ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 27, 2004 - Fórum téma

vizszintes gördítősáv select-hez

Anonymous · 2004. Aug. 27. (P), 16.23
Meg lehet azt valahogy oldani, hogy a CSS-sel fix szélességűre beállított select-ben szükség esetén (vagy akár fixen) megjelenjen egy vízszintes gördítősáv.

Pl CSS:
select {
  width: 50px;
}

Pl HTML:
<select name="select1" id="select1">
  <option value="1" selected="selected">Ez egy hosszú szöveg</option>
</select>

IE-ben nem lehet megnézni a szöveg végét, Mozilla-ban csak akkor gond, ha több soros (nem legördülő) a select.

Előre is köszi!

Nadi
 

Html komment x-akta

Anonymous · 2004. Aug. 27. (P), 15.45
Sziasztok!

Megmagyarázhatatlan hibára akadtam.
Bizonyos Dreamweaver MX-el generált html oldalakon elhelyezett linkekre kattintva nem történik semmi egyes számítógépeken (azaz még azt sem írja ki, hogy a cél html nem létezik), míg egy másik gépen ugyanez teljesen jó (kb. 40-60% az arány). A vicc az, hogy egy a kódban néhány sorral hátrébb található link már teljesen jól bejön. A gépek között csak annyi a hasonlóság, hogy vmelyik win-t és vmelyik explorert használják, de a verziók általában különbözőek.

Azt vettem észre, hogy ha kitörlöm a html-ben elhelyezett kommenteket, amelyet a Dreamweaver a sablonok határolására hoz létre automatikusan, a jelenség megszűnik, minden mindenhol jó lesz.

Hát én erre nem tudok gombot varrni, a w3c szerint a komment totál szabályos, kb. így néznek ki:
<!-- InstanceBegin template="/Templates/sablon.dwt" codeOutsideHTMLIsLocked="false" -->

Van valami ötletetek?

üdv
Freki
 

CSS: hiba?

kisstoth · 2004. Aug. 27. (P), 12.54
Egy érdekes dologgal találkoztam: újra feltettem a Windows XP SP1-et, és IE 6.0 alatt valamiért nem tölti be az oldalam CSS fájlját... De miért nem? A Weblaborét meg betölti... Mindenesetre készítettem róla egy screenshotot:

http://www.programming.hu/data/css.png