ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 28, 2006 - Fórum téma

move_uploaded_file esetén ne a webszerver legyen a fájl tulajdonosa

Anonymous · 2006. Okt. 28. (Szo), 15.22
Sziasztok!


1 kérdésem lenne csak. A move_uploaded_file eljárást használom a weboldalamon, működik is, csak a feltöltött fájlok tulajdonosa maga a webszerver user (apache). Hogy lehet azt megoldani, h ne az apache legyen a tulajdonosa a feltöltött fájlnak, hanem mondjuk az, h xyz.

Válaszokat nagyon köszi!

Üdv,
Attila
 

scriptaculus appendchild sorrend

Cadeyrn · 2006. Okt. 28. (Szo), 14.50
Üdv!

Van egy div, abba kerülnek appendchilddal az új elemek.
A gond, hogy nekem fordított sorrendben kellene belepakolnom a tartalmat: azaz a legújabbnak nem legalulra, hanem legfelülre kellene kerülnie.

Tudja valaki, hogyan kell?

Előre is köszönöm szépen,
Cadeyrn
 

File tartalom módosítás

Anonymous · 2006. Okt. 28. (Szo), 11.15
Hello!

Van egy szövegfile-om amiben egymást kövtő bejegyzések vannak, amiket sortörés (\n) választ el egymástól.

pl:

548:ASUSTek Computer:2006/10/26
549:Canon:2006/10/26
550:Epson:2006/10/27
551:Hawlett-Packard:2006/10/27
552:Samsung Electronics:2006/10/27
553:Logitech:2006/10/27

A sor első három számjegye egyedi.
A kérdésem hogyan lehet PHP-val törölni egy tetszőleges sort (mondjuk az 550-est), úgy hogy a többi adat megmaradjon, lehetőleg ne maradjon üres sor a szövegfileba, és lehetőleg ne keljen hozza ideiglenes állományot létrehozni?

Minden ötletet előre is köszi!
 

Ajaxal küldött karakterláncok tartalma.

s_volenszki · 2006. Okt. 28. (Szo), 09.09
Sziasztok!

Most, hogy sikeresen elkészítettem első AJAX - PHP - MySQL alkalmazásomat, nem is tudom, hogyan tudtam ezidáig nélkülözni ezt a fantasztikus megoldást!

De ahogy az lenni szokott, amikor megoldást találok egy problémára, keletkezik még három!

Most a következő kérdés fogalmazodott meg bennem:

Mit lehetne tenni azért, hogy a szövegbeviteli mező tartalma bármilyen karakter lehessen? Jelenleg a problémám az, hogy ha egy & jellel elválasztott (Tom & Jerry) karakterláncot akarok feldolgoztatni, akkor bizony az &-nél megszakad az adat, gondolom egy változó szeparátornak tekinti és várja az értékét, de nincs! Ismertek valamilyen kódolási, dekódolási eljárást, ami megbirkózik ezzel a kérdéssel, és az ékezetes karakterekkel is?

Véleményeteket előre is köszönöm: s_volenszki