ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 16, 2006 - Fórum téma

htmlentities()-zel tárolt adat HTML entitásként lesz kiírva

Anonymous · 2006. Okt. 16. (H), 20.03
Sziasztok!

Fórumom profiljában egy adatot szeretnék bevinni, a probléma hogy ha beleírom hogy ő elmenti, akkor utána minden tökéletes, mindaddig amíg a profilban egy másik adatot nem adok meg, ilyenkor szerintem azt az ő betűt újra elküldi, és a karakter html kódja jelenik meg. Postoláskor így adom hozzá az adatbázishoz:
<?php
mysql_real_escape_string(htmlentities($_POST['foglalkozas']))
Mi a probléma?
 

2 képből lehet mozgoképet?

Ronaldo · 2006. Okt. 16. (H), 12.01
Sziasztok!

Olyat szeretnek, hogy van egy autorol 2 kepem.
Mondjuk 1 oldalrol 1 pedig elolrol.
Lehet olyan animaciot csinalni, hogy jon be oldalrol az auto, es ha beer a kep kozepere akkor szep lassan befordul szembe? Vagy ehhez sok-sok kep kellene, es nem elegendo 2 kep? Esetleg van valami progi ami kiszamolja es kirajzolja a dolgokat?

koszi,
Ronaldo
 

hasonló stringek keresése

monghuz · 2006. Okt. 16. (H), 11.17
Hali!

A téma kicsit php-mysql kombó szóval bocsi ha rossz helyre postoltam.

Egy mysqlben tárolom az adataimat, egy
id - csoport(group) - alapitas ideje(cr_date) táblában.

A probléma pedig felvitelnél hogy nagyon sok csoportot kell felvinni, viszont elgépelések, miatt valahogy ellenöriznem kell hogy elgépelés történt vagy esetleg van egy ugyan olyan nevü csoport (jah megegyező nevek megengedettek sajnos)

Úgy képzeltem el, hogy felvitelnél egy *.csv filebol beolvasom az adatokat és soronként megnézem hogy azzal a névvel szerepel-e már csoport az adatbázisban.
Ha nem akkor kap egy szép zöld hátteret, ha pedig van már olyan nevü csoport, akkor kap egy piros hátteret a táblázatom és egy legördülő menüből ki tudom választani hogy most melyik csoportról is van szó.
Sajnos nagyon sokszor ilyen kis nagybetü eltérések vannak.. (Gumimaci, GumiMaci, gumiMaci)

Egyrészt erre keresek egy olyan sql lekérdezést ami a hasonló szringeket dobja ki, mondjuk 3 karakter eltérésöeket, ill ha véletlen belegépeltek a szóba egy spacet vagy egy dupla betüt akkor nem hiszi azt a függvény hogy a hibától kezdve az összes string rossz.. (Gumimaci, Gummimaci - ez már 6 karakter eltérés lenne)


huh eremélem emészthető a dolog.. segítségeteket előre is köszönöm

bye monghuz
 

egész oldal újra betöltődésének kiküszöbölése

Anonymous · 2006. Okt. 16. (H), 10.26
Helo,

van egy oldal atw-n.
php include-dal töltöm a tartalmat.
Ha linkre kattintok, mégis betölti újra az egész oldalt.
Ez azért gond, mert zene megy böngészés közben, és
így mindig újraindul, mindegy egyes betöltésnél.

Zene kell (minden érvem ellenére),
tehát vagy kéne egy jobb lejátszóscript vagy
az újratöltődést kéne megszüntetni.

thx

ui: global get tiltva van atwn, hogyan tudnám a linket kiolvasni.
(a linkből egy infót pontosdabban.)
 

mysql query linkre

Anonymous · 2006. Okt. 16. (H), 09.08
Van egy linkem:

http://localhost/mypage/sendmsgu.php?do=attach

Ha a linkre katintok egy uj bejegyzes kerul be mySQL-be.
A lap ujratoltodik es az ID (azonosito) amely bekerult a mySQL-be, elojon egy hidden input mezobe.

Egy pelda

Meg nem katintottam ra a linkre:
<input type="hidden" name="msgid" value="">
Rakatintottam a linkre :
<input type="hidden" name="msgid" value="1">
A gond az, hogy ha megegyszer megnyitom a linket akkor egy masik ID generalodik. Azt szeretnem elerni, hogy ha az ID szam mar letezik a hidden mezoben, es ujbol raklikelek a lapra http://localhost/mypage/sendmsgu.php?do=attach akkor mar ne generaljon uj bejegyzest.

Tudnatok segiteni ?

Koszonom !
 

PHP 5.1.6 + Mysql 4.1.21 Win-en: Illegal mix of collations

Anonymous · 2006. Okt. 16. (H), 01.15
Hello!

Rövid leszek. Infok kb.:

mysql> SHOW variables like '%coll%';
collation_connection latin2_general_ci
collation_database   latin2_general_ci
collation_server     latin2_general_ci

mysql> SHOW variables like '%char%';
character_set_client      latin2
character_set_connection  latin2
character_set_database    latin2
character_set_results     latin2
character_set_server      latin2
character_set_system      utf8
...

Az adatbázisban minden tábla collationja latin2_hungarian_ci es a (VAR)CHAR típusú mezők CHARACTER SET-je latin2 Én hoztam létre őket így. Ehhez hasonló parancsokkal:
CREATE TABLE `felhasznalok` ( `username` varchar(20) CHARACTER SET latin2 collate latin2_hungarian_ci ... )
HTML/PHP-s infók:

head-ben szerepel ez:
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">
PHP info szerint:

default_charset no value

Ha olyat probalok INSERT-elni bele, amiben nincs "ű" vagy "ő" betű, addig minden rendben van. De ha van benne, akkor jön ez az error:

Illegal mix of collations (latin2_hungarian_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='

INSERT kb. igy nez ki:
<?php
mysql_query( "INSERT INTO bejegyzesek ( date,   cim,
                                                szoveg, kategoria )
                             VALUES           ( \"$InsDate\", \"$_POST[cim]\",
                                                \"$_POST[szoveg]\", \"$_POST[kat]\" )" )
Ami azért vicces, mert akármeddig túrtam bármilyen változókat, config file-okat sehol nem találtam latin1-es kódolást semmire. És _csak_ akkor jön elő a hiba van az insert-elt mezők között "ő" vagy "ű" betűt tartalmazó. Verzió számok a topic nevében. SET NAMES-et és SET CHARACTER SET-et próbáltam. Egyéb ötletem nincs.