ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2004 - Fórum téma

június 30

külföldi tárhelyet keresek

Anonymous · 2004. Jún. 30. (Sze), 09.27
Hali!

Keresek valamilyen külföldi tárhelyet, lehetőleg az EU-n kívül, mondjuk .ru tökéletes lenne.
Amik kellenének:
- legalább 10 mega hely
- php4
- mysql
- levélküldés
- ftp elérés
Lehet fizetős is, és reklámmentesen kellene. Lehetőleg tapasztalatokat írjatok (már ha tud vki segíteni), google-n keresni én is tudok, de az alapján nehéz eldönteni, hogy mennyire stabil/megbízható, illetve mekkora a sávja kishazánk felé.

/sunz
 

június 29

Cikkek letölthetők legyenek!

Anonymous · 2004. Jún. 29. (K), 16.41
Tisztelt Weblabor szerkesztősége!

Egy szerintem számotokra nem nagy munkával járó, de mégis talán nagyon hasznos ötletem lenne a számotokra! Arra gondoltam, hogy a cikkeket (például a CSS cikksorozat) meg kellene csinálni PDF formátumba és letölthetővé tenni az oldalon! Így azoknak se kellene mindig letölteni az egész lapot, akik nem rendelkeznek állandó internet kapcsolattal, és könnyebben lehetne nyomtatni is.
 

június 28

MySQL + php fórumscript adminfelülettel

pmaster · 2004. Jún. 28. (H), 17.24
Helló
Most kezdenék egy veboldalt fejleszteni és szerintem ez is lesz az egyetlen mert nem az én profilom.
Tehát ehhez kellenenekem egy angoltudást nem igénylő könnyen telepíthető MYSQL és PHP alapú forumscript lehetőleg magyarázattal mert nem vágom sem a php-t a Mysql -t meg még annyira sem.
Ha tudtok ilyat valahol amit letölthetnék vagy nektek van és megosztanátok velem írjatok nekem a k180728##kukac##freemail.hu-ra
 

PHP5 újdonságok?

Anonymous · 2004. Jún. 28. (H), 07.25
Sziasztok!

Valaki le tudná nekem írni vázlatpontokban, hogy milyen újdonságokkal rendelkezik a PHP5?

Zoli
 

június 26

session gondok

Anonymous · 2004. Jún. 26. (Szo), 04.49
A honlapom egy ingyenes (+reklám frame!) szolgáltatónál van.
A php kódomban szereplő:

28: $MySQLLink = mysql_connect (':/var/run/mysqld/mysqld-free.sock', 'teszt', 'jelszo') or die('SQL HIBA:' . mysql_error());
29: mysql_select_db('teszt', $MySQLLink) or die ('SQL HIBA:' . mysql_error());
30:
31: session_start();
32: session_destroy();
33: session_unset();
34: session_register('v1','v2');
35: header("Location: index1.php");

sorokra a szerver a következő hibaüzenettel reagál:

"Warning: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php:8) in

/mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php on line 31

Warning: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php:8) in

/mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php on line 31 Warning: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at

/mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php:8) in /mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php on line 34
/>
Warning: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php:8) in

/mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php on line 34

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at /mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php:8) in

/mnt/raid2/hosting/free/teszt/index.php on line 35"

Offline a saját gépemen működik, másik szerveren már nem.
Valami nagyon el van rontva, de mi az, és hogyan lehetne kijavítani?

Help me, please!
 

június 25

PHP5 RC3 __set() és __get() tagfüggvények

LeslieNice · 2004. Jún. 25. (P), 21.49
Egy érdekes dologgal találkoztam a php5 rc3-ban a __set() és __get() tagfüggvényekkel kapcsolatban. Egy példakódot copy-paste -eltem az alábbi címről
http://zend.com/manual/migration5.oop.php
és a kód itt van külön
http://www.universale.hu/test.php.txt -ben.
Amikor kiegészítettem a példakódot az alábbi sorral, hogy print $foo->x["a"]++; Akkor a __set() és __get() függvények nem hívódtak meg, ellenben a $foo->a++; esetben amikor meghívódtak és a $foo->x["a"]-ra. Az nem világos, hogy miért nem hívódnak meg ilyenkor (esetleg bug)?

Köszönettel előre is minden választ
Szép László
 

XHTML értetlenkedés

aries · 2004. Jún. 25. (P), 10.10
Sziasztok! A http://www.mindworks.hu oldal bétáját csinálom, az oldalt bizonyos okok miatt elérhetővé kellett tenni, voltaképp félig-meddig működik, 2 észrevétel:

- nem működnek Mozilla alatt a flash alkalmazások
- a fejlécbe betesz egy 8-10 pixelnyi sort a Mozilla, ha XHTML DOCTYPE-ot kap (egyébként nem, valszeg az IE azért sem problémázik, mert mindent HTML-nek kezel le).

Mi lehet a hiba oka?
 

június 24

xhtml beágyzott (nested) list kiváltása és más apróságok

korbendallas · 2004. Jún. 24. (Cs), 19.32
Sziasztok,
1) xhtml validatorral lecsekkoltam egy általam kreált lapot kiváncsiságból és azt találtam, hogy a ul->li->ul->li típusú beágyazott listák a html4.01 óta _deprecated_ státuszban vannak
xhtml validator csekk
Mi a túróval lehetne ezt kiváltani?
Egy csomó css/html guru oldalon ezekkel trükköznek, pl egymásba ágyazott menük... nem igazán értem, hogy lesz ebből szabályos html4.01
2) szintén a validator hibalistájából találtam ki, hogy a table->form->tr->blabla sorrend sem jó, hanem a form->table->tr->blabla az igazi, ez pl hol van leírva? mert én nem találtam erről semmi érdemlegeset...
Előre is kösz:
KorbenDallas
 

június 23

project manager

sasfiok · 2004. Jún. 23. (Sze), 21.10
Nem tudtok egy olyan elérhető scriptet, amivel egy csoportos project kezelést lehetne megcsinálni, a Mantishoz hasonlót. Csak annyi kéne, hogy megadok egy munkát, amelyik programozónak van a projekthez joga, az megnézi, ír hozzá egy árat, hogy mennyiért vállalja, határidőt, mennyi idő kell hozzá, én kiosztom, hogy ki csinálja, a munka értéke összegződik, és ha eléri mondjuk a 10.000 Ft-ot, akkor fizetek.

Ha valaki már látott ilyet, vagy sec-perc alatt tud ilyet írni, az szóljon, mert munka is volna, egy portál fejlesztéshez keresek hozzáértő nem kezdő php-seket, akiknek olyan módon tudnék munkát adni, hogy "megnézzük mit kell, és megmondod mennyi".

Üdv sasfiok
 

Munkamenet kezelés

Anonymous · 2004. Jún. 23. (Sze), 16.30
A PHPs session kezelésről tudtok valamilyen jó doksit?