ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 27, 2006 - Fórum téma

IE + email session probléma

hegyit · 2006. Okt. 27. (P), 15.44
Sziasztok!

Az következő az alaphelyzet:
IE6 browser, felhasználó bejelentkezve a web-es alkalmazásba (szerveren Java Web Container van + JSP), megy egy web session (cookie alapú).

Ennek az ablaknak a megtartása mellett, megnyit egy emailben (MS Outlook) lévő html linket, ami ugynarra a web alkalmazásra mutat. Amint megnyitja a linket, az újonnan megnyíló böngészőablak az első (nyitva lévő) ablaktól örökli a HttpSession-t további bonyodalmakat okozva a szerveroldalon.

Én eléggé reménytelennek látom a helyzetet, de azért dobom fel a kérdést, hátha van ötletek, hogy lehetne ezt kivédeni és független session-ként indítani a második ablakot.

Akinek van ötlete, ossza meg velem!

Köszi!
 

POST egyik gépen átmegy, másikon nem

Anonymous · 2006. Okt. 27. (P), 15.02
Sziasztok!

Problémám a következő: adott egy form, 2 text mező meg egy textarea, végén submit gomb. Adatbázisból feltölti a mezőket, küldéskor pedig frissíti az új adatokkal (PHP).

Az általam kipróbált 5-6-7 gépen működik a dolog, természetesen annak a laptopján van gond, akinek csináltam.

Bejön az oldal, feltölti a mezőket, módosítja, elmenti, majd amikor megint visszatölti, a régi értékek vannak bent.

Létezhet-e, hogy valami feltelepített program belenyúl az IE beállításokba és elbabrál valamit a POST adattovábbításnál?

Elmondása szerint egyszer egy ideig ment, aztán megint nem (a kódhoz én nem nyúltam közben).

Ha bárkinek bármilyen használható ötlete lenne, azt nagyon megköszönném.
 

Felemásan viselkedő adattábla

Attus · 2006. Okt. 27. (P), 14.50
Helló!

Adott egy tábla. Én hoztam létre, mindenféle izgalmas beállítások nélkül, bízván abban, hogy rendben lesznek az ékezetek. És ez majdnem így is lett.
Ugyanis a tábla minden szöveges mezője rendben van, kivéve egyet.

UPDATE comp SET
name = 'Király Kft',
shortname = 'kiraly',
categ = '53',
postal = '7521 Kaposmérő, Kossuth L. u. 11.',
phone = '06-30/959-0211',
shorttext = 'Épületgépészet'
WHERE id = '110'


Meg még van egy csomó nemszöveges mező, azokat kihagytam most, hogy átláthatóbb legyen. Minden szöveges mező korrektül lekezeli az ő, ű betűket, kivéve a postal nevű, a "Kaposmérő"-ből tutira "Kaposmér?" lesz.

MySQL 4.1.11

Ezt vajon hogyan lehet megoldani?
 

wordpress vs internet explorer 7, rss es kodtablak

Anonymous · 2006. Okt. 27. (P), 14.03
udv!

a http://web-cafe.ro oldalt szerkesztem (wordpress motor) es a kovetkezo gondokra keresek megoldast:

1. az uj internet explorerben miutan egy oldal letoltodik eltunik es
"Internet Explorer cannot display the webpage" hiba jelenik meg, firefox vagy mas bongeszoben tokeletesen mukodik.

2. a kulonbozo blogmotorok es portalok rss / atom generaloja kulonbozo keppen kezelik a magyar karakterek kodolasat. például a pto.hu és az estihirlap.hu rss feedjeiből képtelen vagyok helyesen kiolvasni a magyar karaktereket.

valakinek otlete hogy lehetne megoldani a fenti problemakat?

csaba
 

CMS - Inventory (Létezik ilyen??)

andrey · 2006. Okt. 27. (P), 12.34
Találkozott valaki olyan rendszerrel, amely alkalmas raktárnyilvántartás
készítésére?

Jelenleg saját fejlesztésű raktárprogramot használok, amely a hardvereszközöket (felhasználókat W2k3 AD-ból gyűjtve, helységeket fastruktúrába rendezve, nyomtatótoner-készleteket, alkatrészeket, és mindezek kapcsolatait historyval, naplóval) tart nyilván, de sajnos olyannnyira szerteágazó és bonyolulttá vált a rendszer - bizonyos részeinek továbbfejlesztése már irreálisan sok fejlesztői tevékenységgel járna - hogy
szeretném valamilyen szabványos, vagy nyilt forráskódu, programozói közösség által kezelt rendszerbe átültetni a nyilvántartási logikáját, és ehhez jó lenne valami CMS. Már csak azért is, mert rengeteg hibát is kellene javítani, szeretném más böngészőkre is optimalizálni, egyáltalán nem szabványos jelenleg a rendszer.

Nem tudom, hogy jó-e az irány, amerre szeretnék haladni, lehet, hogy nincs is ilyen CMS rendszer, mindenesetre komplett Inventory rendszerek léteznek, de azok teljesen eltérnek az általam eddig leprogramozott logikától...

Andrey
 

Aktivációmentes Flash fájlt hogyan csinálhatok IE-nek?

Anonymous · 2006. Okt. 27. (P), 11.46
hogy lehet azt kiküszöbölni, hogy az IE ne írja ki hogy "a flash vezérlő aktiválásához kattintson a vezérlőre, v nyomjon egy entert"
meg lehet oldani hogy ne problémázzon az IE hanem simán elfogadja a flash gombokat?

előre is kösz a segítséget
 

Állítható e CSS-ből a SIZE, ROWS a TEXTAREA, SELECT elemeknél ?

durumdara · 2006. Okt. 27. (P), 11.27
Sziasztok !

Egy automata form készítő komponenst gyártok éppen.
Nem akarom beledrótozni a stílust, inkább azt szeretném, ha azt CSS-ből lehetne állítani.

Erre a két tulajdonságra azonban nem találtam CSS-t.

Ez az én hibám (igen !!! :-)), vagy valóban nincs ilyen ?

Köszönöm az egyűttműködést (Robocop...) és a segítséget:

dd
 

Adott táblázat cellában lévő link ne legyen aláhúzva

Anonymous · 2006. Okt. 27. (P), 08.18
Van a kovetkezo CSS:
.msgnotreaded {
	font-weight: bold;
}
Amely az en esetemben egy tabla sorat vastagitja.
<tr class="msgreaded" id="check_1" align="center">
   <td><a href="">oszlop1</a></td>
   <td><a href="">oszlop2</a></td>
   <td>oszlop3</td>
   <td>oszlop4</td>
</tr>
Ahogy a HTML kodbol latszik, a tabla elso es masodik celajaba a szoveg egy linkhez vezet. Szeretnem ha nem lenne alahuzva a link.

Akkor sem szeretnem alahuzva latni ha az egerel rajta vagyok.
Probaltam a kovetkezo keppen de nem mukodik :
.msgnotreaded {
	font-weight: bold;
        hover: text-decoration:none;
}
Tudnatok egy kicsit segiteni ?