ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 27, 2006 - Fórum téma

Katakterkódolási hiba mysql-ben az uw-n.

Anonymous · 2006. Feb. 27. (H), 20.48
Üdv!

Lenne egy kérdésem:

mért van az hogy az uw-n van egy oldalaom és az otthoni apache-on és mysql-n tök jól müxik de mikor ott nyitok egy hírt akkor az ékezetes betűk különböző jelűek lesznek?

a mysql adatbázisnál próbáltam állítani valami latin2hungarian-ra vagy mire de úgy sem lett jó, lehet hogy ez a baj de használok egy ilyet a header-ben.:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html" charset="iso-8859-2" />

és végül mikor az uw-nál a mysqlben átállítom ezt erre:
MySQL kapcsolat egyeztetés: utf8_general_ci vagy latin2_hungarian_ci vagy latin2_general_ci -re
akkor ez ezen marad: MySQL karakterkészlet: UTF-8 Unicode (utf8)
lehet hogy ez lenne a baj?

Előre is köszönöm a válasz(t vagy okat).
 

Szócserélő program?

Anonymous · 2006. Feb. 27. (H), 18.00
Sziasztok!

Olyan programra lenne szükségem ami képes arra, hogy egy adott szót lecseréljen nekem az általam megadott szóra, anélkül, hogy külön-külön meg kellene nyitnom minden fájlt. Szóval a jegyzettömb kiesett!!! Nagyon sok idő lenne ez a fajta megoldás, ezért kellene hozzá egy progi ami megcsinálja helyettem! Ha valaki tud ilyen kérem írja meg!

Előre is köszönöm!
Üdv
 

profi képmanipuláció

Anonymous · 2006. Feb. 27. (H), 17.13
Hi all!
Van ötletetek/javaslatotok arra, hogy lehet nagyméretű és terjedelmű (bmp, stb) képeket nagyon jó minőségben - php-vel - méretezni?
Nem akartam csak úgy osztályokat hasraütésre próbálgatni - jobb lenne, ha valaki tudna ajánlani egy jót ;)
Köci
 

CMS költöztetése - hogyan?

thamas · 2006. Feb. 27. (H), 16.27
Tegyük fel beüzemeltem egy Wordpress, illetve egy Drupal alapú webhelyet localhoston (s ráadásul WinPC-n - ajjaj :o)). Elkészítettem az alapvető szerkezetet, kezdő tartalmakat stb. Most mindezt szeretném feltölteni egy működő internetes szerverre. Hogyan csinálom (ha nem akarom lépsről lépsre megismételni a localhostos munkát, hanem rögön a létrehozott végeredményt szeretném)?

Köszönettel:

Hajas Tamás

http://thamas.hu
 

createTextNode() és a &copy;

kori · 2006. Feb. 27. (H), 15.08
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ha a createTextNode-ot használom és vmilyen
entitást akarok bele tenni, akkor nem az alakzat jelenik meg, hanem az entitás kódja.
pl:
vmi=document.createTextNode("valami &copy;valami");
a kimenet: valami &copy;valami.

Ha tudtok segítsetek, hogy tudom rendesen megjeleníteni ezeket!
Mit rontok el?

Előre is köszi.