ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 25, 2004 - Fórum téma

Apache "could not open document config file" hiba

brasil · 2004. Aug. 25. (Sze), 14.44
Sziasztok! Abban kérnék segítséget, hogy az eddigi Suse 7.3-at használtam a következőkkel: Apache 1.3.20, PHP 4.0.6, MySQL 3.23.41. és most ezt frissítettem SuSE 9.1 professional-ra. A telepítéskor kértem az apache, php, mysql csomagok felrakását. Fenn is van az apache, de a localhost nem elérhető. A 7.3-as Suse-nál nem volt semmi gond, minden működött alapból, itt viszont ilyen hibaüzenetek vannak:
httpd2: could not open document config file /etc/apache2/sysconfig.d/include.conf

A httpd.conf tele van include sorokkal, mint pl:
# generated from global settings in /etc/sysconfig/apache2
Include /etc/apache2/sysconfig.d/global.conf

Megnéztem az /etc/apache2/sysconfig.d könyvtárat, és két fájlt találtam ott:
global.conf
loadmodule.conf

De nem tudom, hogy most mi a baja az apache-nak?
A httpd.conf nagyon rövid. Nincsenek olyan sorok, mint DocumentRoot, ServerRoot stb.
Aztán meg a mysql indításánál ebbe a hibaüzenetbe ütközök:
ERROR 2002: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql.sock' (2)
Hát azt nem tudom mi ez a mysql.sock, de nincs ilyen sehol a gépen.
Interneten találtam egy olyan megoldási lehetőséget, hogy a php.ini-be kell beilleszteni a /var/lib/mysql/mysql.sock sort. De nálam ez sem hoz megoldást. :(

Minden segítséget előre is köszönök!
 

Session es tipusok

Bageera · 2004. Aug. 25. (Sze), 13.32
Egy rész a kodombol:

print "<pre>";
print gettype( $chi[2]['connect_time'])."\n";
print gettype( $chi[2]['duration'] )."\n";

session_start();
$_SESSION['chi'] = $chi;
$_SESSION['cho'] = $cho;

print "\n";
print gettype( $chi[2]['connect_time'])."\n";
print gettype( $chi[2]['duration'] )."\n";


Meg tudna nekem magyarazni, hogy miert ezt adja ki?

string
string

object
string


annyit meg el szeretnek mondani, hogy a 'connect time' egy datumot tartalmaz, amit strval() fuggvennyel atalakitottam stringre. Amit nem ertek: a session_start() utan a datumom ismet object.
Megverem!!
 

kapcsolatok korlatozasa?

Bageera · 2004. Aug. 25. (Sze), 12.32
Letezik olyasmi adatbazisoknal, hogy egy bizonyos szamnal tobb kapcsolatot nem kepes felvenni?
Tudniillik egy elegge forgalmas oldalt keszitek, es ebben az esetben ugy kene megoldjam a lekerdezeseket, hogy ne kelljen tul gyakran az adatbazishoz csatlakozzak.

A masik kerdes ugyancsak erre az esetre: mdb adatbazist hogy lehet becsukni? (ADODB kapcsolatot hasznalok)

Köszi. Puszi
 

Probléma a "szállítással"

overlord · 2004. Aug. 25. (Sze), 08.41
Szóval az odahaza -Xp alatt- prímán működő drupal-t szerettem volna egy másik -Win 2000-es- gépre átvinni tesztelésre. Beállítások ugyanazok mindkét gépen, kivéve, hogy az XP FAT32-re, a Win 2000-es NTFS-re van formatálva. Adatbázis export-import megtörtént -MySql Fronttal-, a grant all privileges is lefuttatva. Mindezek után a nyitólap megjelenik és kész. Bármire kattintok, mindig ugyanaz a nyitólap jön vissza, bár az url-ek szorgalmasan változnak. Belépés kísérletére szintén, hibaüzenet nincs.

Merre induljak?

Légyszi segítsetek!