ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2004 - Fórum téma

október 31

Tranzakciók

Anonymous · 2004. Okt. 31. (V), 01.25
Probléma az alábbi tranzakció nem működik.

$parancs=mysql_query("CREATE TABLE CUSTOMER (A INT, B CHAR (20), INDEX (A)) TYPE=InnoDB");
$parancs=mysql_query("BEGIN");
$parancs=mysql_query("INSERT INTO CUSTOMER VALUES (10, 'Heikki')");
$parancs=mysql_query("COMMIT");
$parancs=mysql_query("SET AUTOCOMMIT=0");
$parancs=mysql_query("INSERT INTO CUSTOMER VALUES (15, 'John')");
$parancs=mysql_query("ROLLBACK");

Az kellene kapni, hogy a (15, john) sort a ROLLBACK utasítás törli.
De nem ez történik, hanem mintha ott se lenne a parancs, ez a példa eléggé levan egyszerűsítve.
És ugyanez törlésnél, ha a tranzakcióban szereplő törlés hibát ad akkor az összes előtte lévő törlést ami a tranzakcióban szerepel állítsa vissza az eredeti állapotra.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

Üdv.
 

október 30

Saját taralom védelme

Pal_ur · 2004. Okt. 30. (Szo), 21.18
Üdv,

kaptam egy olyan feladatot, hogy egy domainen lévő tartalmat egyes oldalakról (küldés domain-ekről) el kellene érni, de szabályonzi kellene, hogy melyikről lehet elérni, és melyikről nem. (Gyak. nagyon egyszerűen valami olyasmi, hogy az egész weblabort, vagy egyes cikkeket ne lehessen egy fram-be, vagy egy div-ben más oldalról bekötni.

Kérdem, hogy lehet-e ilyet, és ha igen, merre keressek, hogyan?

Köszi,
 

A php nem kapja meg az űrlaptól a vátozókat!!!

BikMak · 2004. Okt. 30. (Szo), 20.29
A problémámat lényegében felvázoltam a címben.
Az alap php programok mennek(php info, ciklusok, ilyenek), de ha írok egy űrlapot, akkor a feldolgozó php oldal nem kapja meg a változókat. Ez se Linux, se Windows alatt nem megy. De a program maga jó, mert bent a munkahelyemen megy. Ott nem én raktam fel, és nem tudom a rendszergazdától megkérdezni. Nagyon fontos lenne, és sürgős is.
 

október 29

DES/3DES kódoló algoritmus

Anonymous · 2004. Okt. 29. (P), 18.42
Jó estét mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek információra arról, hogy honnan tudom megszerezni a DES ill. 3DES kódoló algoritmusát, mely alapján le is tudom programozni pascal nyelvre az sem baj ha a kód már meg van írna valami más nyelven, vagy ha csak szakirodalmait tudna valaki ajánlani amiden pontosab benne van nem csak körvonalakban ugyanis sajnos sürget az idő! Ha valaki tudna nekem sgítani, az leygen szíves a czirakybalazs##kukac##chello.hu címra küldeni egy levelet!
Előre is köszönöm mindenkinek!



Coder
 

MySQL image mező !?

Anonymous · 2004. Okt. 29. (P), 16.27
Hi all!

Kérdésem: Szeretnék mysql-be képeket rakni PHP-n keresztül.
Hogy tudom ezt megvalósítani!?
<HTML><INPUT TYPE=file> - t használnék...
Simán a feltöltött kép nevét adom értéknek egy image tipusú mezőnek, vagy blob vagy melyik !?!?
Köszi.
-giz
 

(LEFT) JOIN?

Dualon · 2004. Okt. 29. (P), 00.55
Sziasztok!

Igyekeztem általános fórumnevet választani, mert bár lehet, hogy ezúttal nem a JOIN lesz a megoldás, így a későbbiekben is alkalmazható lesz a "terem" e kényes területtel kapcsolatban. A lényeg: remélem, senkit nem vezet tévútra a téma címe a megoldás keresésekor.

Adott három tábla, mondjuk t1, t2, t3.
t1:
- id_t1
- turista

t2:
- id_t2
- hely

t3:
- id_t3
- fenykep

Azt szeretném megoldani, hogy t1-ből kiválasszon egy adott azonosítóhoz tartozó sort, t2-ből szintén, és t3-ból is kiválasszon egyet, ha létezik...
t1-ben és t2-ben biztosan szerepel a megfelelő 1-1 sor, t3-ban viszont lehet, hogy van megfelelő, lehet, hogy nincs. t3-mal kapcsolatban az információt a meglét/nemlét hordozná, tehát csupán annyit szeretnék tudni, van-e megfelelő sor a táblában.
(Egy bizonyos turistánk biztosan járt egy adott helyen, de nem tudjuk, készített-e képet.)

Megoldható ez egy lekérdezésben? A LEFT JOIN-nal szenvedtem idáig, de egyszerűen nem jövök rá a megoldásra.

(Lehet, hogy hülye kérdés, de már átolvastam a weblaboron végzett keresés találatait, néztem a google-ön az eredményeket, meg persze manualt oda-vissza, és már kitépkedtem az összes hajam... :)

Előre is köszönöm!
 

október 27

PDF

Anonymous · 2004. Okt. 27. (Sze), 15.44
Sziasztok!

Mikor várható a cikkek átalakítása PDF formátumúra?

Köszönöm!
 

október 27

Böngésző keret színe

Anonymous · 2004. Okt. 26. (K), 23.51
Szeretném megkérdezni, hogy megváltoztatható-e a böngésző ablak keretének színe javascripttel? Egy popup ablak megjelenítésénél szeretném, ha nem szürke lenne az ablak kerete.
 

október 26

php menü

Anonymous · 2004. Okt. 25. (H), 23.50
Sziaztok! Szeretnék létrehozni egy php menüt. A lényege, hogy ha klikkelek a kiválasztott menüpontra, impórtáljon a lapba egy másik fileből.

Nagyából az include parancsra gondolok, csak azt nem tudom, hogy a menüben mi lenne a parancs pontos neve és leírása.
Segítsetek, pls!
Üdv, Pulse
 

Outlook Express - HTML levélbe kép beszúrás webes hivatkozással

Anonymous · 2004. Okt. 25. (H), 17.53
Az lenne a problémám, hogyha beszúrok egy képet a html levélbe úgy, hogy hivatkozok a kép internetes címére és elküldöm ezt a levelet, akkor a fogadó félnél attachmentként becsatolódik a jpg és a kódba beíródik a kép beszúráshoz a http elé a következő:

src="mhtml:mid://00000039/!http://..."

Miért teszi ezt? Ez egy vírus, vagy így kell működnie.