ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2012 - Fórum téma

január 23

Java 2 Útikalauz programozóknak 5.0 I-II.

alagutaso · 2012. Jan. 22. (V), 23.56
elkelt..
nem látom hol lehetne törölni a bejegyzést.
előre is köszi, ha egy moderátor megteszi.

sziasztok.
 

Programozókat keresek a világ megmentéséhez.

alagutaso · 2012. Jan. 22. (V), 23.12
Programozókat keresek közösségi szerkesztésen alapuló, webes információ kezelő alkalmazások tervezéséhez és programozásához, az információs társadalom, a részvételi demokrácia, a tudatos termelés és fogyasztás, az oktatás, valamint a világbéke előmozdításához.
(szemantikus ontológia és kereső, e-petíció, közösségi szövegszerkesztő, stb)

Feltétel: Határozott vágy a világ megmentésére. Szabadidő.
Előny: A világ elfogadása úgy, ahogy van. Belső egyensúly.
Fizetés: Nincs. Talán lesz.
Érdeklődés: itt, vagy: alagutaso##kukac##gmail.com

Bernhardt Dávid
http://www.facebook.com/alagutaso
 

eladó: PHP Master: Writing Cutting Edge Code

Crystal · 2012. Jan. 22. (V), 17.19
hello,

a PHP Master: Writing Cutting Edge Code című könyv eladó. 2 példányban van meg, abból az egyiket még ki se nyitottam, tehát kifogástalan állapotban van.

Irányár: 4500 Ft
Átvétel: Debrecenben személyesen, vagy postai utánvéttel

érdeklődni itt lehet: ebence88 (gmail)
 

nem tudok dönteni!

Pallosi Péter · 2012. Jan. 22. (V), 09.39
Hellóztok!
Most február közepéig van időm hogy eldöntsem hogy hova adom le a jelentkezésem,Programtervező Informatikus,Mérnöki Informatikus szakra.
És a tanárom is azt mondja hogy Mérnökire adjam be a jelentkezésim de hát igazából még nem tudom.
Esetleg itt egy két tapasztaltabb valaki tudna nekem tippet adni hogy miért az és mér ne azt?
Inkább az érdekelne melyikkel könnyebb elhelyezkedni?
 

január 21

Mit lehet vele kezdeni?

Pallosi Péter · 2012. Jan. 21. (Szo), 21.52
Üdv!
Érdeklődnék abba hogy a c++ és a C programozási nyelvel mit lehet kezdeni?
Tehát úgy értem mint a php avval honlapot lehet stb stb ezzel mit?
 

VMWare: @-ot nem tudom beírni

Navee · 2012. Jan. 21. (Szo), 21.52
Sziasztok,

Raktam fel magamnak egy VMWare player-t, amibe betöltöttem egy turnkey linux-s előre beállított redmine cuccot (http://www.turnkeylinux.org/redmine).
Eljutok odáig, hogy be kellene jelentkeznem. Bejelentkezni email címmel lehet. De a @ karaktert nem veszi be! Eleve csak angol billentyűkiosztás van, de amikor lenyomom a SHIFT + 2 karaktert (ami a @ lenne), kitörli az addig beaírtakat. :O
Én ez előtt soha nem használtam virtuális gépet, meg linux-ot sem, tehát teljesen tapasztalatlan vagyok a témában. Próbáltam guglizni, de nem igazán tudtam megoldani.

Ötleteket előre is köszönöm!
 

kép eltűntetés/megjelenítés jQuery Orbit Slider-ben.

n0rberto · 2012. Jan. 21. (Szo), 12.14
Sziasztok!

A következő problémámra keresek valami megoldást.
Van egy jQuery slider (jQuery Orbit Slider) amit sikeresen beillesztettem az oldalamra.
Jól működik egy dolgot kivéve, amikor betöltődik kb 2-4mp-ig az összes képet megjeleníti egymás alatt ami a jquery képgalériájában szerepel. Majd a betöltés után szépen elkezdi váltogatni úgy ahogy kell neki.
A slider adatai itt elérhetők ez alapján készítettem el a sajátomat is.
És egy kis sample a hibáról
 

session+cookie belépés; hiba atw.hu-n

Peete · 2012. Jan. 21. (Szo), 01.28
Üdv!

Valaki, aki jártasabb az említett tárhelyen:
belépésnél:
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
(az említett sor:
session_start();
)


Bármilyen útmutatást köszönettel fogadok!
 

január 20

PHP + MySQL lekérdezés hiba

Individual · 2012. Jan. 20. (P), 18.56
Üdvözletem,

olyan kérdésem van, hogy van egy egyszerű lekérdezésem
$query = "SELECT * FROM tabla WHERE id='$id'";
utána while ciklussal lekérem az adott sor tartalmát a szokásos módon és elérem szépen az oszlopokat print $row['oszlop1']...stb. Viszont egy oszlopnak az értékét nem olvassa ki. a var_dump is string(0) ad vissza, pedig amikor belenézek az sqlbe szemmel látom, hogy fel van töltve. Konvertálási problémákat végigzongoráztam már, belső sql teszt lefut tökéletesen, konkrétan hibaüzenetem nincs.

Erre a problémára szeretnék tippeket kapni, hogy legalább valami hibaüzenetet kapjak.

a segítségeket előre köszönöm!
 

Magyarországi városok utca neveinek adatait szertném előkeríteni

hekia90 · 2012. Jan. 20. (P), 11.14
Sziasztok!

Magyarországi városok utca nevei kellenének számomra, hogy Mysql adatbázisba tárolhassam le őket. A postai iránytószám adatbázist már használtam, és innen már a nagyobb városoké meg van, de többi városnak is kellene. Tudnátok ebben segíteni?