ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2004 - Fórum téma

október 4

link rel="search" mire valo

coyote · 2004. Okt. 4. (H), 14.38
Sziasztok!

Belekukkantottam a weblabor.hu forrasaba es fenti soron megakadt a szemem. Mit jelent? Iletve a link tag-ek tulajdonkeppen mire valok?

Udv: Norbi
 

Dinamikus weboldal programozast mivel erdemes?

Anonymous · 2004. Okt. 4. (H), 14.23
Sziasztok!

Szeretnek atterni statikus tartalmu weboldalak fejleszteserol dinamikusakra. A kerdesem az lenne, hogy szerintetek milyen nyelvet erdemes megtanulnom, amivel 1-2 even belul akar penz is kereshetnek. Van az ASP, a PERL-CGI es a PHP. A PERL-hez egy kicsit ertek, de a PHP manapsag nagyon divatos, az ASP meg Microsoft. Akkor most melyiket erdemes tanulnom?
A hozzaszolasokat elore is koszonom!
Udv: Norbi
 

Weblabor/PHP/SQL témájú IRC csatorna

Dualon · 2004. Okt. 4. (H), 07.49
Sziasztok!

Esetleg hasznos lenne egy, a címben említett témájú IRC csatorna - valószínűnek tartom, hogy elég sokan felmennének kérdéseikkel, s sokan "lógnának fent" folyamatosan választ akarván adni. ^^
A logokat meg akár még be is lehet rakni a WL tartalmai közé, így semmi nem veszne kárba.
 

október 3

XMLHttpRequest content-type probléma

PiG · 2004. Okt. 3. (V), 11.04
Sziasztok!

Próbálnék egy rss hírolvasót összehozni a böngészőben (persze létező kódok alapján, JavaScriptben). A weblaboron is megjelent cikk alapján az XmlExtras csomagot is használva:

pseudo - URL

docker · 2004. Okt. 3. (V), 03.18
Üdv!

IFRAME -be szeretnék dinamikus tartalmat rakni PHP-ből. Én úgy tudom, hogy ezt a javascript:pseudo-URL dologgal tudom megcsinálni.
1. Hogyan tudnám ezt megoldani (minden verzió érdekel)?
2. Mi az a pseudo-URL és hogyan működik?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
 

október 2

CSS vs. táblázat - ha listázás kell

Cadeyrn · 2004. Okt. 1. (P), 23.07
Kedves mindenki!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Eddig használtam egy igen egyszerá kis táblázatos scriptet a listázáshoz. Működése: számolta, hány cell-t <td> tett a sorba (ezt lehetett beállítani), és a beállított értékek elérésekor betett egy </tr><tr>-t. A bajom, hogy szeretnék ugyan megszabadulni a tánlázatoktól, de fogalmam sincs, hogyan tudom ezt CSS-ben megoldani.
Ugyanebbe a témakörbe kérdés:
hogyan reagálják le a böngészők, ha egy #-os css elemet többször felhasználok egy lapon?


A válaszokat előre is köszönöm,
Cadeyrn