ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 5, 2004 - Fórum téma

#comment-1234

T.G · 2004. Szep. 5. (V), 22.11
Tegnap felvetettem, hogy az RSS-ben, illetve a Követőben az url-ek hibásak.
Egy ilyen kérdéses url: http://weblabor.hu/forumok/temak/1923#comment-4451
Alap beállításom szerint 50 hozzászólást írunk ki, de a 4451. már nincs benne a első 50-ben, ezért nem jó oldalt hozunk ki.

Én egész eddig azt hittem, hogy ilyenkor a comment-4451 átadódik a php-nek, de nem.
$_SERVER, getallheaders()
Sajnos más ötletem nincs, hogy hol kereshetném, ha az én tudásom lenne hiányos, akkor azt írjátok meg!!! :)

Ellenben átadhatunk egy újabb paramétert
http://weblabor.hu/forumok/temak/1923/4451#comment-4451
pl. itt lenne a $_GET['comment'] 4451 értékkel. (.htaccess -ben plusz egy sor)
Ezt a fajta url-t sehol máshol nem kellene használni, csak a RSS-ben, illetve a Követőben, tehát nem okoz nagy gondot a már elkészült oldal felépítésében.

Ezután már gond nélkül ki lehetne javítani az fenti hibát azzal, ha pager_query függvényt kiegészítjük.

if (isset($_GET['comment'])) {
	if ($pager_from_array[$element] < $_GET['comment'] or $pager_from_array[$element]+$limit > $_GET['comment']) {
		  $pager_from_array[$element] = $_GET['comment']-1;
	}
}
Persze a kiegészítésemben egyáltalán nem vagyok biztos. Ma telepítettem fel először a Drupált, így legtöbb időt azzal töltöttem eddig, hogy megtaláljam a pager_from_array változót, az hogy az miért tömb, már nem is érdekelt. :)
De gondolom, ettől még érthető, hogy mire gondoltam. Egy bónusz változó, és akkor mindent tudunk.
 

Kell-e hook a lekérdezéshez?

overlord · 2004. Szep. 5. (V), 20.49
Egy blokkot szeretnék készíteni, amiben mindössze egy táblázat jelenne meg, melyhez az adatokat az adatbázisból venné a blokk. Kell-e implementálni valamilyen hook-ot a lekérdezéshez, vagy már használhatók a drupal adatbázis-függvényei a hook-ok nélkül is? Én úgy tippelem, hogy nem, de azért erősítsetek meg légyszi...

köszi
 

Drupal - node-ok issue-ekbe szervezése

Anonymous · 2004. Szep. 5. (V), 20.17
Van esély arra, hogy cikkeknek megfelelő node-eket "kiadásokba", issue-ekbe szervezzek? Készítettem 1 cms-t egy folyóirat számára, de csomó gondom van vele és nemtom így megéri-e vesződni vele... Az az igazság, nem találtam még olyan cms-t, amely ezt a kérdést kezelné valahogy - a Drupal igen?