ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2012 - Fórum téma

október 15

kendo grid

gtoma · 2012. Okt. 15. (H), 17.15
Kedves fórumozók!

Szégyellem, de ismét segítségeteket kell kérjem.

Árgépre lista átadása - MEGOLDVA

hunited · 2012. Okt. 15. (H), 16.27
Sziasztok!

Van egy Árgép kimenet az oldalunkon, ami egy több felhasználós webáruház. Az oldalunk lényege, hogy márkánként szerepelnek rajta a termékek, és egyes márkákat más-más forgalmazó értékesíti. Amíg az árgép ingyenes volt, nem volt gond, átadtuk a teljes termékpalettát, forgalmazótól függetlenül. Most viszont már nem szeretnénk mi a partnereink Árgép költését finanszírozni. Jelen pillanatban vagy a teljes terméklista megy át az árgépre, vagy a márkák egyesével. A gond ott van, hogy árgép csak 5 listát tud fogadni, nekünk pedig 19 márkánk (ezáltal listánk) van.

Hogy tudnám megcsinálni azt, hogy a külön márkák listáit egy összevont listában jelenítse meg?

Példa:
https://onlinemarkaboltok.hu/lista/?type=argep&cat=bosch
https://onlinemarkaboltok.hu/lista/?type=argep&cat=siemens

Itt tartok most, alapnak jó, de értelmezhetetlenek a karakterek, amiket generál:
https://onlinemarkaboltok.hu/curl.php

Ennek az oldalnak nagyon egyszerű a kódja:
<?php
// create both cURL resources
$ch1 = curl_init();
$ch2 = curl_init();

// set URL and other appropriate options
curl_setopt($ch1, CURLOPT_URL, "https://onlinemarkaboltok.hu/lista/?type=argep&cat=siemens");
curl_setopt($ch1, CURLOPT_HEADER, 0);
curl_setopt($ch2, CURLOPT_URL, "https://onlinemarkaboltok.hu/lista/?type=argep&cat=bosch");
curl_setopt($ch2, CURLOPT_HEADER, 0);

//create the multiple cURL handle
$mh = curl_multi_init();

//add the two handles
curl_multi_add_handle($mh,$ch1);
curl_multi_add_handle($mh,$ch2);

$running=null;
//execute the handles
do {
    curl_multi_exec($mh,$running);
} while ($running > 0);
//close the handles
curl_multi_remove_handle($ch1);
curl_multi_remove_handle($ch2);
curl_multi_close($mh);

?>
 

október 14

Saját függvény készítés

Pallosi Péter · 2012. Okt. 14. (V), 14.53
Sziasztok!
Ma gyakoroltam egy picit a php-t és olvasgattam a neten,hogy létezik olyan,hogy saját függvény készítés ezt valaki leírná nekem,hogy mit jelent?
Én így gondolom ezt az egészet lehet,hogy nagyon,de nagyon nagy tévedésben vagyok!
Tehát van egy beépítette php-függvény pl strlen() függvény ez egy beépített függvény!
És,akkor én ezt eltudom készíteni saját ízlésem szerint ugyan ezt a függvényt? Vagy hogy van ez? Valaki írni rá egy példát is!
 

diaporáma preziként...

aeternum · 2012. Okt. 14. (V), 14.25
Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek, ami diaporámát tud utánozni.
Amivel le tudom kezelni azt, hogy egy kép ne ússzon be teljesen, hanem pontosan azt az effektet alkalmazza egy képen, amit én akarok.
Például "ugrálva" töltődik be egy maszk alkalmazásával. Morph, de nem folyamatosan, hanem visszalépve, de mégis haladva.

Aki látott már diaporámás előadást, az tudja mit szeretnék. :)

Van ilyen "ecccerű" alkalmazás, vagy flash gurunak kell lennem?

üdv,
aet
 

.htaccess aldomain + szép url, hogyan?

forumferenc · 2012. Okt. 14. (V), 10.32
Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani .htaccess használatával azt, hogy a fődomain-en, és az aldomain-eken egyaránt lehessen "szép url-t" használni?

Eddig jutottam:

RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ /index.php?termek=$1 [QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/aldomain/1
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^aldomain\.fodomain\.hu
RewriteRule (.*) /aldomain/1/$1 [L]

Ezzel azt értem el, hogy a fődomain-en remekül működik a szép url, viszont az aldomain-en nem töltődnek be rendesen a képek, meg a js fájlok.

Köszönöm.
 

október 13

Php levél melléklet küldés

Johnny7 · 2012. Okt. 13. (Szo), 16.15
Hali

Egy ideje használunk levélküldést php alapon. Most szeretnénk ha 1db fájlt is lehetne csatolni a levélhez. Utána olvastam már sok oldalon de valahogy nem akar összejönni a dolog. Nem vagyok php mágus, ezt a pár sort is egy oldalon találtam vagy 1 éve és azóta használjuk. Tudnátok segíteni mivel kell kiegészíteni a php oldalt hogy elmenjen a melléklet is ?

HTML:
<body>
<form action="mail.php" method="POST" enctype="multipart/form-data" name="Formular">  
Neve:
  <input type="text" name="Neve">  
<br />
E-mail címe:
<input type="text" name="cime">
<br />
Óraállás:
<input type="text" name="szoveg">
<br />
<label for="file"></label>
<input type="file" name="file" id="file" />
<br />
<br />  
<input type="submit" value="Küldés">  
</form>  
</form>
</body>
</html>


PHP:
<?php  
$uzenet= "A küldő nve: $_POST[Neve]
A küldő e-mail címe: $_POST[cime]
Óraállás: ";  
$uzenet .= "$_POST[szoveg]";  
$cimzett = "info##kukac##xy.hu";  
$targy = "Levél";
$success = mail($cimzett, $targy, $uzenet);
if ($success) {
echo “OK”;
} else {
echo “NO”;
};
?>


Olvastam itt egyik fórumban egy hozzászólást, hogy érdemes esetleg feltölteni csak a fájlt és a mailbe a linkje kerül bele. Ha egyszerűbb ez a megoldás is érdekel.

Köszönöm.
 

Ajax összeakadás

gtoma · 2012. Okt. 13. (Szo), 10.58
Sziasztok!

Egy elég bonyolult js problémám akadt, és nem jövök rá a megoldásra. Gugli a barátom volt, de nem segített ő sem. :) Így jutottam hozzátok, hátha valaki tudja a megoldást, és hajlandó segíteni. :)

A helyzet összefoglalója:
Linkre kattintva indul egy ajax lekérés. Háttérbe PUSH() -al kinyomom az aktuális "állapotot", amit egy divbe pakolgatok. A kapcsolat hosszabb távon fennál, és több PUSH()-al érkezik válasz. Minden szépen működik (ff alatt nézem még csak).

Azonban ha a PUSH() folyamán újra el akarom indítani az ajax lekérést (vagyis egy újat akarok), akkor összeakadnak a lekérések. Azaz, a "második szálba" érkező válasz belekerül az első szálba is.

október 12

Php fájlkezelés

blueboy · 2012. Okt. 12. (P), 16.57
Sziasztok !

Adott a következő oldalon egy Php fájlkezelő program:
http://rimelek.hu/webes-fajlkezelo-php-ben

Sajnos nem értek a php-hez de egy ilyenre volna szükségem annyi módosítással, hogy le is lehessen az adott számítógépre tölteni a fájlokat a tárhelyről.

Tudna valaki segíteni, hogy miként kellene módosítani a fájlt ?

Előre is köszönöm a segítséget.
 

Színek weboldalhoz?

Pallosi Péter · 2012. Okt. 12. (P), 15.14
Sziasztok valaki tudna segíteni egy beléptető felületre milyen színeket ajánlanátok?
 

Mikor perelhetnek el tőlem egy domain címet?

stan · 2012. Okt. 12. (P), 12.31
Ha beregisztrálok egy .com domain nevet, majd egy évvel később valaki bejegyzi az USA-ban ezt a nevet, mint védjegy, akkor visszamenőleg elperelheti-e tőlem a domain nevet?

Ha igen, akkor én ezt hogyan előzhetném meg?