ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2004 - Fórum téma

december 1

Letöltés almenük

FFnF · 2004. Nov. 30. (K), 22.29
Az admin részlegben létezik egy bizonyos almenü genrátor. Ezt használva létrehoztam a letöltés menüponthoz 3 darab almenüt. Azok viszont semmit nem csinálnak. Rájuk kattintva ugyanúgy a sima letöltés oldal jön be, még csak az adott alkategóriához sem ugrik az oldalon.
Lehetséges valahogy megoldani, hogy ezekkel az almenükkel vagy bámi más módon csak a letöltések oldal egy-egy adott alkategóriáját láthassam?
 

Cikkek rendezése

FFnF · 2004. Nov. 30. (K), 20.54
Hello!

Azt szeretném megkérdezni hogyan lehetne a cikkeket nem időrendi, hanem ábécé szerinti sorrendbe rakni?
Valamint, hogy lehetséges-e hogy a cikkel oldalon csak a címük jelenjem meg és az író, rövid tartalom, meg értékelés és ehhez hasonlók nem?
 

Fajlletöltés webről láthatatlan helyről

Anonymous · 2004. Nov. 30. (K), 16.35
Megoldható-e, hogy a szerveren levő zip fájlt úgy ajánlhassam fel letöltésre, hogy az a web szempontjából nem látható helyen van. Például a weboldalam public_html alatti index fájllal indul és én a public_html felett levő kepek könyvtárba teszem a letöltendő zip fájlomat. Ez elérhető-e a readfile()-lal, ha igen hogyan.

Előre is köszönöm
Éva
 

scrollbar

Anonymous · 2004. Nov. 30. (K), 04.13
Azt szeretném megtudni, hogyan lehet létrehozni egy olyan scroolbart amivel a lapomon belöl tudom görgetni a szöveget?
 

MySQL redisztribúció - Mennyiért? Hogyan ?

Godzso · 2004. Nov. 30. (K), 00.59
Nem tudja valaki, hogy ha én a programomba szeretném beletenni a MySQL-t és így árulni, akkor mennyibe kerül a program, vagy egyáltalán lehetséges-e ez az opció? És ha lehetséges, akkor hogyan ?

Előre is köszönöm!

Üdv: Godzso
 

november 30

javascriptel generált oldal hiba....

btjp · 2004. Nov. 29. (H), 22.15
Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy van egy weblap amiben egy linkre kattintva egy script generál egy lapot amin szöveg van és egy váltakozó kép. Ha rákattintok a linkre létrehozza az oldalt, de a kép nem műxik, illetve nem váltja, hanem azt írja, hogy a kép letöltése. Viszont, ha nem generálom, hanem a generát forráskódot egy fáljba kimentem és felmásolom a honlapra, akkor az jól működik. Mi lehet a probléma?
az olalt megtalálható a http://web.axelero.hu/btjp/alom.htm és, ha a homok képére kattintasz akkor kell lefutnia a generálásnak. a generált oldal felrakva http://web.axelero.hu/btjp/proba9.htm. Ez működik.
Előre is köszi a megoldást

btjp
 

atw php hibaüzenet

Anonymous · 2004. Nov. 29. (H), 21.50
Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: sql_db in /db/db.php on line 86
Na ilyenkor mit rontottam el?
Most lett feltöltve az atw szerverére és ilyen hiabüzi fogad+a config php...
 

PHP, űrlap feldolgozása

Anonymous · 2004. Nov. 29. (H), 19.44
Sziasztok, eddig bírtam idegekkel. Egy könyv alapján próbálom működésbe hozni az űrlapomat. A textek mennek is, de a listát képtelen vagyok megoldani.2 file-ból szkript-tel dolgozom. Az első az űrlap, az működik is:

<body>
<form action="9.5.szkript.php" method="POST">
Név:<br>
<input type="text" name="felhasznalo">
<br>
Cím:<br>
<textarea name="cim" rows="5" cols="40"></textarea>
<br>
Választott városok:<br>
<select name="varosok" multiple>
<option>Budapest</option>
<option>Tatabánya</option>
<option>Tab</option>
<option>Vác</option>
<option>Sárbogárd</option>
<option>Sopron</option>
</select>
<br><br>
<input type="submit" value="Gyerünk">
</form>
</body>

ez pedig a 9.5.szkript.php tartalma:

<?php
print "Udvozollek, <b>$_POST[felhasznalo]</b>!<p>\n\n";
print "A cimed:<p>\n\n<b>$_POST[cim]</b><p>\n\n";
print "Az altalad valasztott varosok:<p>\n\n";
if (! empty($_POST[varosok])) {
print "<ul>\n\n";
foreach ($_POST[varosok] as $ertek)
{
print "<li>$ertek<br>\n";}
print "</ul>";}
?>

A böngészőmbe pedig a foreach tartalmával van baja. Pontosan:Warning: Invalid argument supplied for foreach() in H:\www\urlap\9.5.szkript.php

Valaki mentsen meg! Köszi

Nem tudom, hogy mennyire lehet köze a dologhoz, de van egy 3. szkript is, amibe szerepel az $ertek, ami ott van a foreach-ba is, bár próbáltam más néven, de úgy se megy:
<?php
$felhasznalo1 = "halado";
foreach ($GLOBALS as $kulcs=>$ertek) {
print "\$GLOBALS [\"$kulcs\"] == $ertek<br>";
}
?>

Futtatva:

$GLOBALS ["HTTP_POST_VARS"] == Array
$GLOBALS ["_POST"] == Array
$GLOBALS ["HTTP_GET_VARS"] == Array
$GLOBALS ["_GET"] == Array
$GLOBALS ["HTTP_COOKIE_VARS"] == Array
$GLOBALS ["_COOKIE"] == Array
$GLOBALS ["HTTP_SERVER_VARS"] == Array
$GLOBALS ["_SERVER"] == Array
$GLOBALS ["HTTP_ENV_VARS"] == Array
$GLOBALS ["_ENV"] == Array
$GLOBALS ["HTTP_POST_FILES"] == Array
$GLOBALS ["_FILES"] == Array
$GLOBALS ["_REQUEST"] == Array

Multiple select mező értéke nem lesz tömb PHP-ben

Anonymous · 2004. Nov. 29. (H), 19.25
Sziasztok, eddig bírtam idegekkel. Egy könyv alapján próbálom működésbe hozni az űrlapomat. A textek mennek is, de a listát képtelen vagyok megoldani.2 file-ból szkript-tel dolgozom. Az első az űrlap, az működik is:

újabb, érdekes probléma

Anonymous · 2004. Nov. 29. (H), 16.06
Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy van egy weblap amiben egy linkre kattintva egy script generál egy lapot amin szöveg van és egy váltakozó kép. Ha rákattintok a linkre létrehozza az oldalt, de a kép nem műxik, illetve nem váltja, hanem azt írja, hogy a kép letöltése. Viszont, ha nem generálom, hanem a generát forráskódot egy fáljba kimentem és felmásolom a honlapra, akkor az jól működik. Mi lehet a probléma?
az olalt megtalálható a http://web.axelero.hu/btjp/alom.htm és, ha a homok képére kattintasz akkor kell lefutnia a generálásnak. a generált oldal felrakva http://web.axelero.hu/btjp/proba9.htm. Ez működik.
Előre is köszi a megoldást

btjp