ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 15, 2006 - Fórum téma

HTML hírlevél küldése

Anonymous · 2006. Feb. 15. (Sze), 18.46
szeretnek hirlevelet kuldeni htmlben, de gondolom, szukseges melletenni egy textverziot is. csaj sejtem, hogy hogyan mukodik a dolog, nem tudnatok mutatni egy peldat vagy egy oldalt, ahol ezt rendesen leírjak?

(vagy erdemes egyaltalan meg a textben gondolkodni?(
 

"not a valid MySQL result resource" probléma

Anonymous · 2006. Feb. 15. (Sze), 17.40
Hi!

Már számtalan módon próbáltam felrakni az Apache-MySQL-PHP triót, szinte az összes verzióval mindegyiket, 20 segédletet, hogy hogy kell bekonfigolni. Régen már sikerült is, nem volt vele problémám. Kipróbáltam kész installereket, amik felrakják mind3-at és bekonfigolják. Egyik sem vezetett eredményhez. A php és apache működik rendesen. De amikor egy mysql parancsokat tartalmazó php-t megpróbálok behívni, ezt kapom:

mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in P:\Webserver\cms\index.php

Ezek a php-k már futottak rendesen egyszer a szerveremen. Most miért nem? Még a phpMyAdmin is működik, tehát a mysql is jó elvileg. Csak ez nem. Kérem, aki tud segítesen!

Köszönöm!

Holló Levente
 

Akkor most kis is valójában a könyvtáram tulajdoonosa? (Premission denied in /home/www/domainnev/upload.php)

s_volenszki · 2006. Feb. 15. (Sze), 16.50
Kedves programozó társadalom!

Szokásomhoz híven ismét információ éhségtől késztetve látogatok hozzátok!

Problémám a következő: Kép feltöltése php-vel meghatározott könyvtárba.

Láttam már a hasonló témájú topikot, de az én kérdésem nem kifejezetten ahhoz a hozzászóláshoz kapcsolódik!

Valójában már van egy jól működö szkriptem a témában, de csak az én szerveremen (EasyPhp 8.0)!

Szeretném megérteni a könyvtárak és fájlok jogosultsági rendszerét. (Nem akarok sokat...)
Van egy tárhelyem fizetős szolgáltatónál.
A disabled_functions nem! tartalmazza az fopen, mkdir, unlink és egyéb fájl és könyvtárkezelő parancsokat, tehát jogosult vagyok a használatukra!

Van egy egyszerű feltöltő szkriptem, amely hasonló hibaüzenetekkel tér vissza:
Premission denied in /home/www/domainnev/upload.php

chmod-ra ugyan ez a reakció, pedig az sem diabled_function!

Mondták azt is, előfordulhat hogy más a könyvtár tulajdonosa mint ami a szerveren be van állítva tulajdonosnak. Na én nyomtam egy phpinfo()-t, aztán csak néztem, mint a luki nyúl, hogy most akkor ott ki kicsoda!?

Tudna nekem valaki segíteni egy kicsit!

Már túl vagyok a php kézikönyv, a www.php.net, és minden fellelhető demo szkript vonatkozó fejezetein. Szeretném kiküszöbölni az esetleges szerver beállítási hibát!

Remegve várom hozzászólásaitokat, üdvözlettel: s_volenszki
 

A jobmonitor.hu-hoz hasonló részletes keresés megvalósítása

Anonymous · 2006. Feb. 15. (Sze), 16.40
Azt szeretnem kerdezni, hogy hol talalok php scriptet,
amivel egy hasonlo 'reszletes kerest' lehet csinalni, mint
ami itt van: http://www.jobmonitor.hu/kereses.php
?

davidka
 

Gmail-talk beállítás

Tome · 2006. Feb. 15. (Sze), 14.33
Először is bocsánat ha a téma nem ide tartozik, de úgy gondolom, hogy másnak is hasznos lehet.

A Gmail bevezetett egy chat szolgáltatást a mail felületén (jelenleg csak akkor érhető el, ha a nyelvnek az English (US) van beállítva). Van egy Auto-add suggested contacts: beállítási lehetőség a Chat fülön. Valaki tudja, hogy ez hogyan működik? Van 2 Gmail-es címem, de nem sikerült rájönnöm, hogy mire is jó a két opció.

Várom a válaszokat: Tome