ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 6, 2004 - Fórum téma

Nem megy a lekérdezés

overlord · 2004. Szep. 6. (H), 20.56
Kicsit elakadtam a lekérdezésnél, lehet, hogy teljesen rossz úton járok?. A blokk megjelenik egyszerű stringgel, de amint a lekérdezéssel próbálkozom, se kép, se hang.

<?php
function sajattabla_contents($which_block) {
  if ($which_block == 1) {
	$query=('SELECT elem1, elem2, elem3, FROM sajattabla ORDER BY elem1;')
	$result=db_query($query);
	while db_fetch_object($result){
	itt rajzolnám meg a táblázatot a kapott adatokkal, még nem tudom mivel(return?);
	}
    }
}
?>
Példák, vagy leírás is érdekelne, hogy ne Titeket fárasszalak, de a doxygen-nél csak definíciókat találtam.
Plíz help..
 

Windowson működő (!!!!) PHP 5 + MySQL 5 kinek van ?

Czollli · 2004. Szep. 6. (H), 14.29
Sziasztok !

Feltettem egy Apache 2.0.5, PHP 5.0.1 párost ami a kisebb konfigurációk után működött is.
Feltettem a MySQL 5.0.0a-t, ami önmagában szintén működött,
viszont a PHP-ban nem tudok megnyitni egy adatbázist.
A php.ini-ben a php_mysql.dll és php_mysqli.dll elől töröltem a kommentet, a extension_dir path jó helyre mutat, a libmysql.dll és libmysqli.dll benne van a pathban.
A phpinfo() nem jelez jelen lévő SQL-t a php.exe -m igen.
A get_loaded_extensions() listájában sem szerepel SQL.

A Google-n utánanéztem már, de ott csak az útvonalmegadásokat említeték és az sem volt mindenkinél sikeres.

Hogyan tudnék további teszteléseket végezni és milyen log file-okat tudnék megnézni/bekapcsolni ahhoz, hogy megtaláljam miért nem olvassa be a mysql modult, ill. hol akad el ?

Kösz
Czollli
 

drupal uhulinux alatt

Anonymous · 2004. Szep. 6. (H), 14.05
Halihó!

Egy órája vettem birtokba az uhulinuxos gépemet, mit mondjak, hatalmas érzés. Minden fent van rajta, ami kell, nem kellett semmit beállítgatni. Csak meg kell szokni, hogy Galeon a böngésző, és nem Mozilla, meg Evolution a feladatnyilvántartó, és nem Outlook Express, stb. (Azért ezeket írtam, mert a képernyőképük szinte ugyan az. ;) )

A kérdésem az, hogy a magyar nyelvű drupál-t hogyan tudom a saját gépemre telepíteni, vagy hol találok webes hozzáférésű tesztelésre alkalmas példányt?

A másik kérdésem a PHP-re vonatkozik. Mintha azt akarnák sugallni a cikkek, hogy a php5 révén jelentős változások lesznek, és nem érdemes már a php4 újabb változataival foglalkozni, hanem célszerű megvárni az új verzió elkészültét. Jól értelmezem?


Előre is köszönöm a válaszokat.

János
 

Div es Mozilla

Anonymous · 2004. Szep. 6. (H), 12.57
keszitettem egy oldalt amiben div-eket hasznaltam, eltuntetem, mozgatom es igy tovabb. az oldalt addig IE-vel meg Operaval teszteltem. Es most a Mozillaban teljesen fura dolgok jelennek meg.
A tabla ami a divben van, kimegy a keretbol, a layerek egymason vannak, nem tunnek el meg ilyenek. Gondolom a CSS-el lehet a baj.
 

Ékezetmentesítés frappánsan?

Anonymous · 2004. Szep. 6. (H), 12.52
Sziasztok!

Hogyan lehet a legegyszerűbben és legfrappánsabban ékezetmentesíteni egy stringet PHP-ben?
(pl.: szőrmadár -> szormadar)
Én csak olyan megoldásokat tudok kitalálni, amihez fel kell sorolnom a magyar ékezetes betűket és konkrétan azokra menne. (ciklus vagy regexp-es replace)
Ez elég barkács megoldás érzésem szerint. Biztos van valami sokkal elegánsabb is. Legalábbis remélem :)

Tudtok ilyet?
 

PhpBB2 integráció és user migráció

csonti · 2004. Szep. 6. (H), 12.14
Üdvözlet!

Most üzelemtem be egy drupal portált, tetszik, problémák csak mással kapcsolatban vannak: Régebben létrehoztam egy PhpBB2 fórumot, ami most is működik, egy csomóan regsztráltak. Ezután egy portált hoztam létre ehhez, de a nuke nem tetszett, a drupal alá pedig nem tudom begyömöszölni a Phpbb2 fórumot. Próbálkoztam mindennek, fájlkezelő függvényekkel behúzni page-ként, iconv -vel menet közben konvertálva a karakterkódolást, de nem jó.
Valami megoldás kellene arra, hogy a fórumot ne kelljen "kiugratni" egy másik ablakba. A portálba csak a felhasználókat szeretném átvinni, hogy ne kelljen a tagoknak újra regisztrálniuk.
(Vitáknak elébe menve: bevallom őszintén, a drupal fórum modulja az egyetlen, ami nem tetszik ill. jó lenne, ha megmaradnának a régi fórum anyagai)

A válaszokat előre is nagyon köszöni:
csonti
 

Fájl letöltés

baratp · 2004. Szep. 6. (H), 07.06
Sziasztok!

Tudtok olyan megoldást, amivel jelszóhoz köthető PHP alatt a fájl letöltés?