ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 24, 2006 - Fórum téma

openwebmail gondok

Anonymous · 2006. Okt. 24. (K), 23.17
Üdvözletem!

Nem tudom igazán kategorizálni a gondomat, ami a következő:
A probléma az openwebmaillel van. Több gépen próbáltam bejelentkezni egy openwebmail felületre, de előfordult, hogy néhány gépen még a login odal sem jelent meg, lap nem jeleníthető meg címszó alatt. Viszont egy másik gépen, amin elvileg minden beállítás ua, simán meg tudtam jeleníteni, és be tudtam jelentkezni.
A kérdésem az lenn, hogy mi lehet ennek az oka? Valaki találkozott már ilyennel?
Már próbáltam az előzmények törlésétől kezdve a Java virtual machine cseréjén át mindent, de ua az eredmény. Egyik gépről megy, másikról nem. Egy tippet is megköszönnék, hogy merre induljak el. Az ssl-el nincsenek böngésző gondok, mert más ssl oldalt simán működik.

Köszi a segítséget előre is!
Anty
 

Outline helyett?

Garono · 2006. Okt. 24. (K), 20.11
Mivel az IE6 nem ismeri az outline tulajdonságot, erre keresnék egy megoldást. A border nem segíthet, mert mindkettőnek rajta kell lennie a DIV-en (természetesen különböző színűek, máskülönben nem lenne értelme). FF-ben tök szépen összepofoztam, de a Microsoft böngészőjében nem látszik az outline, így meg ronda. Létezhet valami megoldás, amivel azt a látszatot kelthetem, hogy van?
 

mySQL lekeres - tanacsra van szuksegem

Anonymous · 2006. Okt. 24. (K), 18.59
Van a kovetkezo lekeres:

$querydb  = "SELECT forgetpwd, usertitle FROM fj_users WHERE username='".filterInput($username, 1)."' AND password='".filterInput($pwdhash, 1)."'";
$result   = mysql_query($querydb);
$fpwd     = mysql_result($result,0,"forgetpwd");
$utitle   = mysql_result($result,0,"usertitle");
$numuser  = mysql_num_rows($result);
Amikor a lekeres megtortenik, egy sort kapok vissza. A sor ket oszlopra van osztva (forgetpwd es usertitle)

forgetpwd  |  usertitle
-----------------------
ertek1     |  ertek2
Nem kapok tobb sort mint egy. Nincs szuksegem tobbre!

Ebbol az egy sorbol ki szeretnem olvasni az ertekeket. En probaltam a mysql_result fuggveny hasznalataval. Mukodik, de elege kenyelmetlen a ket sor:

$fpwd     = mysql_result($result,0,"forgetpwd");
$utitle   = mysql_result($result,0,"usertitle");
Nem lehetne ezt egyszerubben megoldani ?
 

flash mp3 lejátszó tömörítése

Anonymous · 2006. Okt. 24. (K), 17.42
Sziasztok,

Szeretnék egy nagyon egyszerű mp3 lejátszó scriptet csinálni, de marha nagyra sikerül a kész swf fájlom. Hogyan lehet megoldani, hogy egy kb 4 Mb-os mp3-ból egy 4-500 Kb-os swf legyen??


Köszönöm

SZJ
 

Textarea-ba küldás

Anonymous · 2006. Okt. 24. (K), 16.17
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet azt megcsinálni, mint itt az oldalon, hogy rákattintok a B submit gombra akkor <b></b>-t küld be a textarea-ba,és hogy tudom még azt megcsinálni, hogy <b> és ide kerüljön a kurzor </b>.

Előre is köszi mindenkinek.
 

segedletek.hu-hoz keresek szerkesztőket

requiem_ · 2006. Okt. 24. (K), 16.08
Sziasztok!
Készítettem egy oldalt: www.segedletek.hu
Keresek hozzá lelkes szerkesztőket, akik szívesen publikálnának. Aki szívesen írna segédletet, az írjon nekem a segedlet##kukac##segedletek.hu címre. Az oldal főleg webes támával foglalkozik.
Továbbá várom a véleményeket, és az építő jellegű kritikákat is!
Üdv: Bence
 

include vs file_exists

vb · 2006. Okt. 24. (K), 15.01
Az include megtalálja a file-t a file_exists, is_file és társai nem.

Környezet:
PHP 5.0.5-2+sarge0, apache 1.3
apache webroot: /project_root/webroot

File-ok:
/www/inc/base1.php
/www/inc/base2.php
/www/webroot/index.php
/project_root/webroot -> /www/webroot
/project_root/inc -> /www/inc
/project_root/config/config.php

config.php:
<?php
define('FOO', 'bar');
?>
base1.php:
<?php
include $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/../config/config.php';
echo FOO;
?>
base1.php:
<?php
if ( !file_exists($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/../config/config.php') ) {
die( 'error' );
}
include $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/../config/config.php';
?>

index.php:
<?php
include $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '../inc/base1.php';
include $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '../inc/base2.php';
?>

output:
barerror

Vagyis a config.php-t az include megtalálja, de a file_exists ( talán a linkelés miatt ) elveszíti a fonalat.

Célom az lenne, hogy ellenőrizhető legyen, hogy a config.php a helyén van-e.
Tudtok rá valamilyen használható megoldást?

Köszi,
Balázs
 

Rendezett lista kezdő sorszámának megadása

tiku I tikaszvince · 2006. Okt. 24. (K), 13.01
Hétvégén szembesültem vele, hogy az XHTML 1.x-ben kidobták az <ol> elem start atributumát. Keresgéltem hogy, hogyan lehetne hasonló működést szabványoknak megfelelően kicsikarni a a böngészőkből, de nem nagyon talátlam megoldást.
Továbbkeresgélni sajna nincs időm. A megoldás jelenleg nem létszükséglet, de furdalja az oldalam a kiváncsiság.

Amit találtam a CSS szabványban Explorerben 6, 7-ben (valószinűleg akad még böngésző ahol) nem működik. Firefoxban és Operában viszont megy.
Szóval a kérdésem - ami lehet, hogy már felmerült másban/máskor is csak nem ilyen formában:

Használjak egy nem szabványos megoldást (start attributum), amivel elérem a kivánt működést, vagy használjak egy szabványoknak megfelelő megoldást (counter-reset: ...), ezzel különböző tartalmat adva egyes felhasználóknak.?
 

Éves naptár készítése ul li segítségével

bsanyi · 2006. Okt. 24. (K), 11.50
Üdv Mindenkinek,

olyan problémába ütköztem, amit nehez tudok itt leírni inkább egy linken keresztül szeretném, ha megnéznétek és segítenétek nekem:

http://www.mkmcom.hu/test2/test2.html

Ezt oldalt, ha megnézitek FF és IE alatt elég eltérő dolgot fogtok látni, és igazából nem értem, hogy miért történik mindez! A legfőbb problémám, hogy a FF alatt minden li között ott van egy 6px széles üres rés, amit csak negatív marginokkal tudok eltűntetni. Persze lehetne CSS hackeket használni, de azt szeretném elkerülni!?

Szerintetek van ennek értelme így folytatni vagy esetleg térjek át más útra, ha igen melyikre, kicsit meg vagyok emiatt "lőve"?

Előre is köszönöm

Üdv
Sanyi
 

js, eseménybekövetkezés általi feltételes ágú programfutás vezérles

toxin · 2006. Okt. 24. (K), 08.14
habár a téma címe, bonyolultnak hangzik, egész egyszerű a konkrét probléma, viszont keresek egy általános megoldást amit ezentúl használni tudok :)

szóval adott egy fixen pozicionált, banner(?)

http://toxin.hu/dynban/scroll.html

adott az ezt létrehozó class, aminek az inicalizáló metódusa, windows.onload-ban elhelyezve, viszont közvetlenül utána lefut a képek megjelenítéséért felelős metódus ( addImages ) , és itt jön a probléma a megjelenített képek mérete kisebb mint a preloader képé, ergo annak az előtöltését meg kell oldani, ha az előtöltést az incializáló metódusban helyezem el akkor, az addImages metódus még a preloader kép letöltése előtt lefut (ergo nem lesz loading kép), azt találtam ki, hogy az addImages-t szedem ketté azaz

ez az előtöltés biztosító class

var myImgPreLoader =

	Class.create();
	myImgPreLoader.prototype = {
		
		initialize : function(aImgs,onLoaded){
			this.onLoaded = onLoaded;
			this.aLoadImgs = aImgs;
			this.preloader(this.aLoadImgs);
		},
		
		preloader : function(){
			this.aLoadImgs.each(
				function(img,index){
					this.currentImgIdx = index;
					var tempImg = new Image;					
					tempImg.onload = this.preloaded.bind(this);
					tempImg.onerror = this.preloaded.bind(this);
					tempImg.onabort = this.preloaded.bind(this);
					tempImg.src = img.src;
					
					delete tempImg;
				}.bind(this)
			);			
		},
		
		preloaded : function(){
			if (this.currentImgIdx == this.aLoadImgs.length-1) this.onLoaded();			
		}		
}
ez pedig a kérdéses metódus

	addImages : function(aInicImgs){
			this.aInicImgs = aInicImgs;	
			if (!this.preLoaderLoaded)
			{
				
				this.preLoaderLoaded = true;
				var now = new Date();
				new myImgPreLoader([{src:this.loaderImg.src}],this._addImages.bind(this));	
			}
			else
			{
				this._addImages();
			}
		},
a this.preLoaderLoaded false-ról indul, az itt látható a feltételes programfutási elágazás ami a képelöltés után meghivja a már valóban a feladatott megoldó (_addImages) metódust (lásd forrásban), de a megoldásom nem érzem elegánsnak, ergo kihogyoldaná meg?