ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2012 - Fórum téma

október 22

Eladó informatikai és programozási könyvek

geforce9600gt · 2012. Okt. 22. (H), 14.50
Sziasztok

Eladnám az alábbi könyveimet:

-tanuljuk meg a php5 használatát 24 óra alatt

-tanuljuk meg a java programozási nyelvet 24 óra alatt

-Jim Doherty,Neil Anderson : Otthoni hálózatok kézikönyv mindenkinek

-Czenky Márta: Adatmodellezés, sql és access alkalmazás, sql server és ado

-Sikos László: Pc hardver kézikönyv

Andrew S. Tanenbaum, Albert S. Woodhull: Operációs rendszerek

Összesen 31.000Ft-ba kerültek, ebből tudok engedni.

A könyvek egyenként is eladók. Az árban megegyezünk. 20 / 296 - 21 - 53
 

október 21

Jelenlegi helyzet :)

Pallosi Péter · 2012. Okt. 21. (V), 14.53
Utolsó bejegyzésem óta rettentően sok dolog történt velem.
Csatlakoztam egy párhelyre nyári gyakorlatom is már most megvan,sőt még fizetést is fogok kapni igaz nem sokat,de legalább kapok valamennyit amiből a kollégiumomat és kajámat tudod rendezni :)és még talán marad is!
Elkezdtem a szakirányomat.
Programtervező informatikus BSc hallgató (B szakirány - szoftverfejlesztő informatikus, 2012)
Óra rendem nagyon jó :)
Hétfőn csak 10órára kell be menjek!
Igaz Valószínűségszámítás és statisztika
gyakorlat ez nem valami jó! :S
Ez 11:30ig tart
Utána Osztott rendszerek specifikációja és implementációja
gyakorlat ez nagyon érdekes :)
Erről szól az óra:
Osztott programok specifikációja Folyamat, absztrakt program, pártatlan ütemezés,
összefésüléses szemantika.
PVM Invariáns, biztonságossági és haladási tulajdonságok.
Elérhető állapotok.
Levezetési szabályok: biztonságossági és haladási tulajdonságokra vonatkozó tételek,
variánsfüggvény alkalmazása.
Asszociatív művelet eredményének kiszámítása,
maximumkeresés Programkonstrukciók, lokalitás tétel, interferencia.
Aszinkron és szinkron
kommunikáció, üzenettovábbítás, csatornaváltozók, adatcsatorna tétele, elágazás és
multiplexer.
Igazából eléggé komoly matematika tudást igényel a dolog,de nagyon hasznos :)
Utána két lyukas óra amit általában könyvtárban töltök,családdal beszélek általában ilyenkor!
Utána kettő Eseményvezérelt alkalmazások fejlesztése ez is roppant érdekes itt általában c++ használunk grafikus felületeket hozunk létre linuxon szoktuk iknább használni a QT könyvtárral!
És még kettő Modellek és algoritmusok itt egy halom függvényt kell megtanulni amit igazából nem értek hogy ez nekem minek lesz hasznos,de majd kiderül.

Python fájlfeltöltés

DarkRaptor · 2012. Okt. 21. (V), 09.50
Sziasztok!

Most kezdtem bele a pythonba és már bele is ütköztem egy problémába, amin már hetek óta nem tudok továbblépni, a guglit is végigkattintgattam már. A jelenség az, hogy ha feltöltök egy fájlt, legyen az kép, vagy csak sima fájl, akkor a feltöltés után csak a puffer tartalma megy át, ergo a 120 kbyte-os képet 12 kbyte-al tölti föl, de ez a 12 kbyte változó, hol több, hol kevesebb.

október 20

kk

welecky · 2012. Okt. 20. (Szo), 04.36
ll
 

október 18

PHPMailer hiba

bnc1995 · 2012. Okt. 18. (Cs), 20.29
Sziasztok!

Néhány napja kezdtem el foglalkozni mail küldéssel, és sokan ajánlották ezt a megoldást. A probléma az, hogy nem nagyon akar működni általában hibaüzeneteket ad, de volt már olyan, hogy nem írt ki semmit a levél mégsem ment el. Jelenleg ezt a hibaüzenetet adja:

Mailer Error: SMTP Error: Could not authenticate.

<?php
require("PHPmailer_v5.1/class.phpmailer.php");
$mail = new PHPMailer();
$mail->IsSMTP();
$mail->Mailer     = "smtp";
$mail->SMTPAuth   = true;
$mail->SMTPSecure = "ssl";
$mail->Port       = 465;
$mail->Username   = "user##kukac##gmail.hu";  // GMAIL felhasználónév
$mail->Password   = "********";
$mail->Host = "smtp.gmail.com"; // SMTP szerver
$mail->From = "user##kukac##gmail.hu"; //A levél feladója. Bármi lehet.
$mail->FromName = "Mailer";     // Feladó neve 
$mail->AddAddress("címzett##kukac##címzett.hu"); //Címzett

$mail->Subject = "first mailing"; //Levél tárgya
$mail->Body = "hi ! \n\n this is First mailing I made myself with PHPMailer !";
$mail->WordWrap = 50; //sortörés beállítása

if(!$mail->Send())
{
   echo "Hiba a levél küldésekor";
   echo "Mailer Error: " . $mail->ErrorInfo;
}
else
{
   echo "Az üzenetet sikeresen elküldtem";
}
?> 
A kódból kiderül, hogy gmail-lel próbálkozok(sokan ajánlották), de ha tudtok jobbat azt is kipróbálnám.

Segítségeteket előre is köszönöm

Bence
 

NAV API

Joó Ádám · 2012. Okt. 18. (Cs), 19.52
Van valakinek tapasztalata a NAV – remélhetőleg létező – API-jával? Az ÁNYK keretprogramot szeretném egységsugarú felhasználók által is kezelhető, integrált felülettel kiváltani, elsősorban egyszerűsített munkaszerződések bejelentéséhez.

A kérdés tehát az, hogy létezik-e a NAV-nak nyilvános API-ja, ami erre alkalmas, hol érhető el róla leírás, és van-e valami, amire érdemes figyelni ezzel kapcsolatban.
 

október 17

wp nyitólap

Hatusi · 2012. Okt. 17. (Sze), 10.27
Sziasztok!

A topicban, kicsit bizonytalan vagyok, egyikbe sem illik, kérlek ne kövezzetek meg.

Van egy wp alapú oldalam qtranslate pluginnal. (3nyelv)
Azt szeretném elérni, hogy a bejegyzéseket átirányítom egy létrehozott oldalra és ez legyen a kezdőlap is.
Tudom alapértelmezetten a bejegyzések kerülnek a nyitólapra és a header.php-ben át tudom írni a menüpont nevét is, de azt a qtranslate "nem fordítja".

Elindultam a htacces redirect irányba, ahol a következő forma kellene nekem:
redirect domain.com to domain.com/valami
de hosszas guglizás és tesztelés után sem jutottam előrébb...

van rá valami wp plugin / beállítás vagy az átirányítás felé kacsintgassak?

ötleteitek előre is köszönöm
 

október 16

IE-ben felbontás és/vagy nézet kicsinyítés hatására eltolódik az oldal képe

tashubanya · 2012. Okt. 16. (K), 15.30
itt látható az "eltolódás".

Css-ben érzem a problémát, pontosabban abban, hogy van egy többlépcsős, lenyíló menüm (nav dobozban), amit ha használok csak akkor jelentkezik ez a probléma.

cross-browser 3d megjelenítés

krisy · 2012. Okt. 16. (K), 09.12
Sziasztok!

Szeretnénk egy online szoba-tervező alkalmazást készíteni, ami kb. az alábbi módon működne:
- Windows, Linux, iOS, Android)
- FF, IE, Chrome, Safari alatt működjön
- lenne egy szoba-alaprajz a képernyő közepén
- oldalról drag and drop-pal rá lehetne dobálni mindenféle bútorokat az alaprajzra
- alapértelmezetten felülről (két dimenzióban) mutatná a képet, viszont lehetőség lenne három dimenziós megjelneítésre váltani; ilyenkor a szoba teljesen körbejárható, forgatható, zoom-olható, stb. lenne

Az első négy dolog nem túl bonyolult, azonban nem tudom, hogy a harmadik mennyire megvalósítható?

Néztem 3d-s javascript könyvtárakat, de mindegyik WebGL-t használ, ami elég sok böngésző-típus kilőne ...

Szóval egyelőre nem találtam olyan megoldást, amivel el lehetne készíteni a fentieket :-(

Ti találkoztatok már hasonlóval, szerintetek megoldható ez?

Köszi,
krisy
 

október 16

Weblaphoz szeretnék véleményt kérni

Szuperjég · 2012. Okt. 15. (H), 22.52
Sziasztok!

Továbbra is kezdőként, nagyon megköszönném a véleményeteket egy weblappal kapcsolatban, amit egy zenekarnak szeretnék megcsinálni.
A kódolás tudom hogy slampos munka, tele felesleges dologgal, az egészet újra fogom írni, kigyomlálom. Az alapvető elgondoláshoz szeretnék inkább általánosságban kérni kritikát.
Mindenképpen szeretném megkérdezni, hogy mi a legcélszerűbb módja 2-3 különböző e-mail elérhetőség megadásának. Szeretném az e-maileket valamilyen módon kiírni a lapra. A videók lejátszásához is jól jönne egy ötlet, hogy mindenkinek megnyíljon, ugyanakkor jól nézzen ki.
Nagy dolgokra nem kell gondolni, mert a zenekar egyelőre nem készül világturnéra, az alkalmi jelleg miatt évente egy-egy fellépésre lehet számítani, tehát például egy fórum csak éktelenkedne a lapon. Fontos lenne a jó olvashatóság és a közérthetőség, ezért is gondoltam ilyen világos megjelenítésre.
Itt a lap.
Előre is köszönöm szépen.