ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2004 - Fórum téma

november 16

mor rewrite, url formázás, stb ...

Scr34m · 2004. Nov. 15. (H), 23.19
Épp az oldalon ügyködöm és készítettem egy smarty plugint ami az összes ?base=news&i=1 átalakítja /news/1/ -re.
Ezt aztán feldolgozom .htaccessel és PHP-val, csak előjött a probléma.
Hírek listázásánál van lapozás ?base=news&p=2 lapozás a 2. oldalra, ebből /news/2/ lesz ami ugye nem egy hír.

Kinézetileg ez az a mi tetszik szal azt a megoldást, hogy /news//2/ elvetném bár így máris elkülöníthető miről van szó, egy 2. ötlet is van az pedig a következő: /base/news/p/2/ ez másabb mint /base/news/i/1/ és a problémám meg is oldódott.

Szerintetek melyik megoldás lenne jobb?

Ötletben van a (/base,1,,,,,.html, /base,,1,,,,,.html) is de szerintem gányos és nem annyira beszédes, mint a fentebb említettek.

Thx

UI.: ez az előnézet adott egy ötletet, hogy /news/view/1/ ez lenne a hír megtekintése a /news/2/ pedig a lapozás. Szal bevezetnék egy action paramétert is.
?base=news&action=view&i=1
?base=news&page=2
 

php-4.2.3 + linux mandrake + apache

Anonymous · 2004. Nov. 15. (H), 19.23
Egy kis kezdeti segítségre lenne szükségem, mert már napok óta szenvedek egy bizonyára apró problémával.
Sikerült feltennem a php-4.2.3-at, be is fordítottam, és amikor a proba.php-t amit a text editorral készítettem megpróbáltam betölteni egy böngészőbe akkor a kódot dobta ki, és nem annak az eredményét:
<?php
print "Hello Web";
?>
Továbbá nem igazán tudom megállapítani, hogy melyik apache fut a linuxom alatt, de szerintem semmiképpen nem a 2-es.
Előre is köszönöm a segítséget.
 

javascript fagyás ie alatt...

Anonymous · 2004. Nov. 15. (H), 12.29
az alábbi js kód firefoxal működik az internet explorer viszont egyszerűen lefagy tőle:

index.html:

<html>
<body>
<form name="form1" id="form1">
<select name="sel1" id="sel1"/>
<input type ="button" onclick="window.open('visz.html')"/>
</form>
</body>
</html>

visz.html :

<html>
<head>
<script language="javascript">
function tolt() {
self.opener.document.forms[0].sel1[0] = new Option('aa','aa');
}
tolt();
</script>
</head>
<body>
</body>
</html>

tehát a felbukkanó visz.html ablaknak az index.html legördülő menüjébe be kellene szúrnia egy értéket.

miért nem műxik ie-vel?
 

november 14

Authentikáció MySQL-lel

Agi · 2004. Nov. 14. (V), 18.54
A problémám a következő: van két különböző könyvtáram a weben, amit MySQL-lel védek le, hogy csak jelszóval lehessen ide belépni. Sajnos a tárhely szolgáltatom csak ilyen lehetőséget adott internetes könyvtári védelemre. A problémám csak az, hogyha belépek az egyik könyvtárba, akkor utána közvetlenül nem tudok belépni a másik könyvtáramba, ahova más jelszóval lehet belépni, hanem Authorization Required hibaüzenet jelenik meg. Van-e valami megoldás arra, hogy ilyenkor kérje az új jelszót a rendszer. Ezt Nekem kell megoldani vagy a szolgáltatónál van beállítva valami rosszul?
 

november 11

PHP - Zend

toshy · 2004. Nov. 11. (Cs), 08.37
Hello

Van valakinek PHP- Zend ugyben tapasztalata ?
én letoltottem, a Zend motort majd telepitettem azt az Apache -omra,
eddig minden jo, es a Zend -el kodolt programok futnak is ahogyan kell.
DE :-) Hogyan kell bekodolni Zend -el egy PHP programot ??

Remelem sokmindenkit erdekel ez a tema.
A valaszokat meg elore is koszi.
 

Javascript fade-in-out

Cadeyrn · 2004. Nov. 11. (Cs), 08.35
Üdv mindenkinek!

A lényeg, hogy buta vagyok javascripthez, de szükségem lenne egy fader scriptre (flash most nem játszik).
Találtam egyet, ami tökéletesen működik IE alatt, de mozilláék hozzá sem szagolnak, lévén, hogy filter szerint működik. Viszont megpróbáltam átírni style.MozOpacityre, és továbbra sem szeretne működni. Az eredeti kód a következő:

<script>
nereidFadeObjects = new Object();
nereidFadeTimers = new Object();

function nereidFade(object, destOp, rate, delta){
if (!document.all)
return
if (object != "[object]"){ //do this so I can take a string too
setTimeout("nereidFade("+object+","+destOp+","+rate+","+delta+")",0);
return;
}

clearTimeout(nereidFadeTimers[object.sourceIndex]);

diff = destOp-object.filters.alpha.opacity;
direction = 1;
if (object.filters.alpha.opacity > destOp){
direction = -1;
}
delta=Math.min(direction*diff,delta);
object.filters.alpha.opacity+=direction*delta;

if (object.filters.alpha.opacity != destOp){
nereidFadeObjects[object.sourceIndex]=object;
nereidFadeTimers[object.sourceIndex]=
setTimeout("nereidFade(nereidFadeObjects["+object.sourceIndex+"],
"+destOp+","+rate+","+delta+")",rate);
}
}

</script>


Szépen kérem, hogy akinek van egy kis ideje és kedve, mutassa meg nekem, hogyan kell mozillára megcsinálni.

Előre is köszönöm,

Cadeyrn
 

november 10

CSS Lábléc?

coder · 2004. Nov. 10. (Sze), 17.37
Hi!

Egy ilyen elrendezést szeretnék megcsinálni táblázatok nékül:

[fejléc]
tartalom
[lábléc]

Úgy kéne hogy működjön, hogy a lábléc mindíg a böngésző ablak alján legyen, akkor is, ha a tartalom röbidebb annál, hogy letolja addig. Persze ha a tartalom hosszabb mint a böngészőablak, akkor normálisan scrollozzon a böngésző, és csak lescrollozva látsszon a lábléc (tehát nyilván "postion: absolute; bottom: 0px;" kilőve).

Van valami ötletetek, nem szeretnék ilyen táblázatban táblázat stílusban lámázni, de nem tudom hogy oldjam ezt meg, pedig már 2 órája ezzel szenvedek.
 

session-ök

Anonymous · 2004. Nov. 10. (Sze), 08.13
Sziasztok!

Session probléma:
Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time. in C:\test\929cscs\test\NSDMan\classes\class.session.php on line 64

A php-ben, amit kifogásol ez van:
function set_ini()
{
ini_set('session.save_handler', 'files');
ini_set('session.name', $this->sess['name']);
ini_set('session.use_cookies', $this->sess['cookies']);
ini_set('session.gc_maxlifetime', $this->sess['expire']);
ini_set('session.gc_probability', $this->sess['probability']);
ini_set('session.use_only_cookies', $this->sess['only_cookies']);
}

Mi lehet a gond. A baj az, hogy már a bejelentkező képernyőnél ez fogad, és nem isjelentkezteti be az embert.

Köszi a reagálástokat!

Feri
 

november 10

.htaccess nem töltődik fel

moksa · 2004. Nov. 9. (K), 23.32
Szervusztok!

Eddig csak html oldalakat szerkesztettem és most

phpNuke-t próbálok feltenni fizetős tárhelyre

TotalCommanderrel, mindent feltesz a htaccessen kívül.

Ezt hogy lehetne megoldani?
 

Flash lopás?

bela · 2004. Nov. 9. (K), 22.09
Sziasztok! Valaki tud olyan módszert, amivel lehet flasht lopni? Nos, nekem valami jó progi, vagy vmi kéne
, amivel bele tudok nyúlni abba az swf-be. Egy animációt láttam és azt szeretném megnézni, hogy is van.. Biztos van valami, mert sok szánalams lopást láttam már. SAJNOS!! Előre is köszönöm!