajdonságok látszata változik szerverre töltve

Anonymous · 2006. Feb. 16. (Cs), 14.22
Hello

Bocs, hogy ilyen gagyi kérdéssel zaklatom a társaságot, de miért van az hogy egy weboldal szövege nem ugyanúgy jelenik meg ha más gépről nézem meg az oldalt? Konkrétan: a honlapot fejlesztem a saját kis gépemen, de amikor elkészült egy rész akkor felmásolom egy ingyenes tárhelyre. A két helyről visszanézve az oldalt a betűk mérete, stílusa, és típusa között jelentős különbség van. Miért? A betű méretét px-ben adom meg.
pl. egy általam alkalmazott stílus amely máshogy jelenik meg a két helyen:

font-family:tahoma,Sans-Serif;font-size:16px;font-weight:normal;font-style:italic;

köszönöm

Anonymus
 

Karakterkódolás adatbázisban, exportálásnál, importálásnál és weboldalon?

Anonymous · 2006. Feb. 16. (Cs), 13.16
Sziasztok!

Olvasgattam a fórumon és a levlistákon is különböző megoldásokat, ügyeskedéseket a karakterkódolásokat tekintve.
Sehol nem sikerült ezt összeszedetten megtalálnom. És mivel magyar ékezetes karakterekről van szó, a külföldi lapokon nem sok szó esik erről.

Szeretnék valakit megkérni, hogy adjon egy tutkó linket, vagy egy rövidebb összefoglalót, hogy ez az egész hogy működik:

A.) van egy adatbázis, melyben a tárolt adatokhoz tartozik egy karakterkódolás. Ezek melyek lehetnek ha magyar ékezetes karakterekről van szó? (mit és miért érdemes használni? latin2 utf16, utf8_unicode_ci, utf-8.. stb.. mi a különbség? :o )

B.) ha az iménti adatbázisból valamilyen módon exportálunk (phpMyAdmin, phpszkript:fopen()-csv megoldással, vagy xml-be), akkor mit kell figyelembe vennünk? (hogy lehet pl. az adatokat gyorsan, hatásosan konvertálni és szintén "mire" érdemes?)

C.) ha html oldalon való megjelenítéshez tárolt adatokról van szó, akkor a html oldalnak milyen fejléceket kell megadni?

D.) importálásnál is kell figyelni a fenntiekre?

------
Végül egy konkrét kérdés:
én ott akadtam meg, hogy a DB-ben tárolt adatok latin2-ek. Van egy export: írtam rá egy kis php-s szkriptet: ami csv-t generál. Ebben már nem jelennek meg rendesen az ékezetes karakterek. (fopen és fputs-al hozom létre a file-t)
Előfordulhat, hogy ha ezt a file-t importálom egy másik, de ugyanolyan paraméterekkel rendelkező DB-be, akkor a karakterek megfelelően jelennek meg?


Nagyon köszi mindenkinek és bocsi, hogy én vagyok az 500. aki ebben a témában próbál lépegetni. Remélem sikerül általánosságban összeszednie valakinek ezt a témát!
Köszi, üdv:

T