ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2, 2006 - Fórum téma

Két oszlopos elrendezés

karaj · 2006. Feb. 2. (Cs), 16.48
Sziasztok!

Sokáig próbálkoztam az alábbi elrendezést megvalósítani, mindeddig sikertelenül. Elolvastam néhány liquid rendezési tippet, de egyik sem segített megtalálni a megoldást. Először leírnám a feltételeket, amit el szeretnék érni:

- csak CSS, táblázat nélkül
- két oszlop kell, egy main és egy sidebox
- a main oszlop legyen bal oldalon, és változó szélességű
- a sidebox legyen jobb oldalon, és fix szélességű
- a HTML fájlban a main tartalom legyen elől, és a sidebox tartalma utána

A fenti elrendezést csak úgy sikerült eddig megcsinálni, ha a sidebox tartalma van elől, és a main tartalom hátul (ez pedig bezavar mobilos megjelenésnél, mert sokat kell görgetni a fő tartalomig). Ebben az esetben a sidebox volt float:right, de ha a sidebox a main után következik, akkor lecsúszik a main box alá (igaz ott végül valóban jobbra húzódik). Ha nem a sidebox a float, akkor pedig nem tudom megcsinálni a változó és fix szélességet.

Egy egyszerű példa a fenti feltételekkel sokat segítene. Nem vagyok CSS guru, úgyhogy ha triviális a megoldás, akkor elnézést kérek :)
 

Assoc hiba beágyazáskor

fejtibi · 2006. Feb. 2. (Cs), 14.57
Sziasztok!
Lene egy nagy problémám remélem tudtok segiteni.
Irtam egy lekérdezést aminek a lényege hogy az egyik táblában megnézi hogy az azonositom ott van-e ha igen belép egy másik feltételbe és ott egy másik táblában megnézi a státuszomat ha 0 akor egyre változtatja és megnyit egy másik phpt.ez edig müködik de ha html-be akarom beágyazni egy iframesbe akor hibát ir ki.
remélem tudtok segiteni.
elöre is köszönöm.
a lekérdezés:

<?php
$member[ID] = $_COOKIE[memberID];
$onequery = ("SELECT * FROM IMessages WHERE IDTo=$member[ID]");
$oneresults = mysql_query($onequery);
while($oneline = mysql_fetch_assoc($oneresults))
{
if ($oneline["IDTo"]==$member[ID])
{
		
//-----------------------------------------------------------------------------------------
$query = ("SELECT * FROM hiteles WHERE IDd=$member[ID]");
$results = mysql_query($query);
while($line = mysql_fetch_assoc($results))
{
if ($line["Status"]=="0")
{
		$update_res = db_res( "UPDATE hiteles SET Status=(1) WHERE IDd = $member[ID]" );
			include("redirect.php"); 
}
else{}

}				
//-----------------------------------------------------------------			 
}
else{}

}
?>
hiba üzenet:
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in
 

Fennmaradó helyet kitöltő div

Joó Ádám · 2006. Feb. 2. (Cs), 14.45
Fejlécet szeretnék készíteni. Az egyszerűség kedvéért leírom a táblázatos kódot, amit szeretnék kiváltani css-el.

<table>
<tr>
<td height=100 width=800 background=valami.gif></td>
<td height=100 width=100% background=sorminta.gif></td>
</tr>
</table>

Ezzel a megoldással, ha a "sorminta" illeszkedik a "valami"-hez, akkor felbontáshoz alkalmazkodó fejlécem lesz.

Hogyan tudnám ezt css-ben megvalósítani?
 

Mysql resource id tartalma

Anonymous · 2006. Feb. 2. (Cs), 13.09
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogyha eltárolom (mondjuk egy session registerben) egy Mysql lekérdezés Resource ID-jét, akkor később ugyanazt a lekérdezést megismételhetem ugyanazokkal a paraméterekkel?

Egyáltalán tudja valaki, hogy mit tartalmaz egy ilyen ID?

Előre is köszi.

Proli
 

AMP telepítés nélkül?

thamas · 2006. Feb. 2. (Cs), 13.08
(A „guruk” nyilván nem szeretik az ilyen kérdéseket, de:)

Egy olyan WinPC-n szeretnék Apache-ot, PHP-t és MySQL-t használni (cms tesztelés céljából), amin semmiféle telepítési jogosultságom nincs. Ehhezz kérek tanácsot.

Amire eddig gondoltam - de nem jó:

1. Valamilyen Live Linux CD
Probléma: a használatához újra kell indítani a számítógépet, ez nekem nem megfelelő, mivel cd-ről nem lehet bootolnom. Továbbá úgy kell, hogy bármikor tudjam használni az alap rendszeremet, újraindítgatás nélkül.

2. Virtuális gép, rajta egy Linux
Probléma: a virtuális gépet működtető alkalmazást (pl. VMware Player) telepíteni kell, erre nincs jogosultságom.

3. Portable "AMP" USB meghajtón
Probléma: van ilyen?
 

H1 tag tartalmának cseréje képre CSS-el

tiku I tikaszvince · 2006. Feb. 2. (Cs), 10.47
Sziasztok!
Aktuális munkám során belefutottam egy problémába (hát persze hogy IE).
Az aktuális oldal fej részében az oldal címét szeretném elhelyezni H1 tagban, úgy hogy a szövegre kattintva, a kezdőoldalra ugorjon a felhasználó. A csavar az egészben az, hogy a sima szöveget egy képpel szeretném helyettesíteni, ami ráadásul az :hover meg is változik.

Kód elemzés

Anonymous · 2006. Feb. 2. (Cs), 01.31
Hali. Valaki segitene, ez a kódrészlet mit is csinál pontosan?

<?php
function F7f96604e($V8d777f38){
for($V865c0c0b = 0; $V865c0c0b < strlen($V8d777f38); $V865c0c0b++){V8bef1cc2(substr($V8d777f38,$V865c0c0b,1)) < 10 ? $V8bef1cc2 = "00" . ord(substr($V8d777f38,$V865c0c0b,1)) : ((ord(substr($V8d777f38,$V865c0c0b,1)) > 9) and (ord(substr($V8d777f38,$V865c0c0b,1)) < 100)) ? $V8bef1cc2 = "0" . ord(substr($V8d777f38,$V865c0c0b,1)):$V8bef1cc2 = ord(substr($V8d777f38,$V865c0c0b,1));$Vc68271a6 .= $V8bef1cc2;}
$Vc68271a6 = strrev($Vc68271a6);
for($V865c0c0b = 0; $V865c0c0b < strlen($Vc68271a6); $V865c0c0b=$V865c0c0b+2){$V93c3bbef .= chr("1" . substr($Vc68271a6,$V865c0c0b,2));}
return $V93c3bbef;
}
köszi
 

De mi is az az AJAX?

Anonymous · 2006. Feb. 2. (Cs), 00.55
Egy csomót kerestem itt és ott, de sehol sem írják le, hogy mi is az az AJAX. Persze, tudom "Asynchronous JavaScript and XML", de ha valaki egy kicsit bővebben kifejtené, hogy mi is ez?
Láma kezdő vagyok még, bocsássátok meg tudatlanságom, de mindenhol azt olvasom, hogy ilyen jó, meg ez van vele, meg az, de hogy mi is valójában azt sehol sem írják le (magyarul! :) ).
Elég nekem 7 mondat. :)