ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 9, 2006 - Fórum téma

Ez mi ez?

Anonymous · 2006. Feb. 9. (Cs), 22.26
Sziasztok!

Kezdőként felmerül egy-két kérdés az emberben. Ez pl. mi: include('db.inc'); Az inlcude-ot értem, engem ezek a .inc kiterjesztések érdekelnek. Ez csak egy sima szkript, vagy valami szabványos dolog?
 

body { margin-top: 0; } operával nem megy

Anonymous · 2006. Feb. 9. (Cs), 21.47

body {
	background-color: #101010;
	font-size: 12pt;
	font-family:verdana, arial, helvetica, sans-serif, strong;
	color:#fff;
	margin: 0;
}
Ennek hatására az összes általam használt böngészőben a felső margo 0 lesz, kivéve operában. A fő bajom azzal van, hogy emiatt az absolute igazítású divek elcsúsznak a relativekhez képest. Megoldás?
 

Tanfolyamot hol érdemes elvégezni?

Gr3nT · 2006. Feb. 9. (Cs), 21.04
Sziasztok. Van némi fogalmam a web környékéről, de szeretném fejleszteni magam. Ehhez keresnék olyan sulit ahol tanulhatnék, html, css, flash, php, és hasonlóak. Jól tudom hogy mindent jól megtanulhatok magamtól, ebből nem is lenne gond, de szeretném alapoktól kezdeni és a határ a csillagos ég... :D

Tehát egy olyan tanfolyam érdekelne, amit szerintetek érdemes elvégezni, és van valami értelme is. Szeretném kikerülni a bemegyek és ottülök a sokpénzért közben pedig nemérek vele semmit, tanfolyamokat. Tudást szeretnék szerezni, amit tovább fejleszthetek...

Találtam hármat ami megfelelhet és érdekelne hátha van valami tapasztalat már tőlletek:

Az első: http://www.web-excel-word-tanfolyam.hu/weblap-keszito-tanfolyam/weblap-keszito-start-tanfolyam.html

Itt mind a 3-ra gondoltam tehát Start-haladó-programozó

A második:

http://www.macacademia.hu/html.html

HTML+Dreamweaver+flash képzés

A harmadik:

http://pentaschool.hu/webmester/web_kateg.php

Itt akad mindenféle modul, ebből mi lehet jó?


Nagyon érdekelne a véleményetek, és persze ha van olyat ami ti ajánlanátok az is érdekelne.

Köszi.
 

PHP tanulása

xdragon · 2006. Feb. 9. (Cs), 20.56
Sziasztok!
Az lenne a kérésem, hogy ajánljatok egy jó PHP-s könyvet ami online is olvasható ill. ami leírja az egész php működési folyamatát egyszerű nyelven!
Köszönöm!

Sziasztok!
 

DIV megjelenítése, a beállítás megjegyzése

suexID · 2006. Feb. 9. (Cs), 20.18
Sziasztok!

Úgy néz ki a történet, hogy egyik meglévő oldalam kinézetét szeretném turbózni. Konkrétan egy blogról van szó, ami idáig nélkülözte az archívum, legutóbbi X komment, stb. elemeket és most ezeket szeretném elhelyezni egy oldalsávon. A bonyodalom az, hogy én ezt szeretném a lehető legfelhasználóbarátabb módon csinálni és lehetőleg a vakbarátságot szem előtt tartva.

Szeretném elérni, hogy a menüsáv minden új látogatónak jelenjen meg, és aztán mindenki maga dönthesse el, hogy egyes elemeit elrejti-e avagy továbbra is kíváncsi rájuk. Ehhez a következő részproblémákat kellene megoldanom:

  • DIV-ek megjelenítése és elrejtése - Az oldalsáv egyes részeit külön DIV-ekben helyezném el, és ezeket kellene egy sima link és egy ehhez hozzárendelt javascript segítségével megjeleníteni, illetve ha látható, akkor elrejteni és fordítva. Ezt a részt saját kútfőből is meg tudom írni, bár hasznos tippek, kódok jöhetnek.
  • A megjelenítést/elrejtés végző gomb állapotának változtatása - A gombot egy linkkel ellátott kép jelentené, amit CSS-sel pozícionálnék. A lényeg az, hogy látható a kérdéses DIV, akkor egy X-et ábrázoló kép jelenjen meg, illetve ha nem látható, akkor egy szemet ábrázoló kép. A képek megvannak, a CSS-XHTML kombóval nincs gond, de sajnos a javascript kódot nem nagyon tudom kivitelezni! :(
  • A beállítások megjegyzése cookie segítségével - Szeretném a visszatérő látogatóimat és az Ő szokásaikat tiszteletben tartani, ezért fontos volna, hogy a beállításokat sütik segítségével egyszerűen el tudjam tárolni a kliens oldalon, mivel felhasználói regisztrációra nincs lehetőség. Ha lenne, akkor könnyű dolgom lenne, de sajnos a sütik kezelésében nem vagyok jártas.


Tudom, hogy elsőre rendkívül sok ez így. Nem is várom el senkitől, hogy azonnal ugorjon és segítsen, és az egészet megírja helyettem. Én nagyon örülnék egy-egy hasznos kódrészletnek, rávezető cikknek is, persze figyelembe véve, hogy nem vagyok programozó, csak egy egyszerű hobbi dizájner. Ha ez számít valamit, akkor annyit hozzáteszek még, hogy a kód egy Wordpress alapú blog alá fog kerülni, ha kész lesz.

Széteső táblázat

Anonymous · 2006. Feb. 9. (Cs), 19.47
Sziasztok!
A probléma a követekző:
Van 1 oldalam, amiben a táblázat bal oldalt 2 oszlopra van osztva, bal oldalt 1, jobb oldalt 3 cellára. A bal oldali cellában 1 dinamikus menü van (PHP). Amennyiben olyan menüpontot bontok ki, amely sok almenüt tartalmaz, a táblázat jobb oldala szétesik, a felső cella felfelé, az alsó lefelé igazodik, a középső pedig megnyúlik. Hogyan tudnám úgy megadni a táblázatot, hogy a felső és középső cella felfelé igazodjon, az alsó pedig megnyúljon? A táblázat struktúráját lehetőleg nem akarom megváltoztatni.

kösz
DP
 

Ajaxban dolgoznék, i need a book, HOWTO?

Anonymous · 2006. Feb. 9. (Cs), 19.25
Sziasztok!

érdekelne az AJAx, de nem találtam igazán jó doksit hozzá. Ki mit tudna ajánlani. PDf-eket, vagy igazi könyveket. HTML-es helpeket nem szeressem :)

kösz
Szabi
 

ImageCopyResized színhiba

Anonymous · 2006. Feb. 9. (Cs), 18.34
Üdv!
Talán tudok segíteni, valószínű valami lokális gond lehet. A probléma a következő:
Van a user, belép az oldalra, és feltölthet képeket. Ez eddig okés, de akarok csinálni kis képeket belőle előnézethez meg ide-oda, és ehhez a ImageCopyResized parancsot használom, ami meg is csinálja a kis képet, de a színeket összemossa, elrontja, szóval nem néz ki jól. Mi lehet a gond? Vagy ez a függvény alapból ilyen? Kipróbáltam több képpel, egyik sem az igazi. Itt a kódrészlet, ami csinálja a kis képet:

function smallpic($nev)
	{

$first=ImageCreateFromJPEG("avatar/".$nev.".jpg");
$thumbname="avatar/".$nev."_small.jpg";

 $width = imagesx($first);
 $height = imagesy($first);

 $scale = min(100/$width, 100/$height);

 $new_width = floor($scale*$width);
 $new_height = floor($scale*$height);

 $second=ImageCreate($new_width, $new_height);

 ImageCopyResized($second,$first,0,0,0,0,$new_width,$new_height,$width,$height);

 ImageJPEG($second,$thumbname);

}
 

css stílius-adatbázis

ftomi · 2006. Feb. 9. (Cs), 18.20
Sziasztok! Nem tudtok a neten olyan kész css stíluslapokat, amelyek a böngésző alapértelmezett stíluslapjához hasonló, és a sima h1,h2,ul,li,dl,dt,dd,p, stb. elemekből felépített egyszerű, saját stílusok nélküli html oldal jól néz ki? Keresgéltem, a neten, de a kismillió cssel foglalkozó oldal között nem találtam ilyet.
Üdv: Tamás
 

Mi kell egy jó oldalhoz?

Anonymous · 2006. Feb. 9. (Cs), 13.48
Sziasztok!

Mindenkiben, így bennem is felmerült a kérdés: mi kell a jó weboldalhoz? Mik azok az összetevők, amelyek elengedhetetlenek? Mi az ami már fölösleges?

Nehéz dolog...

Várom a hozzászólásokat!


Ádám