ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 9, 2006 - Fórum téma

Betűnagyság-változtatás kiküszöbölése

Misó · 2006. Okt. 9. (H), 23.04
Hello!

A problémám a következő:

Egyszerű kis statikus honlapokat hegesztek időnként. Azt szeretném valahogy megoldani, hogy ha a böngészőben átállítják a betűnagyságot, az a képernyőn (vagy legalábbis bizonyos részein) ne érvényesülhessen.

Lehetséges ez?
 

information_schema

Anonymous · 2006. Okt. 9. (H), 22.24
Cső!
A felhasználók a sajátjukon kívül látják az information_schema adatbázist, nem tudom ez nagy gond? Vagy ha nem fontos akkor törölhetem? Vagy van rá mód hogy ne lássák a kliensek?

Köszi előre is!!
 

Figyulim! Felszólít! A Javaforum.hu szerzőket keres!

AuthGabor · 2006. Okt. 9. (H), 21.52
Közhírré tétetik, hogy a http://www.javaforum.hu oldalakon keresünk olyan vállalkozó szellemű Java programozókat, akik a saját szakterületükről szeretnének néhány kiragadott témakörről röviden - esetleg hosszan - írni. Helyet és látogatottságot tudunk biztosítani, fizetséget (saját GoogleAd banneren kívül) egyelőre nem nagyon... :)
 

HtmlMimeMail hibaüzi

rrroka · 2006. Okt. 9. (H), 20.34
A frissen leszedett átkonfigolt mime mail (htmlMimeMail-2.5.2) a következő hibaüzivel nem csomagolja magába a képet:
Notice: Only variable references should be returned by reference in _url_/smtp.php on line 94
A gyári example is ezt csinálja.
Ezmiez?
köszi!
 

PHP kód eladása forrás kiadása nélkül?

Anonymous · 2006. Okt. 9. (H), 20.17
Hi.

Ha írok egy progit php-ban és az később mondjuk eladásra kerül. Meg tudok azt tenni valahogy, hogy a forrást ne adjam ki. Van valami előfordítási lehetőség vagy forrás titkosítás ilyesmi?
 

Hírek az archívumban

Anonymous · 2006. Okt. 9. (H), 17.35
Üdvözlök minden fórumozót!

CMS írásába kezdtem pár napja, most járok a hírkezelőnél. Máris az elején akadt egy olyan problémám, hogy mivan ha több ezer hír került az adatbázisba? A régi megoldás hogy 10-20assával darabolok a híreket, és új oldalon jelenítem meg - probléma hogy 1000 hírnél ez már 100 oldal. Ezért inkább havi bontásban szeretném a híreket megjeleníteni. A lap alján szeretnék egy jumpmenüt, amiben bennevan pl hogy 2006.01, 2006.02, stb. Addig már eljutottam, hogy a másik oldalon $_GET-el megnézem a dátumot, és kiiratom ami stimmel. A baj hogy az adatábázisban 0000-00-00 00:00:00 formában vannak a dátumok, ezért a kilistázásnál még egy DISTINCT se segít. Remélem érhetően fogalmazta, várom a segítséget. Köszönöm mindenkinek!!
 

Ékezetest keresnék, de HTML entitásokkal van a táblázatban

Anonymous · 2006. Okt. 9. (H), 16.57
Sziasztok!

Keresésnél ezt használom:
<?php
$query = mysql_query("SELECT id, cim, rovid, hosszu FROM articles WHERE cim LIKE '%{$_POST['keresoszo']}%' OR rovid LIKE '%{$_POST['keresoszo']}%' OR hosszu LIKE '%{$_POST['keresoszo']}%'") or die(mysql_error());
A probléma, hogy ha beirom azt a szót hogy végjáték, akkor nem ad ki eredményt, valószínű azért, mert az adatábázisban a ékezetek másként vannak tárolva, például az é így: &eacute;

Ezt a problémát jó lenne megoldani, mert így a keresés eredménytelen lesz mindig. Köszönöm!
 

XAMPP jelszót kér, amikor a phpMyAdmint használnám

Anonymous · 2006. Okt. 9. (H), 15.51
hi
A phpmyadmin belépése előtt bejön egy panel ahol login névnek a lampp nevet kell adnom és jelszónak amit korábban megadtam. Az lenne a kérdésem hogyan lehet eltüntetni ezt a loginos ablakot hogy egyből a phpmyadmin login felülete jöjjön be?!
 

html levél css-ét kiszedik a html levelező kliensek (t-online, freemail, hotmail ... )

rozsag · 2006. Okt. 9. (H), 15.48
Hello!
Html alapú levelezőrendszert építek, a template tartalmaz <style> tageket és css-re linkeket. A html levelező kliensek (t-online, freemail, hotmail ... ) kiszednek minden css osztályt. Végülis jogosan, hogy ne az ő oldalukat rontsa el.
Ha valaki tud ennek kiküszöbölésére megoldást, ossza meg legyen szíves. Illetve Ha tud valaki scriptet ami esetleg egy css fileból objektumot csinálna, és a html kódban a class, id, name, és egyéb attributumok alapján a rá vonatkozó stílus szabályt alkalmazná (hozzáadnéá a html kódhoz).
Pl: <style>.xxx { color:#ffeedd}</style><div class="xxx"></div> - ből ez lenne:
<div class="xxx" style="color:#ffeedd"></div>

Vagy bármi más ötlet?
Köszi
 

Egyszerű megoldás dinamikus kezelőfelületekre?

kalamona · 2006. Okt. 9. (H), 15.47
Sziasztok!

Hogy is fogalmazzam....Szeretném weboldalam ellátni olyan kliensoldali megoldásokkal, amelyek megspórolnak néhány odalletöltést és közelebb hozzák a felhasználók számára a "desktop" érzést.
Egyelőre nem feltétlen AJAX-ról lenne szó, beérem olyasmivel, ha például egy form esetében bizonyos funkciók akkor válnak láthatóvá, ha adott állású egy radiogomb. Na szerintem bőven túlmagarázom mire van szükségem. Mit tudtok ajánlani? tudom hogy keresni kell, de rengeteg ilyen-olyan script kering a hálón, arra lennék kíváncsi, hogy nektek mi vált be. Gondolom a páradik éles alkalmazásotok után kialakult valami szokás az ilyen problémákra.
Nagyon alapszinten tisztában vagyok a JS-el, de olyat szeretnék, aminek nem tart napokig elsajátítani a használatát. Néztem pl a prototype-ot de nekem ágyúval verébrének tűnik, másrészt meg most sietős a munka...

Köszönöm!