ugrás a tartalomhoz

Dinamikus weboldal programozast mivel erdemes?

Anonymous · 2004. Okt. 4. (H), 14.23
Sziasztok!

Szeretnek atterni statikus tartalmu weboldalak fejleszteserol dinamikusakra. A kerdesem az lenne, hogy szerintetek milyen nyelvet erdemes megtanulnom, amivel 1-2 even belul akar penz is kereshetnek. Van az ASP, a PERL-CGI es a PHP. A PERL-hez egy kicsit ertek, de a PHP manapsag nagyon divatos, az ASP meg Microsoft. Akkor most melyiket erdemes tanulnom?
A hozzaszolasokat elore is koszonom!
Udv: Norbi
 
1

PHP, ASP.Net, Java

Bártházi András · 2004. Okt. 4. (H), 14.34
Szerintem ezekkel lehet mostanában és a jövőben várhatóan pénzt keresni Magyarországon, *talán* növekvő sorrendben írtam az árakat is, viszont a keresletet is.

Egyébként akkor jársz szerintem a legjobban, ha minél többmindent ismersz. A webbel nem könnyű sokat keresni manapság, vagy elég mély tudás, vagy kapcsolatok, vagy mázli kell hozzá. Van verseny, a szomszéd Pityuka is tud Wordből HTML lapot generálni 1 millió Ft-ért a vezérigazgató nagybácsijának.

Ami a Perl-t illeti, egy nagyon jó nyelv, csak egyrészt Mo-on manapság nem divatos (éppen ezért vagyunk kevesen, akik beszélik, ergo nehéz találni embert, így van ahol megfizetik), másrészt pedig a tapasztalatom szerint több ideig tart kialakítani vele egy webes megoldást, ha még nincsenek hozzá rutinkönyvtáraid, stb.

Kb. ez lehet a helyzet...

-boogie-
2

Re: PHP, ASP.Net, Java

Anonymous · 2004. Okt. 4. (H), 16.22
Melyik a legkonnyebben elsajatithato?
Mert ha jol gondolom, a lenyeg a http protokoll ismerete, hisz azon keresztul kommunikalok a klienssel, csak az egyes nyelvekben maskepp kell leprogramozni. Az esetemben talan az volna a legjobb megoldas, ha a legegyszerubbel kezdenem, es azon keresztul megismerem az egesz mukodeset. Utana mar at lehet terni barmilyen nyelvre, hisz csak a futtato kornyezet es a fuggvenyek neve mas, plussz egy-ket specialitas. Jo a sejtesem?

Norbi
3

Nem...

Bártházi András · 2004. Okt. 4. (H), 16.55
Hát, nem értek egyet. :) A legnehezebbel kellene kezdeni talán, mert ha a legegyszerűbben megszoksz valamit, akkor a legnehezebbet már nem fogod tudni megszeretni. De nem biztos, hogy érdemes megtanulni a legnehezebbet. De ezt neked kell eldöntened.

PHP nagyon egyszerű, van róla sok anyag, nálunk is szól róla pár cikk. Az ASP.Net elég új, van hozzá sok anyag, lehet, hogy jó dolog, komolyabban nem ismerem, bár foglalkoztam vele azért. Viszonylag egyszerű összekattintani benne dolgokat, bár ettől még nem fogod jobban megismerni. Az kattintgatás eredménye nekem nem igazán tetszik, a webtől egy kicsit idegen megoldás szokott születni. Ettől függetlenül, ha nem kattintgatni akarsz, és megismered a nyelvet (a C#-ot javaslom), fel tudja venni a versenyt. Kicsit szigorúbb, mint a PHP, lévén típusos nyelv. Az ASP.Net fizetős fílingű, bár alapvetően ingyenesen ki lehet alakítani egy fejlesztőkörnyezetet. Azt döntsed el, hogy a szabad világban, vagy a Microsoft világban szeretnél-e dolgozni... :) A Java egy nagyon szigorú, típusos nyelv, itt nagyon fontos a szemlélet, programtervezés általában. Emögött is cég áll, de vannak nagyon jó fejlesztőeszközök hozzá, s általában is elérhető hozzá sokminden.

A hazai szerverek nagy részén PHP-t fogsz találni, Java, ASP.Net sokkal kevesebb van, ez talán példázza az elterjedtségüket.

Szóval a nyelvek szemlélete más, s persze a lényeg ugyanaz, de a környezetek nagyon mások tudnak lenni...

A legjobb az lenne talán, ha utánaolvasnál mind a három lehetőségnek, körbenéznél, belelapoznál néhány könyvbe a könyvesboltban, elolvasnál pár cikket, aztán amelyik megtetszik, mennél utána. Egyik sem hiszem, hogy nagyon-nagyon rossz választás lenne.

Ha pedig engem kérdezel, én a Perlt ajánlom, meg a PHP-t. :)

-boogie-
5

Nem...

coyote · 2004. Okt. 5. (K), 11.49
Akkor a Perl lesz... meg a PHP (majd egyszer) :)

Udv: Norbi
4

Szerintem rossz a sejtésed...

PiG · 2004. Okt. 4. (H), 17.01
A http protokoll ismerete nem alapkövetelmény. Hiszen statikus weboldalak kiszolgálásakor is a szerver ezen keresztül kommunikál a klienssel, mégsem hinném, hogy a weblapkészítők ismernék a http protokollt. Kezdetben egész biztos nem lesz rá szükséged.
Ha az egyes nyelvek hasonlóságát abban véled felfedezni, hogy mondjuk mindegyikben megvannak a standard nyelvi szerkezetek (ciklus, elágazás, stb.) akkor valóban hasonlóak. De, mint írod "csak" a függvények neve más.... hát már ez éppen elég nagy bonyadalmat okoz, arról nem is szólva, hogy lehet, hogy a számodra megszokott függvény a másik nyelvben nincs is. Szóval át lehet térni, vagy párhuzamosan művelni több nyelvet is, de ez szerintem nem olyan egyszerű dolog.
Egyébként, ha már a nyelveknél tartunk, van-e vkinek aktuális, friss adata jelenlegi szerverekkel és nyelvi verziókkal arra vonatkozóan, milyen teljesítményt (sebességet) lehet elérni php-val, asp-vel, ill jsp-vel. Azaz ugyanazt a kérést (mondjuk egymillió "Hello World"-öt, vagy vmilyen számítgatást) milyen gyorsan oldanak meg az egyes nyelvek/értelmezők. Ez tényleg érdekelne... Amit legutóbb vhol láttam abban a jsp-s oldalak kb 30%-os teljesítményt mutattak a php-sokhoz képest. Csak azt nem tudom, mennyire aktuális ez még most is - már, ha egyáltalán aktuális.
Sziasztok:
P][G
6

PHP

Anonymous · 2004. Nov. 18. (Cs), 12.01
Sziasztok!

Érdekelne, mennyiért is lehet beszeretni egy php- s szoftvert és milyen nehéz kezelni?
7

RE: php- s szoftver beszerzése

kmm · 2004. Nov. 18. (Cs), 12.32
olcsón :-)
én jeditet hazsnálok, ami ingyenes, és nagyon jól kezelhető.
nagyon sok jó és ingyenes php editor es ide van.

a php pedig szinten ingyenes.
--
üdv: kmm...