ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2004 - Fórum téma

november 20

css - mindig felul

Anonymous · 2004. Nov. 20. (Szo), 10.46
hali,

pure css-el meg lehet oldani, hogy egy elem allandoan lathato legyen az oldal tetejen? marmint ha legorgetnek a lap aljara, akkor is maradjon fent a kepernyo tetejen, magyarul "gorgetodjon" velem egyutt.

koszi
 

Biztonság

Anonymous · 2004. Nov. 20. (Szo), 00.44
 

november 18

php+com dll

lacas · 2004. Nov. 18. (Cs), 15.49
Sziasztok
Nemtudja valaki, hogy egy dll-ben lévő metódust hogyan tudok elérni php-ban. Egyátalán lehetséges ez? A dll a szerveren fut.
 

php --> Mysql / segítség

pepe005 · 2004. Nov. 18. (Cs), 10.09
Van egy működő apache - php páros, ehhez szeretném hozzápakolni a Mysql. Külön külön működnek, de php-ból nem tom elérni az adatbázist. A hiba számomra nem ismert

Warning: mysql_connect():
Client does not support authentication protocol requested by server;
consider upgrading MySQL client in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\adatbazis.php on line 6


A programrészlet:
<?php
$felhasznalo = "" ;--->ki van tőtve
$jelszo = "" ;--->ki van tőtve
$adatbazis = "" ;--->ki van tőtve

$csatlakozik = mysql_connect("localhost", $felhasznalo , $jelszo );
if (! $csatlakozik )
die ("Nem lehet csatlakozni a MySQL kiszolgálóhoz!" );

print "Sikerült csatlakozni!" ;

mysql_select_db( $adatbazis) or die
("Nem lehet megnyitni a köv. adatbázist: $adatbazis".mysql_error() );
print "Sikerült a(z) <b>$adatbazis</b> kiválasztása!" ;

mysql_close( $csatlakozik);

?>
 

november 17

Pozíciólekérdezés Javascript-ből

Anonymous · 2004. Nov. 17. (Sze), 21.14
Adott az alább beillesztett HTML+Javascript kód. A lényege az, hogy az oldalon található 'testlayer' layert a 'testcell' cella bal felső sarkába kellene abszolút módon elhelyezni (position: absolute). Ehhez viszont tudnom kellene a 'testcell' cella pontos pozícióját az oldalon.
Az oldalba beágyazott Javascript pontosan ezt hivatott elvégezni (csak) annyira böngészőfüggetlen módon, hogy az oldalnak működnie kellene Explorer, Mozilla és Safari alatt is. Ebből az első kettő teljesen szépen megy is, de a Safari (illetve mint kiderült más KHTML alapú böngészők) alatt a layer rossz helyre kerül.
A pozíció leolvasó script-et a http://www.quirksmode.org/js/findpos.html oldalról vettem, és az alkotó állítása szerint Safari allatt is működnie kellene.
Van valakinek valami ötlete, hogy hogyan bírhatnám működésre ezt a funkciót Safari alatt is? (Az is jó, ha más KHTML alapú böngészőben megmozdul -> akkor már valószínűleg a Safariban is menni fog. (Feltételezem nem olyan sokan tudják kipróbálni Safari alatt...))

Kösz:
Babszem.

PS: A kód a teljes tartalom végén látható.

november 17

igen extra css kérdés

Anonymous · 2004. Nov. 16. (K), 23.53
Üdv Mindenkinek!

Furcsa kérdésem lenne, és előre szólok, hogy explorer alatt is működnie kell, mert a megrendelőnek fontos.
Szeretnék egy olyan CSS elrendezést megvalósítani, hogy:
[-----kép------]
____|szoveg|____
____|szoveg|____
____|szoveg|____
[-----kép------]

(a _-t vegyétek nem létezőnek)
Eddig ezzel nem is lenne baj, ám a probléma a következő:
a két kép egy-egy félkör: így a szöveg háttérszíne ÉS a border alá kellene, hogy csússzon a képeknek.
Elég sok mindent megpróbáltam már, de valamiért mindig szétesett.
Jut eszembe, nem fix a lábléc, tehát bottom: 0 kizárva. De persze explorer a position:inherit-et nem kezeli le...
szóval szeretnék ötleteket kérni.


Cadeyrn
 

szövegrész átadás

Anonymous · 2004. Nov. 16. (K), 23.50
Sziasztok. Ronda kérdést fogok feltenni, lehet, hogy nem is úgy van a megvalósítás ahogy én elgondolom, de sajna sehol sem találok választ az alábbi kérdésemre.

Szóval: vegyük alapul, hogy van egy info.php file. Az includolja a hirek.php-t
A hirek.php tartalmazna 5 db táblázatot. Cikk1, cikk2 ,..., cikk5 (ezek rövid leírások a teljes dokumentumból)
A teljes dokumentum helye és neve a „cikkek/2003/1.php, ...2.php,.....,5.php
Az lenne a kérdés, hogy pl. 1.php tartalmazná a téma, akár több oldalas leírását, de csak pl az első 10 szó, vagy 50 karakter, vagy adott helyig dobná be az anyagot a hirek.php-ba az cikk1 táblába és automatikusan hozzá tenné a „tovább...” vagy „részletek...” linket, mely linkelne a „cikkek/2003/1.php”-ra és így megjelenítené a teljes anyagot. fontos, hogy a pl.: cikk1-ben a bevezető szöveggel együtt kiskép is megjelenne, és a teljes anyagok-ban (1.php) is megjelennének képek. Ezt azért írtam le, mert nem tudom, hogy mennyire fontos.

Köszönöm előre is a segítségeteket. A nyertesnek postázom a sört.

Üdv, Pulse
 

FTPS művelet Curl használatával

csibi · 2004. Nov. 16. (K), 17.52
FTPS en keresztül szeretnék fileokat másolni szerverről szerverre.

Curl segítségével szeretném megvalósítani, csak számomra nem teljesen világos a dokumentációja.
Az érdekelne (aki már csinált ilyet bizonyára tudja) hogy FTPS átvitelhez milyen curl_setopt beállításokat kell végrehajtanom
Meg úgy általában :)
 

mySQL 3.23.26-rol 4.1-re áttérésnél charset es collation problémák, valaki latott mar ilyet?

aboy · 2004. Nov. 16. (K), 11.54
Udv!

mysql 3.23.56-rol kellene atternunk 4.1.7-re. uj szerver my.cnf-ben charset latin2 es collation latin2.hungarian.ci megadva, szerver szinten ezekkel a kapcsolokkal inditva. adatbazisok megfeleloen letrejonnek, importalas sikeres, ő, ű is jo.

viszont: importalas utan ha kapcsolodok a klienssel es olyan select-eknel ahol mondjuk a where feltetelben string tipusu mezot vizsgalok egy ertekre = operatorral (pl name='main') akkor a kovetkezo hibat adja:

ERROR 1267 (HY000): Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='

eloszor azt hittem a szervernek meg valahol default-on van a collation-ja (swedish) de aztan kiderult, hogy ha --default-character-set=latin2 -vel inditom a mysql klienst parancssorbol, akkor lefut ugyanez a select. Tehat a latin1_swedish_ci a kliensre vonatkozik.

Namost ez rendben volna, mert a my.cnf-ben a kliensre be tudom allitani fixen hogy igy kapcsolodjon. De mi a helyzet a php-vel? Azzal ugyanis nem megy sehogy sem. Probaltam a default_charset-et 8859-2-re allitani de nem jo, es a mysql szerver my.cnf-ben is beallitottam a klienstol erkezo karakterkeszlet konverziot (http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Charset-connection.html) meg a tobbit is:
[mysqld]
default_character_set = latin2
[mysql]
character_set_client = latin2
character_set_connection = latin2
collation_connection = latin2_hungarian_ci

de nem mukodik (a php script futtatasakor ugyanugy Illegal mix of...)

egyszoval: hogy tudnam ravenni a php-t hogy ne a default karakterkeszlettel konnektaljon?

koszonom
aboy
 

november 16

CSS és INPUT, különböző böngészőkben... HELP!

ser · 2004. Nov. 15. (H), 23.50
Üdvözletem! Miután az egymásba ágyazott div-ekkel dulore jutottam, az input-okat probaltam egysegesse formazni, kevesebb mint keves sikerrel... 2 fele fajtajaval probalkoztam (ie,netscape,opera), az egyik a
1., text tipusu bemenet:
a) a beviteli mezo mas-mas magassagu, barmit is allitottam át.
b) a beviteli mezo koruli margot az ie-bol nem tudtam kiolni.
c) ie-ben van egy 1px-es padding bal oldalt, barmekkorara allitom...
2., button tipus:
itt is a gomb merete volt valtozo, barhogyan is allitottam be a bordert, paddingot, margint, illetve a korulette levo misztikus margok ie-ben ugyancsak megjelentek...

A segitsegeketeket elore is koszonom!