ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2004 - Fórum téma

szeptember 30

Html es a cool fontok

Anonymous · 2004. Szep. 30. (Cs), 13.51
Azt szeretnem megtudni, hogy hogyan lehet kulombozo fontokat berakni html-be. De ezek a fontok nem szereplnek a windowsba es ha belerakom a IE 6. -os verzioja akkor sem jeleniti meg.

De ugy szeretnem megcsinalni, hogy az oldalt barhonnan megnezik latszodjon az a font.

elore is kosz
 

form_select

kuller · 2004. Szep. 30. (Cs), 10.13
Sziasztok!

A form_select függvény melyik paraméterével állítható, hogy ne legyen default fokusz, ne legyen semmi kijelölve alapból? A forráskódjában több soros reguláris kifejezés található, ami számomra értelmezhetetlen:( Próbálgatásra meg nem sikerült, de gondolom az utolsó két paraméter közül lesz valamelyik.
(A reguláris kifejezésekről egy ismertetetőt szívesen elolvasnék, ha létezik ilyen a neten.)

Kösz:Kuller
 

szeptember 29

mail-warning

Anonymous · 2004. Szep. 29. (Sze), 11.44
Szeretnék e-mailt küldeni (php 4.3.9, apache 2.0.52), de mindig hibát jelez:
Warning: mail(): "sendmail_from" not set in php.ini or custom "From:" header missing in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\proba.php on line 10

php.ini:
[mail function]
; For Win32 only.
SMTP = smtp.nanaskabel.hu
smtp_port = 25

Mi a gond?
 

szeptember 28

banner modul

overlord · 2004. Szep. 28. (K), 20.29
Rendben települ, sikerül is a bannert(flash) beadni neki, csak éppen egy fehérség jelenik meg a helyén, a főoldalon nem is látszik, ott szeretném ha megjelenne. Nem világos, hová kell a <?php return banner_display(0); ?> sort elhelyezni. marvin_2k-ról van szó. Van valakinek 5lete?

Köszi
 

html oldal görgetésekor pozíció lekérdezése js-el

Anonymous · 2004. Szep. 28. (K), 12.48
sziasztok!
Azt szeretném megtudni, van-e valami módja annak, hogy egy oldal görgetésekor elinduljon egy script, ami az aktuális pozíciót figyeli és tárolja? Jelenleg nem tudok más megoldást, mint az oldal betöltődésekor elindítani egy scriptet setInterval-al, de ez
nagyon amatőr megoldás. Ezért szeretném kérni a segítségeteket.
 

XHTML, van gyakorlati ertelme?

Anonymous · 2004. Szep. 28. (K), 08.28
Sziasztok!

Egy kisse provokativ a kerdes. Szerintetek van barmilyen gyakorlati haszna annak, ha az oldal nem HTML4 alapjan keszul (ami valid, persze), hanem XHTML 1-ben? Azon tul, hogy trendi, van mas haszna? En egyelore nem latom, de lehet, hogy bennem van a hiba.
 

szeptember 26

Drupal és a külső UserAuth

tlof · 2004. Szep. 26. (V), 02.05
Nézegettem a Drupal beépített fórumát, és nem nyerte el a tetszésemet, ráadásul strapás lenne az 1.3.1-es Inovision -t migrálni. (90%-ban lefut a script, pár dolgot kellene módosítani, de...)
A beépített fórum motorban nem találtam olyan részerek, hogy csoportoknak jogok egyes fórumokra, több szintű moderátori jogok, és ilyenek.

A fő kérdés, hogy a drupal tud-e valamilyen külső forrásból authentikálni, vagy legalább más user táblát használni?

Azt látom, hogy az Authentication ajánlották erre, a célra, de a 4.2-es Drupal óta nem jött ki semmi sem ezzel kapcsolatban. (A modul nem megy a 4.4-essel kipróbáltam. :) )

Alternatív megoldásként marad az, hogy irok egy scriptet ami a fórumból naponta átszinkronizálja a felhasználókat a drupalba.

Linket / Tippet örömmel fogadok.
 

szeptember 24

PHP Kommunikáció

Anonymous · 2004. Szep. 24. (P), 18.18
Sziasztok!

A kövtkező a szitu:
Van egy oldalam. Rengeteg partnerem van, az oldal esztétikus. Alapesetben modemre van optimalizálva a dolog. Van e olyan PHP kommunikációs eszköz (vagy valami más) amivel csak meghatározott területet szeretnék elküldeni a szervernek feldolgozásra. Hasonló dolog kellene nekem mint az IFRAME, de a JavaScriptben kicsit gyenge vagyok. Valami ehhez hasonló nincs PHP szkriptnyelv alá?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Rózsa Ferenc
 

szeptember 23

Javascript Debug?

Anonymous · 2004. Szep. 23. (Cs), 14.37
Hello,

nincsen valami olyan JS fuggveny amivel ki tudom iratni az osszes deklaralt Objectet?

Koszi
 

speaker

omedzsik · 2004. Szep. 23. (Cs), 11.34
A speakert szeretném "megszólaltatni" a PHP segítségével!