ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2004 - Fórum téma

augusztus 19

Hozzászólások száma

Redelem · 2004. Aug. 19. (Cs), 12.05
Sziasztok!

Írtam egy egyszerű kis fórumot. És nemtudom hogy lehetne megoldani, hogy egy oldalon pl. csak 10 hozzászólásjelenjen meg.

Lécci segítsetek.
 

php + mysql_data_seek()... nem ertem

Anonymous · 2004. Aug. 19. (Cs), 11.07
Warning: mysql_data_seek() [function.mysql-data-seek]: Offset 1 is invalid for MySQL result index 4 (or the query data is unbuffered) in ...

a mysql_data_seek() TRUE-t ad vissza, ha sikerul ugrani arra a sorra, FALSE-t ha nem. Akkor meg mi a szöszért ad nekem hibát. Ha nem tud ugrani, akkor mondja azt hogy FALSE! Hát megverem!

Megvédi valaki? Elég ha megmagyarázod, hogy miért csinálja ezt velem.
Puszi
 

Input gond

docker · 2004. Aug. 19. (Cs), 02.35
Szoval az lenne a problémám, hogy input_text mezőből viszek fel adatot mysql adatbázisba. Miért van az, hogy az adatbázisban kódolva jelennek meg bizonyos ékezetes karakterek ? (pl.: Ő = Ő)
 

augusztus 17

DBM adatbázis

Anonymous · 2004. Aug. 17. (K), 18.11
Most tanulgatom a php-t és elérkeztem ahhoz a részhez ahol a dbm adatbázist írják, de akárhogy próbálok létrehozni egy ilyet nem megy se saját gépen se feltöltve. A hiba az, hogy nem definiált ez a parancs. Régebben kaptam ilyen üzenetet a file_exist() parancsnál is. Min kéne változtatni ahhoz, hogy fusson?
 

augusztus 16

JavaScript jól. De hogyan?

Anonymous · 2004. Aug. 16. (H), 13.05
Sziasztok!
a segítségeteket szeretném kérni.
nem rég kezdtem el foglalkozni a HTML-el és a JavaScript-el. tanultam a "Világháló lehetőségei"-ből és a polyhistor.hu-ról.
nagyon sokat szenvedtem vele és szenvedek vele, mert nem minden böngésző csinálja azt, mint amit a referencia esetleg leír(pl: a layer-ekkel nem lehet semmit kezdeni, helyette div-et kell használni és azzal minden elvégezhető, amit a layer-rel kellene, hogy lehessen). azt hittem, ha nem is tudok mindent, legalább olvastam mindenről. de körbenézelődök a neten és rájövök, hogy még sz.rt sem tudok. pl.: appendChild() - ilyennel még nem találkoztam, vagy : window.onload = function(){}; és még sorolhatnám. de a tapasztalataim szerint a css-el is gondok vannak pl. az opera-nal text input stílusában hiába állítom be a keret-szineket a háttér-szinnel azonosra az akkor is az eredeti
szürke marad.
honnan kellene tanulnom, hogy ne maradjon a tudásom gagyi?
hol találok hiteles, és !pontos! leírást magyarul?
 

augusztus 13

weboldalon adatbazis mentési lehetoseg (mysqldump) sajatgepre

Anonymous · 2004. Aug. 13. (P), 21.18
hali


problematika a kov.: van egy honlap (php) egy szerveren,ami mysql adatbazissal dolgozik - admin kerese,h amikor akarja,egy form segitsegevel lementhesse az adatbazist a sajat gepere az egyik menupontban.....utananeztem,de sajna sehol nem talaltam meg,h hogy lehet......(vegulis a phpMyadmin - export parancsa kene nekem php forraskodkent....) -

mysqldump -ot probaltam, a filet letre is hozza,de 0 byte...

exec("mysqldump '$dbname' > dumped.sql");

koszi a segitseget elore is
 

Bongeszo felismerese (JavaScript)

Anonymous · 2004. Aug. 13. (P), 17.13
Milyen paranccsal tudom ellenorizni, hogy milyen bongeszot hasznal a felhasznalo? Es milyen bongeszoket ismer fel ez a programocska? Mozilla es Opera erdekelne legfokeppen.

Puszi.
 

"0" kezdetu stringet nem kezel a select rendesen

Anonymous · 2004. Aug. 13. (P), 11.33
Sziasztok,

olyan gondom van, hogy egy php scriptbol szeretnek lefuttatni egy mysql lekerdezest.

a kodreszlet:
"
$keres = "SELECT ksk, vpe, lenker,ipunkt, modul, seria, leir FROM modul WHERE ksk='$_GET[ksk]' order by modul";
$eredmeny = mysql_query($keres) or die("Hiba a kérésben");

"
ez le is fut rendesen amennyiben a "ksk" erteke nem 0 -val kezdodoik. A ksk varchar(7) tipusu mezo. A kerdesem az lenne, hogy miert ad vissza mysql_num_row() 0 erteket akkor ha ez a ksk='0xxxxxx'.

Ha beirom konzolon a lekerdezest, minden tovabbi nelkul mukodik. Megnezetm az atadott ertek jo. Kiiratva rendesen latszik, csak a lekerdezes vmiert 0 row -ot ad vissza.

Remelem ertheto voltam...

Elore is koszi.

Kisjaj
 

augusztus 12

Access profik, jelentkezzetek!

Anonymous · 2004. Aug. 12. (Cs), 15.48
Van egy Access adatbazisom. Jelszoval le van vedve. Adodb-vel szeretnek ra csatlakozni. A Connection Stringem igy nez ki:

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;
Data Source=adatbazisom.mdb;
Mode=ReadWrite;
Persist Security Info=False;

Ez nagyon szepen mukodik arra az esetre, ha a jelszot torlom. Hova es hogy kell beszurni a jelszot?
Koszi
 

IE nem az aktualis oldalt hozza elo

Anonymous · 2004. Aug. 12. (Cs), 11.24
Hello,
a kovetkezo problemaval fordulok hozzatok. Egy web interface szerkesztesevel foglalkozok, es elofordul hogy egy oldalt surun elo kell hivjak. Az IE elso alkalommal lementi az oldalt, es a jovoben mindig ugyanazt az oldalt hozza elo, akkoris ha en valtoztattam rajta. Tudom hogy a beallitasoknal at lehet allitani. De meglehet csinalni valamilyen scriptel, hogy automatikusan az aktualis oldalt hozza be?
Koszi.

ui. en a refresh-re gondoltam meg, de ez php-post oldalaknak nem a legjobb megoldas.