ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2004 - Fórum téma

augusztus 31

Honnan tudom letölteni a telepítésben szereplő programokat

Anonymous · 2004. Aug. 31. (K), 20.41
T. Webmester vagy bárki aki segíteni tud


Kezdő vagyok. Csak néhány napja fejeztem be a weboldalam fejlesztését de a html korlátaiba ütköztem ezért kellene a php)

Szóval a "hogyan kell felinstallálni a programot első ránézésre könnyűnek és részletesnek tűnik, de NEM találom és Számomra nem Egyértelmű hogy most melyik milyen programok kellenek!!!
Szeretném ha megadnátok a szükséges fájlok listáját, és a TELJES ELÉRÉSI UTVONALAT ahonnan le lehet tölteni. ( ha lehet magyar, de az angol is jó; nincs semmilyen programom ) Pl.:



Php 4.3.8.-as: http://www.letoltes.com/php/php.exe
.
.
.
STB.

Tehát nekem csak a feljövő Windows MENTÉS ablakon a mentésgombra keljen csak kattintani és megadni hova mencse ;
vagy maximum meg keljen keresni az oldalon, de akkor kellene hogy milyen néven van ott. Hogy biztos megaláljam!


Remélem érthető mit szertnék!


A segítséget ide, vagy az e_e_k##kukac##freemail.hu címre várom és előre is NAGYON köszönöm!


Egy leendő php felhasználó: Zeusz
 

__PHP_Incomplete_Class Object

Bageera · 2004. Aug. 31. (K), 15.26
Van egy Object-om RS_UserInfo, amit SESSION-nal atvittem egyik oldalrol a masikra. Es most az Object neve __PHP_Incomplete_Class Object. Ezt se ertem, de igazabol nem is ezert irok ide. print_r($obj) a kovetkezot adja vissza:

__PHP_Incomplete_Class Object
(
    [__PHP_Incomplete_Class_Name] => RS_UserInfo
    [sAccount] => admin
    [sEmail] => blabla##kukac##blubb.bu
    ...
    ...
)


Viszont a print $obj->sAccount nem ad semmit. Es nem ertem miert.
 

augusztus 30

DIV layerben IFRAME?

Bageera · 2004. Aug. 30. (H), 15.31
div layerben probalok iframe-et beszurni. a layerem indulaskor invisible. ha javascriptel el akarom hozni, akkor hibat jelez. ha az iframe tagot torlom, hibatlanul mukodik. mi lehet a problema?
 

javascript-bol php-be

Bageera · 2004. Aug. 30. (H), 13.45
hogy tudok egy javascript valtozot atvinni php-be POST nelkul, vagy anelkul, hogy uj oldalt nyitnek?
 

form disable

Bageera · 2004. Aug. 30. (H), 13.25
azt szeretnem megcsinalni, hogy ha egy checkboc nincs kipipalva, akkor az egesz form-ban ne lehessen piszkalni. Programoknal gyakran lehet latni ilyet. Viszont javascriptben meg nem talalkoztam vele. Van erre valami szep megoldas?
 

augusztus 28

mail() SMTP beállítás

Lacesz · 2004. Aug. 28. (Szo), 20.18
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a mail() függvényhez LINUX alatt hogyan lehet beállítani az SMTP szervert? W32 platform alatt van a php.ini -ben egy SMTP = smtp.akarmi.hu változó, de ezt a Linux alatt nem veszi figyelembe a PHP. Már arra is gondoltam, hogy talán lehet a sendmail -nek erre vonatkozó paramétere, de erre nem találtam sehol sem infót!

Ha valaki tudna segíteni azt előre is megköszönném!!

Üdv.: Lacesz

mail: lacesz##kukac##sziget.com
 

Felhasználók regisztrációja

Mr. Kovex · 2004. Aug. 28. (Szo), 19.24
Sziasztok!

Gondolom a legtöbben ismeritek a kiskapu.hu oldalt. Rendeltem már tőlük könyvet és a regisztrációs rész egészen jó. Mivel a honlap kódjában ez szerepel: This product includes PHP, freely available from http://www.php.net/
megpróbáltam megkeresni ezt a regisztrációs modult, de eddig nem találtam. Nagyon fáj rá a fogam, ha esetleg tudjátok, hogy ezt valóban ingyenesen fel lehet lelni valahol, légyszíves adjatok egy linket. Tulajdonképpen az sem baj, ha fizetős, de már szeretnék egy jó megoldást.

üdv
Freki
 

augusztus 27

vizszintes gördítősáv select-hez

Anonymous · 2004. Aug. 27. (P), 16.23
Meg lehet azt valahogy oldani, hogy a CSS-sel fix szélességűre beállított select-ben szükség esetén (vagy akár fixen) megjelenjen egy vízszintes gördítősáv.

Pl CSS:
select {
  width: 50px;
}

Pl HTML:
<select name="select1" id="select1">
  <option value="1" selected="selected">Ez egy hosszú szöveg</option>
</select>

IE-ben nem lehet megnézni a szöveg végét, Mozilla-ban csak akkor gond, ha több soros (nem legördülő) a select.

Előre is köszi!

Nadi
 

Html komment x-akta

Anonymous · 2004. Aug. 27. (P), 15.45
Sziasztok!

Megmagyarázhatatlan hibára akadtam.
Bizonyos Dreamweaver MX-el generált html oldalakon elhelyezett linkekre kattintva nem történik semmi egyes számítógépeken (azaz még azt sem írja ki, hogy a cél html nem létezik), míg egy másik gépen ugyanez teljesen jó (kb. 40-60% az arány). A vicc az, hogy egy a kódban néhány sorral hátrébb található link már teljesen jól bejön. A gépek között csak annyi a hasonlóság, hogy vmelyik win-t és vmelyik explorert használják, de a verziók általában különbözőek.

Azt vettem észre, hogy ha kitörlöm a html-ben elhelyezett kommenteket, amelyet a Dreamweaver a sablonok határolására hoz létre automatikusan, a jelenség megszűnik, minden mindenhol jó lesz.

Hát én erre nem tudok gombot varrni, a w3c szerint a komment totál szabályos, kb. így néznek ki:
<!-- InstanceBegin template="/Templates/sablon.dwt" codeOutsideHTMLIsLocked="false" -->

Van valami ötletetek?

üdv
Freki
 

CSS: hiba?

kisstoth · 2004. Aug. 27. (P), 12.54
Egy érdekes dologgal találkoztam: újra feltettem a Windows XP SP1-et, és IE 6.0 alatt valamiért nem tölti be az oldalam CSS fájlját... De miért nem? A Weblaborét meg betölti... Mindenesetre készítettem róla egy screenshotot:

http://www.programming.hu/data/css.png