ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 26, 2012 - Fórum téma

Így bekerülhetek és bent is tudok maradni?

Boros Tamás · 2012. Jan. 26. (Cs), 20.51
Sziasztok!
Tavaly érettségiztem,és akkor nem adtam be sehova a jelentkezésem de most úgy döntöttem hogy be adom Programozóira(Egyetem) az éretségim.
Érettségim így sikerül Matematika(Emelt)90%
Informatika(Emelt)97%
Magyar és a többi dolog 60-80% között alakult.
És nézegettem a felvi.hu-n a ponszámokat a programozóira és 200-250körül alakultak!
Tehát én úgy számoltam hogy mivel a matematikát,informatikát nézik
így matek:90%+97%=187*2(Pontduplázás)=374+töblet pont emelt szintű érettségiért 40*2=80 tehát 374+80=454 pont ezt jól számoltam?
Theát ha ez így van akkor a bejutás az meg lesz,na bent maradással lenne szerintem gond vagy nem?
Ott elvileg a matematikát eröltetik,jól tudom?
Na és ha bent vagyok mire figyeljek oda?
 

CSS probléma

bnc1995 · 2012. Jan. 26. (Cs), 20.09
Sziasztok!

Keret sarkait szeretném kerekíteni. A kerekítéssel nincs is baj, de a háttér kilóg a sarkaknál. Mi a megoldás?

Segítségeteket előre is köszönöm: bnc
 

htaccess - keressen másik mappában is

zzrek · 2012. Jan. 26. (Cs), 19.09
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék: azt meg lehet csinálni, és ha igen, mit írjak a htaccess-be, hogy ha a domain gyökerében akarnak egy képfájlhoz hozzáférni (jpg vagy png) de az nincs ott, akkor nézze meg egy megadott mappában, és ha ott van, akkor onnan szolgálja ki?

Köszönöm!
 

Sablon betöltés

iddqd · 2012. Jan. 26. (Cs), 17.47
Sziasztok!
Tanuló projekten dolgozom MVC megközelítésben, viszonylag frissen ismerkedem vele ( nagyon szimpatikus ez a felépités ).
Külön állományokba "vágtam" a sablonok header, footer részét ezek szinte mindenhol állandók. A testeket cserélgetném a különböző oldalakon.
Így minden függvényben load-olom külön a headert, footert és az adott view-et.
Van különbség időben vagy bármi másban e között és az a megoldás között ha 1-1 komplett sablont töltenék be? Illetve máik kérdés, lenne sok olyan eset hogy a header footer állandó sőt az oldal egy része is csak részeket kellene bele szurkálni különböző esetekben pl: mondjuk valamilyen edit opcióra megjelenne egy űrlap stb. Ezt mind a komplett oldal load-olás nélkül. Van erre valamilyen módszer??! lenne elképzelésem de kicsit bele bonyolodtam. Köszi előre is