ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2, 2006 - Fórum téma

Webdesign fórumhoz aktív résztvevőket keresek

passatgt · 2006. Okt. 2. (H), 22.10
Hali!
Csináltam egy fórumot,ami főként a webdesignról szól.Vannak tutorialok is,és tervezem, hogy design készítő versenyek is lennének.Légyszíves aki ráér nézze meg,esetleg írjon tutorialt,képeket rakjon a galériába stb...És moderátorokat is szívesen keresnék.Tárhely egyenlőre még az extra,de ha forgalmas lesz,akkor természetesen veszek domaint és hostot is.
Ha esetleg reklámnak hangzott volna,akkor valaki törölje a témát, bár szerintem témába vág

http://wdforum.extra.hu/
 

cgi beállítás

Anonymous · 2006. Okt. 2. (H), 21.37
Üdv.

Szeretnék futtani egy cgi scriptet, de nem tudom, hogy hogy kell a szerveren tárolni...

A szerver támogatja, csak nem akar futni. Kell CGI-BIN könyvtár?

Légyszi segítsetek.

Köszönöm
 

on the fly képméretezés

Cadeyrn · 2006. Okt. 2. (H), 20.37
Üdv!

Vannak képeim, pl. 200*150-es méretben, ez már a butított verzió. Van egy PHP script, ami a config file alapján röptében átméretezi ezeket a képeket kisebbre, a config file-ban beállított értékű magassághoz.

Azonban mindez igencsak be tud lassulni egy bizonyos idő után, ráadásul nem tudom előre lekérni a képek méretét, ezért ugrálni fog a tartalom.

Tudom, hogy egyszerűbb lenne a config file változása után lefuttatni egy scriptet, ami megcsinálja a képeket, de pont ezt akarom kikerülni.

A kérdés tehát: mi a leggyorsabb, a gépet legkevésbé terhelő megoldás?



Előre is köszönöm,
Cadeyrn

U.I.: átkerestem a WL fórumát és a listaarchívumot is, erre konkrétan nem találtam választ.
 

Menü kezelés php-ben

Anonymous · 2006. Okt. 2. (H), 19.32
Hi.

Általában php-ban dolgozom és a menüt mindig switch - case eszközzel oldom meg. Pl.:
<a href="index.php?menu=1">egyik menüm</a>
...
switch ($menu) {
case "1":
echo"okay";
break;
}

Van a menü kezelésének valami kifinomultabb megoldása?
 

Saját fórum készítése

Anonymous · 2006. Okt. 2. (H), 19.10
Sziasztok!

Szeretnék egy saját fórumot készíteni az oldalamra.
Szóval ez kb. ugy kéne,hogy kinézzen,hogy lesz lenne legfelül a téma megnevezése,és utána a szöveg amit akar irni.Na most én azt akarom megcsinálni,hogy valami kóddal megcsinálnám valahogy,hogy ha rákattintok egy gombra akkor azt elküldje,és lehessen látni felül.
Na ez meg ugy nézne ki,hogy jönnének a szövegek fentről lefelé és a legalján lesz ez amit mondtam.

Ebben segítsetek PLS!

Hali!
 

Szövegszerkesztő ablak html-ban

zsszil · 2006. Okt. 2. (H), 18.48
Sziasztok!


Admin felületet szeretnék csinálni egy weblaphoz, és az a kérés, hogy egy szövegszerkesztő ablakhoz hasonló ablakban lehessen változtatni a szöveget. Tudom, hogy léteznek ilyen előre megírt scriptek, de fogalmam sincsen róla, hogy hogyan fogjak hozzá. Szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm.
 

PHP5 __autoload és globális változók

Anonymous · 2006. Okt. 2. (H), 17.18
sziasztok!

az __autoload függvényt használom (php 5.1.4), és szeretném, ha valaki felvilágosítana arról, hogy miért nem lesznek az ilyen módon behúzott változók globálisak.
konkrét kód:
dummy.class.php

<?php
$dummy_var='dummy_var';
class dummy {
  function __construct() {
    echo var_dump($GLOBALS['dummy_var']);
  }
}
?>
index.php (1. verzió, __autoload nélkül)

<?php
require_once('dummy.php');
$dummy=new dummy();
//eredménye: string(9) "dummy_var"
?>
index.php (2. verzió, __autoload használatával)

<?php
function __autoload($class) {
  require_once($class.'.php');
}
$dummy=new dummy();
//eredménye: NULL
?>
használtam a keresőt, weblaboron nem sok téma szól az __autoloadról, a dokomentácó pedig nem túl bőbeszédű.

gex
 

VPN csatlakozás

Anonymous · 2006. Okt. 2. (H), 16.12
Sziasztok,

VPN kliensem van, a munkámhoz elengedhetetlen, viszont amikor megy, akkor a hálón a többi könyvtárt és a nyomtatókat sem tudom elérni, ez a normális és sajna a transparent tunneling nincs bekapcsolva a távoli VPN szerveren, amihez kapcsolódom.
Az egyik megoldásom lenne, szerintem műxik a Mikrofos Virtual PC, dupla XP-vel. Viszont az sok helyet foglalna és nem érek rá azt is konfigolni.
Nem udtok v.mi időtakarékos megoldást?

Peti
 

xls-xml nem müködik a neten

Anonymous · 2006. Okt. 2. (H), 14.22
Egy xml dokumentumot alakítok át xhtml-é xls-el.Localban megy is szépen, tehát a saját gépemen a böngésző megjeleníti szépen, de ha felrakom a netre akkor nem jelenik meg semmi.Mi az oka?Kérem akinek van valamik ötlete osztja meg velem mert már teljesen leblokkoltam.
 

Media Player Object merete

Bageera · 2006. Okt. 2. (H), 13.15
Hello,

Egy video streamet lejatszo media player objectet helyeztem el weboldalamon.

<object id="MediaPlayer"
classid="clsid:6bf52a52-394a-11d3-b153-00c04f79faa6"
type="video/x-ms-wma" width="<?=$width;?>" height="<?=$height;?>">
<param name="enableContextMenu" value="true" />
<param name="windowlessvideo" value="false" />
<param name="autoStart" value="true" />
<param name="showFrame" value="true" />
<param name="stretchtofit" value="true" />
<param name="uiMode" value="full" />
<param name="url" value="<?=$urlStream;?>" />
<embed type="application/x-mplayer2"
name="mediaplayer"
src="<?php echo $urlStream;?>"
pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/"
        Height="<?=$height;?>"
        Width="<?=$width;?>"
        AutoStart="1"
        ShowControls="1"
        ShowStatusBar="1"
        StretchToFit="1"
>
</embed>
</object>
Az objekt merete allithato (normal, kozepes, nagy), viszont a kep merete nem valtozik, kicsi marad (firefoxban). Hogy csinaljam, hogy a kep merete az object meretevel egyszerre nojjon?

Kosz.