ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 16, 2004 - Fórum téma

igen extra css kérdés

Anonymous · 2004. Nov. 16. (K), 23.53
Üdv Mindenkinek!

Furcsa kérdésem lenne, és előre szólok, hogy explorer alatt is működnie kell, mert a megrendelőnek fontos.
Szeretnék egy olyan CSS elrendezést megvalósítani, hogy:
[-----kép------]
____|szoveg|____
____|szoveg|____
____|szoveg|____
[-----kép------]

(a _-t vegyétek nem létezőnek)
Eddig ezzel nem is lenne baj, ám a probléma a következő:
a két kép egy-egy félkör: így a szöveg háttérszíne ÉS a border alá kellene, hogy csússzon a képeknek.
Elég sok mindent megpróbáltam már, de valamiért mindig szétesett.
Jut eszembe, nem fix a lábléc, tehát bottom: 0 kizárva. De persze explorer a position:inherit-et nem kezeli le...
szóval szeretnék ötleteket kérni.


Cadeyrn
 

szövegrész átadás

Anonymous · 2004. Nov. 16. (K), 23.50
Sziasztok. Ronda kérdést fogok feltenni, lehet, hogy nem is úgy van a megvalósítás ahogy én elgondolom, de sajna sehol sem találok választ az alábbi kérdésemre.

Szóval: vegyük alapul, hogy van egy info.php file. Az includolja a hirek.php-t
A hirek.php tartalmazna 5 db táblázatot. Cikk1, cikk2 ,..., cikk5 (ezek rövid leírások a teljes dokumentumból)
A teljes dokumentum helye és neve a „cikkek/2003/1.php, ...2.php,.....,5.php
Az lenne a kérdés, hogy pl. 1.php tartalmazná a téma, akár több oldalas leírását, de csak pl az első 10 szó, vagy 50 karakter, vagy adott helyig dobná be az anyagot a hirek.php-ba az cikk1 táblába és automatikusan hozzá tenné a „tovább...” vagy „részletek...” linket, mely linkelne a „cikkek/2003/1.php”-ra és így megjelenítené a teljes anyagot. fontos, hogy a pl.: cikk1-ben a bevezető szöveggel együtt kiskép is megjelenne, és a teljes anyagok-ban (1.php) is megjelennének képek. Ezt azért írtam le, mert nem tudom, hogy mennyire fontos.

Köszönöm előre is a segítségeteket. A nyertesnek postázom a sört.

Üdv, Pulse
 

FTPS művelet Curl használatával

csibi · 2004. Nov. 16. (K), 17.52
FTPS en keresztül szeretnék fileokat másolni szerverről szerverre.

Curl segítségével szeretném megvalósítani, csak számomra nem teljesen világos a dokumentációja.
Az érdekelne (aki már csinált ilyet bizonyára tudja) hogy FTPS átvitelhez milyen curl_setopt beállításokat kell végrehajtanom
Meg úgy általában :)
 

mySQL 3.23.26-rol 4.1-re áttérésnél charset es collation problémák, valaki latott mar ilyet?

aboy · 2004. Nov. 16. (K), 11.54
Udv!

mysql 3.23.56-rol kellene atternunk 4.1.7-re. uj szerver my.cnf-ben charset latin2 es collation latin2.hungarian.ci megadva, szerver szinten ezekkel a kapcsolokkal inditva. adatbazisok megfeleloen letrejonnek, importalas sikeres, ő, ű is jo.

viszont: importalas utan ha kapcsolodok a klienssel es olyan select-eknel ahol mondjuk a where feltetelben string tipusu mezot vizsgalok egy ertekre = operatorral (pl name='main') akkor a kovetkezo hibat adja:

ERROR 1267 (HY000): Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='

eloszor azt hittem a szervernek meg valahol default-on van a collation-ja (swedish) de aztan kiderult, hogy ha --default-character-set=latin2 -vel inditom a mysql klienst parancssorbol, akkor lefut ugyanez a select. Tehat a latin1_swedish_ci a kliensre vonatkozik.

Namost ez rendben volna, mert a my.cnf-ben a kliensre be tudom allitani fixen hogy igy kapcsolodjon. De mi a helyzet a php-vel? Azzal ugyanis nem megy sehogy sem. Probaltam a default_charset-et 8859-2-re allitani de nem jo, es a mysql szerver my.cnf-ben is beallitottam a klienstol erkezo karakterkeszlet konverziot (http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Charset-connection.html) meg a tobbit is:
[mysqld]
default_character_set = latin2
[mysql]
character_set_client = latin2
character_set_connection = latin2
collation_connection = latin2_hungarian_ci

de nem mukodik (a php script futtatasakor ugyanugy Illegal mix of...)

egyszoval: hogy tudnam ravenni a php-t hogy ne a default karakterkeszlettel konnektaljon?

koszonom
aboy