ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 13, 2004 - Fórum téma

Két adatbázis tábla eredménye

tlaci · 2004. Szep. 13. (H), 17.20
Sziasztok!

A következő problémám van.Van 2 db adatbázistáblám:

Az első:
users

id, name,username,email,password,usertype,block,...stb

A második:
session
username,time,session_id,guest,userid,...stb

Amit szeretnék létrehozni, de nem tudom megcsinálni már egy jóideje:
Az első tábla tartalmát kilistáztatom, majd azt szeretném, hogy az egyes sorokban a felhasználók adatai mellett a másik táblából kiszedett adatok alapján (session-ök és userid-k) meghatározhassam, hogy jelenleg ki van az oldalon online.

A users táblában a felhasználókat az id, a session táblában az userid azonosítja.Ezt a kettőt szeretném összehozni valahogyan. Ha tudtok segíteni, azt megköszönném.

Próbálkozásaim:

Adatbázishoz kapcsolódás:

mysql_select_db($database_db, $db);
$query_online = sprintf("SELECT COUNT(*) FROM session WHERE userid = {$row_users['id']}", $colname_online);
$online = mysql_query($query_online, $db) or die(mysql_error());
$row_online = mysql_fetch_assoc($online);
$totalRows_online = mysql_num_rows($online);

Megjelenítés:

echo $row_online['0']; <--- mindig - az eredménye

A segítségeteket előre is köszönöm.
 

Vajon a "files" könyvtár rendszerváltozóban van tárolva?

kuller · 2004. Szep. 13. (H), 15.58
A standard "files" könyvtárnak -ahol az avatars meg egyéb képek vannak- van e valamilyen rendszerváltozója, vagy ha használni szeretném akkor égessem be az elérési útját? Azért kérdezem, mert több modul is használja, logikus lenne, hogy létezik ilyen változó csak nem bukkantam rá se a forráskódban se az apiban. A http://jonbob.drupaldevs.org/ oldal jó, de ott sem lelem.

Kösz:Kuller
 

SOAP alapkérdés

PiG · 2004. Szep. 13. (H), 15.40
Elöljáróban megköszönném, hogy kérésemre létrejött az XML fórum is! Köszönöm, köszönöm...

Első kérdésem egy teljesen primitív kérdés:
Egy feladat megoldásához SOAP felületen keresztül kellene kapcsolódnom egy webszolgáltatáshoz (webservice). Éppen ezért elkezdtem tanulmányozni a témakört. Nagy örömömre pont itt a weblaboron is találtam két cikket XML-RPC és SOAP témakörben (meg is rendeltem rögtön a könyvet, bár ahogy a tartalomjegyzékét olvastam a témakört mélyebben nem érinti, de jó könyvnek tűnik!). Minél inkáb beleásom magam a témába, annál gyakrabban ötlik fel bennem a kérdés:
Miért kell ilyen "hót" egyszerű dolgkhoz SOAP-ot használni?
A SOAP használata azért jó, mert egységes felületet biztosít... eddig ok. De ahhoz, hogy ezt a felületet elérhessem, mindenképp ismernem kell a szabályokat, eljárásokat, amik segítségével kapcsolódni tudok. Ráadásul a SOAP a főként a HTTP protokollra épülve továbbítja a kéréseket és válaszokat.
Mennyivel jobb, mondjuk meghívnom pl egy scriptből az arfolyam.tozsde.hu:1234 címen található webservice-nél mondjuk a getQuote("ibm") függvényt SOAP üzenetekkel, mint mondjuk arfolyam.tozsde.hu/getquote.php?stock=ibm
Az első megoldást is csak akkor tudom elérni, ha egy csomó szabályt ismerek és betartok, meg a másodikat is. A második megoldás azért sokkal egyszerűbb - persze szerintem.
Tehát mi értelme van egyáltalán így bonyolítani a dolgokat?
Miért jobb webservice-ként megvalósítani ezeket a szolgáltatásokat, mint "hagyományosabb" módon?

Várom az építő és okulást adó válaszokat!
:-)
Sziasztok:
P][G
 

Lécci új fórumot

PiG · 2004. Szep. 13. (H), 08.59
Sziasztok!

Tudnátok egy új fórumot csinálni mondjuk XML technológiák címmel vagy vmi hasonlót. Gondolom mást is érdekelne a téma. Nekem is lenne kérdésem a SOAP-pal kapcsolatban (tök alapkérdés :-)) és nem igazán tartom egyik fórumba illőnek sem.
Ha nem lesz új fórum, az is jó, majd bepréselem a kérdést máshová.
Akárhogy is alakul, lécci válaszoljatok!

Köszi:
P][G