ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2004 - Fórum téma

augusztus 23

search.module - keresés á-t tartalmazó szavakra

jpi · 2004. Aug. 23. (H), 21.11
A search.module 259 sorában (cvs verzió) az indexállomány létrehozása közben eltávolítunk néhány spec.karaktert. Többek között az xA1-et is.

A problémám, hogy mivel az "á" karaktert a Drupal xC3A1 UTF-8 kóddal tárolja, ezért indexelés közben az "á" karaktert tartalmazó szavakból a xC3A1 helyett xC3 íródik be a search_index táblába - így nem lehet az "á" betűt tartalmazó szavakra keresni.
Ha eltávolítom a fenti sorból az xA1-et, akkor minden ok.

Miért működik mégis ez a keresés a weblabor.hu-n? :-)
Miért kell lecserélni tulajdonképpen a fenti karaktert?

-jpi-
 

WAV

Bageera · 2004. Aug. 23. (H), 15.27
Hello,
WAV fajlt szeretnek lejatszani. Letezik egy html tag azt hiszem <bgsound ..>, de en szeretnem allitani a hangerot, ujralejatszani, szunetelni estébé. Hogy lehet ezt szepen megoldani? Lattam kulombozo oldalakon hogy a mediaplayer-t bepitettek az oldalba. Erre is kivancsi lennek, de ha van jobb otlet akkor varom.
Köszi. Puszi.
 

dreamwerver táblakészítés

Anonymous · 2004. Aug. 23. (H), 14.22
Szeretném táblákba helyezni a lapom különböző eleit, hogy ablak nagyításkor a megfelelő pozícióra álljanak az elemek...
Dreamweaverben probálkozom, de pl. nem tudom hogy lehetne a szövegmezőket is beállítani, hogy kövessék a többi elemet.
ill. ha valaki tud bármilyen használható doksit, lapot, tutor a táblakezeléssel kapcsolatban, kérem segítsen...
Előre is köszi : Hamster
 

augusztus 22

CSS: DIV probléma

kisstoth · 2004. Aug. 22. (V), 12.56
A tiszújvárosi RoadShowon elhangzott CSS előadás után (Boogie - CSS a gyakorlatban) megpróbálok én is átállni a "full CSS designra". Minden szuper és jó addig, amíg a 3. DIV alá egy 4.-et szeretnék betenni.

Az a gond, hogy az első 3 DIV-ben tudom a pontos pixel magasságot, és így könnyű a többit egymás alá rendelni. Csakhogy a 3. DIV-ben már dinamikus méretű szöveg van, és így nem tudok a 3. (main) alá egy 4. (down) tenni, mert nem tudom a 3. DIV magasságát.

Próbálkoztam a position átállításával, absoluteról relativra, de úgyse ment.

div#main {
position: absolute;
top: 82px;
left: 0px;
width: 690px;
/* ... */
}

div#down {
position: relative;
left: 0px;
width: 690px;
/* ... */
}

Erre a down DIV-et ráteszi a MAIN-ra, pedig alá kellene.

Mit tegyek?
 

augusztus 21

Ciklussal objektumra...

Anonymous · 2004. Aug. 21. (Szo), 20.14
A probléma: hogyan lehet ciklussal (pl.: for) hivatkozni objektumra?
Valami ilyesmi kellene
document.form1.valami_1.value
document.form1.valami_2.value
stb.
Hogy lehet egy ciklusváltozóval inkrementált objektum elérést létrehozni?
Megköszönném a segítséget!!!
 

Szavazó modul létezik?

overlord · 2004. Aug. 21. (Szo), 18.20
Egy szavazómodult keresek, nem tudom létezik-e ilyen, vagy gyártani kell. Itt látok, de ez lehet, hogy saját szerzemény...
 

mysql adminisztralas

enzo · 2004. Aug. 21. (Szo), 11.34
Letezik egy vizualis adminisztralasi felulet Linux-hoz MSQL adatbazisra?
 

augusztus 20

Cookie + Object = lehetetlen?

Anonymous · 2004. Aug. 20. (P), 15.36
Egy adatbazisbol lekert adatokat Object-ben tarolom. Erre az objectre szuksegem lenne a webinterface kulombozo oldalain. Hogy tudnam megoldani, hogy ne kelljen minden oldalon az adatbazist megnyitni?
En cookieval probaltam lementeni, de csak Stringet fogad el (Objected nem). Biztos van erre is egy megoldas. Koszi elore is a hozzaszolasokat.
 

SWF fajl megjelenitese

enzo · 2004. Aug. 20. (P), 11.36
sziasztok,

a problemam a kovetkezo:
localhoston nem jelennek meg az swf fajlok, viszont egy szerverre feltoltve megjellenek

elore is koszi
 

augusztus 20

Változó értékének átadása

Seemann · 2004. Aug. 19. (Cs), 22.52
Sziasztok!
Egy méretezett, fejléc nélküli ablakot szeretnék megnyitni, egy kiválasztott kép megjelenítésére. Valahogy mondjuk így:

"<a href=\"#\" onclick=\"window.open('../rtg_img/rtgmutat.php','_blank','width=900, height=677, resizable=yes, menubar=no scrollbars=1 status=0')\"><b>$rtg_kep</b></a>"
Ennek a bizonyos $rtg_kep változó értékére lenne szükségem a megnyitandó új ablakban.
Hogy lehet ezt "elküldeni"?
Előre is kösz a segítséget!