ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2004 - Fórum téma

október 10

Aldomain

Anonymous · 2004. Okt. 10. (V), 20.16
Hogyan lehet apache szerver alatt az alkönyvtárakat aldomainként kezelni?
 

Autorun

Agi · 2004. Okt. 10. (V), 17.21
Szeretném megkérdezni, hogyan tudok egy CD-re tett index.html file-t automatikusan elindítani a CD behelyezésekor. Szóval hogyan kell autorun-t létrehozni.

Kösz
Ági
 

Weblapkészítési alapismeretek

nemzetes · 2004. Okt. 10. (V), 11.06
Tisztelt forum lakók!
A nevem Nemzetes, 48 éves vagyok mostanában kezdtem internetezni és hát van még mit tanulnom. A segítségeteket kérném.
Az a nagy problémám, hogy elkezdtem egy honlapot írni, de nincs semilyen számítástechnikai előképzésem és állandóan akadályokba ütközök. Rögtön az első: Regisztráltam egy oldalt és kellene egy index html-t létre hozni, na ezt már nem tudtam, fogalmam sincs mi az! Kerestem a neten de mindenhol csak annyit írtak róla hogy csináld meg mert máskülönben nem lehet tartalommal feltölteni az oldalt, de azt nem irja le senki, hogy ezt hogy kell létre hozni. Mintha ez olyan egyértelmű lenne mindenkinek!
A másik: Atartalom feltöltése totalcommander-en keresztül történhet e vagy használjak valami mást?
A harmadik: Van e olyan teljesen egyszerű weblap készítő prg. ami magyar nyelvű és előre elkészített sablonok alapján dolgozik amit csak mint egy űrlapot ki kell tölteni és elvileg kész? Ezt azért kérdezem mert nyelvi problémáim is vannak!
Nagyon köszönöm a segítséget, ha veszi valaki a fáradságot és válaszol. Van egy oldalam ami a gportal segítségével jött létre de én saját készítésűt szeretnék. Ha megtennétek hogy az oldalamon válaszolnátok egy teljesen kezdő számára is érthető, szájbarágós módon az nagyon jó lenne. http://www.nemzetes.gportal.hu
Még egyszer köszönöm a segítséget!
 

október 10

css3 és a fontok

Cadeyrn · 2004. Okt. 9. (Szo), 22.14
Kedves mindenki!

Próbáltam magam átrágni a w3c css3-webfonts dokumentációján, de a kipróbálás után nem vezetett sikerre a dolog. Mivel azonban a hivatalos a css2, ezért nem kellene elvárnom a böngészőkől, hogy ismerjék a css3-mat. Mindenesetre szeretném megkérdezni, hogy kinek milyen tapasztatai vannak a @font-face css taggal, és hogy jutott-e valaki működő eredémnyre - ha igen, akkor hogyan.

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

4.1-es PHP-val működik?

overlord · 2004. Okt. 9. (Szo), 08.11
Bírkózok a drupal telepítésével, de elég furcsán jelenik meg (nyoma sincs a theme-nek). Lehet,hogy a 4.1-es PHP miatt?
 

október 8

Tömb átadása

Seemann · 2004. Okt. 8. (P), 21.33
Sziasztok!
Bizonyára valami nagyon alap dolgot kérdezek. Egy tömb változót hogyan lehet átadni egy meghívott proginak?
Pl.
Ez egy sima változó, ez így jól működik.
echo "<input type=\"hidden\" name=\"s_sz\" value=\"$s_sz\">";

Ez egy tömb lenne ($rtgkeptomb), de gondolom nem csoda, hogy így nem megy! :-)))

echo "<input type=\"hidden\" name=\"rtgkeptomb\" value=\"$rtgkeptomb\">";

Kösz a segítséget!
 

$SESSION[""] - Változóvesztés

JJMarci · 2004. Okt. 8. (P), 20.06
Sziasztok!

Kezdő lévén a következő problémába ütköztem:




Íme a kód, mely egy formról kapja az adatot "action=action.php" módszerrel:

<?php
$OK = false;

if (isset($_POST["PHPSESSID"])):
$PHPSESSID = $_POST["PHPSESSID"];
elseif (isset($_GET["PHPSESSID"])):
$PHPSESSID = $_GET["PHPSESSID"];
endif;

function admin_sess ()
{
session_name ("admin");
$PHPSESSID = session_id();
}

function logout ()
{
if (isset($_GET["logout"])):
session_destroy();
header( "Location: index.php" );
elseif (isset($_POST["logout"])):
session_destroy();
header( "Location: index.php" );
endif;
}

function name_save ()
{
if ( isset ( $_POST["login_inp"] ) ):
$_SESSION["usr_name"] = $_POST["login_inp"];
elseif ( isset ( $_GET["login_inp"] ) ):
$_SESSION["usr_name"] = $_GET["login_inp"];
endif;

if ( isset ( $_POST["passw_inp"] ) ):
$_SESSION["psw"] = $_POST["passw_inp"];
elseif ( isset ( $_GET["passw_inp"] ) ):
$_SESSION["psw"] = $_GET["passw_inp"];
endif;
}

function db_connect()
{
$database["server"]="192.168.0.1";
$database["name"]="underground";
$database["user"]="developer";
$database["pass"]="network";
$connect = mysql_connect( $database["server"], $database["user"], $database["pass"]);
if ( ! $connect )
die( "Nincs Kapcsolat". mysql_error () );
mysql_select_db( $database["name"] )
or die ( $database["name"]. mysql_error() );
}

function admin_log ()
{
db_connect();

$a = $_SESSION["usr_name"];
$b = $GLOBALS["PHPSESSID"];
$admin_log_in = ("INSERT INTO temp ( id, usr_log_in_time, usr_name, Session_id )VALUES ( '', NOW(NULL), '$a', '$b' );");
mysql_query ($admin_log_in);
print mysql_error();
}

function test ()
{
if ( !isset ( $_SESSION["usr_name"] ) ):
print ( "A kért beavatkozás nem végrehajtható!!!!!!!!!" );
else:
$GLOBALS["OK"] = true;
endif;

return ($GLOBALS["OK"]);
}

function false_name ()
{
if ( $_SESSION["usr_name"] !== "admin" & $_SESSION["psw"] !== "admin" ):
print "false_name ()";

Opera - focus()

Anonymous · 2004. Okt. 8. (P), 12.03
Hali mindenkinek!

Bocs a tudatlanságomért, de Operánál hogy lehet megoldani egy keretes oldalon, ha az egyik kereten belül klikkelek utána a másik keret kapja meg a focus-t, mert egér-görgővel való görgetéskor azt kellene görgetni, de addig nem teszi míg a másik keretbe bele nem klikkelek így adva át neki a focus-t.
 

Tablesort

kuller · 2004. Okt. 8. (P), 11.32
Hogyan kell megoldani, hogy egy táblázat, a fejlécében lévő adatokra rendezhető legyen? A submit gombok rondák fejlécben és a megvalósításuk sem sikerült, mert nem tudom lekérdezni, hogy melyik submit gombot nyomtam meg. A $_POST['edit'] nem tartalmazza ezt. (A global $conf-ot is megnéztem, de az sem.)
Sokkal elegánsabb megoldás lenne ha a táblázat fejlécében linkek lennének és egy, mondjuk $order változóval átadnám, hogy melyik melyik mezőre kell rendezni. kb így: l(t($mezo), "$oldal_url?$order=$mezok[$i]")
A probléma az, hogy az űrlap amikor meghívja magát már nem ismeri az $order változót. Mintha nem is adtam volna át.

Szerintetek jó irányba keresem a megoldást és gépelési hiba van, vagy teljesen máshogy kéne csinálnom?

Kuller
 

getElementById() tulajdonság

Anonymous · 2004. Okt. 8. (P), 11.23
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy azok az elemek, melyeknek van id-jük elérhetőek-e egy tömbön keresztül is? Vagyis ezek az elemek tárolva vannak-e egy tömbben, mint ahogy pl. az img-ek is?