ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2004 - Fórum téma

november 25

MySQL és Ékezetek

Anonymous · 2004. Nov. 25. (Cs), 10.20
Üdv Mindenkinek,

//MySQL 3.23.xx - MyISAM

olyan kérdésem lenne, hogyha MySQL-ben elmentek egy adatbázisba magyar szöveget mondjuk 'ő' betűt tartalmazva, akkor azt az adatbázisban ő v. vmi hasonló módon tárolja el, majd ezt felülírva mondjuk a MySQL CC-ben (Control Center) a rendes 'ő' karakterrel, akkor utána már ugyanazzal a programmal elmentve nem írja vissza arra a &#337-re. Mit lehetne tenni, hogy a legelső alkalommal se írjon bele nekem &#337-et, htmlspecialchars meg ilyenek nem használok, sime $_POST-ot csak, hol íródik át az egész?

Üdv
Sanyi
 

november 24

mysql-4.0.4-beta-win XP alatt

Anonymous · 2004. Nov. 24. (Sze), 16.06
Segítségre lenne szükségem,
Látszólag sikeresen telepítettem a címben említett verziót standalone módban. Egyedül táblákat nem tudok vele létrehozni. A winmysql admin databases fülén amikor rákattintok a jobb gombbal az adatbázisokra, akkor kijön ugyan egy helyi menű (flush hosts..stb,), de "create batabase" és társai nincsenek rajta, pedig a súgófájlban szereplő képen ott vannak.
Előre is köszönöm a kiigazítást.
 

Kijelölt elem módosítása

kiss01 · 2004. Nov. 24. (Sze), 14.19
Sziasztok!
Van egy űrlapbeviteli mező. Aztán ha abban van szöveg, akkor hogyan lehet megoldani, hogy mondjuk egy kijelölt szövegrészlet elé és mögé egy (gombra) kattintva pl beszúrjon egy-egy karaktert, vagy html kódot?
Vagy ugyanez, pl ha a kurzorral egy szó közepén vagy végén állunk, akkor az elé illetve mögé szúrja be a kívánt részt???
Ez megoldható?
Esetleg röviden le is tudnátok írni, hogyan?
Köszönöm!!!
K01
 

november 23

tömb létrehozása

Anonymous · 2004. Nov. 23. (K), 19.22
Üdv!
A segítségetekre lenne sükségem:
Ha adott 3 fájl 3 jellemzője ($a,$b,$c), hogyan rakjuk őket 1 többdimenziós tömbbe h az alábbi formában kerüljenek eltárolásra?? A tömb egy része után másik fájl jellemzőit pakoljuk úgy h az előző kiegészítéseként következnek utánuk.

$img_list = array(
array("$a1","$b1","$c1"),
array("$a2","$b2","$c2"),
array("$a3","$b3","$c3"));

THnks!
 

kép + visual foxpro

gyuxton · 2004. Nov. 23. (K), 18.36
hogyan kell képet tárolni visual foxpro segítségével?
 

kép tárolása Visual Foxpro segítségével

gyuxton · 2004. Nov. 23. (K), 18.33
Tisztelt Felhasználók!
Kérnék segítséget! Hogyan kell képet tárolni Visual Foxpro segítségével?
 

Kereső fejlesztése

Poetro · 2004. Nov. 23. (K), 13.09
Kérdések:
  1. Nem lehetne-e külön vagy egyáltalán a hozzászóláskban keresni? Az is jó lenne, ha a profil alatt a saját hozzászólásaimat meg tudnám nézni, hogy érkezett-e rá válasz
  2. Nem lehetne-e rendezni vmiféleképpen a találatokat
    • időrendben
    • típusok szerint (fórumok, cikkek, levlisták külön, külön. stb)

  3. Fel lehetne-e cserélni a bejelölendő mezőt és a hozzá kapcsolódó label-t, hogy screen readerekben is jól jöjjön le
    (minden szó kijelölve, bármely szó nincs kijelölve stb).
 

november 22

hibaüzenetek - bejelentkező kép megváltoztatása

Anonymous · 2004. Nov. 22. (H), 13.03
Sziassztok!

http://www.sarokuzlethaz.hu/carter

címen van egy php-nuke portál. Sajnos van fent két hibaüzenet, ami nem tudom, hogy mik... Mik lehetnek?
Valamint a bejelentkezéskor látható képet hol lehet megváltoztatni, ami legfelül van? Erre sem tudtam még rájönni :(
 

november 21

Popup block kiiktatása

Agi · 2004. Nov. 21. (V), 21.35
Szeretném megkérdezni, hogy lehet-e úgy betöltéskor automatikus ablakot nyitni, hogy a popup blockerek ne tudják letiltani. Nekem arra kellene, hogy egy teljesképernyős ablakot nyitok, amit csak egy kezdeti html-ből tudok nyitni. Ha egy popup block-oló aktív, akkor nem nyilik meg az oldalam.
 

UserAgent

Anonymous · 2004. Nov. 21. (V), 02.01
Sziasztok!

Próbálok egy statisztikát összehozni. Az USER_AGENT értelmezése okoz egy kis gondot. Már gyűjtöm pár napja a látogatóim adatát, van kellő számú minta, de nem tiszta a kép. Van pl:
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0) Opera 7.50 [en]
nos, ez most Opera7.50, van IE6?
Vagy:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; rv:1.7.3) Gecko/20040913 Firefox/0.10
Ez szerintem firefox lenne, de annak meg nincs 0.10 verziója (vagy mégis?)
Vagy:
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; hu-HU; rv:1.7.3) Gecko/20040914
Ezen honnan látszik, hogy mozilla? A "Mozilla/.." mindben ott van és a "gecko"-t is viseli más böngészőtípus is.

Néztem a weben, de a talált user-agent listák vagy régiek, vagy nem jól használhatók.
Segítene egy használható link is, vagy némi gyakorlati tapasztalat - mik a megfeleltetés szempontjai. Csak a főbb böng.típusok kellenek, de az újabban is.

Köszi előre is.