ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2011 - Fórum téma

május 8

Weblabor tagok GitHub accountjai

janoszen · 2011. Május. 8. (V), 15.37
Sziasztok!

Miután nemrég privát SVN szerverről váltottam GitHubra, felmerült bennem az ötlet, hogy kíváncsi lennék a WL tagok GitHub accountjaira, projektjeire. Tehát aki szeretné megosztani, dobja be a linket.

Kezdem a sort: https://github.com/janoszen
 

Firefox 4 párbeszédablakok

blacus · 2011. Május. 8. (V), 10.13
Sziasztok!

Tegnap töltöttem le a firefox 4-et és egy fura dolog jött elő benne.

A 3.6-os verzióban eddig működő kódra (pl törlésnél beleegyezés kérése és jóváhagyás esetén törlés végrehajtása, majd visszajelzés)

if(!confirm('Valóban törölni akarod ezt a fotót?')) return;
$.post(path, function(xml){
     if($(xml).find('error').length)
     {
        alert('Hiba történt');
     }
     else
     {
         alert('Sikeres törlés.');
     }
});


Sikeres törlés esetén a visszajelző alert ilyen szöveggel jön:

--------------------
Sikeres törlés.
[checkbox] Az oldal nem hozhat létre további párbeszédablakokat.
-------------------

Ez mi lehet? Mit nyitottam rá mire? A FF 3.6-ban ez tökéletesen működött.
 

május 7

bookmarklet szöveg kijelölés

jeti · 2011. Május. 7. (Szo), 12.33
Sziasztok!

Van a bookmarletem.
javascript:close(); window.open('http://localhost/link.php?cim='+encodeURIComponent(document.title)+'&link='+encodeURIComponent(window.location.href)+'&leiras='+encodeURIComponent(document.getSelection()));
Ami nagyon jól működik, ha nem jelölök ki vele szöveget.

Opera böngészőt használok és ott szeretném megoldani ezt a problémát.
Ha szöveget jelölök ki vele, akkor a következő üzenetet kapom:
(opera:crossnetworkwarning)
Figyelmeztetés
http://localhost/link.php?cim=Weblabor%20%C2%B7%20A%20fejleszt%C5%91i%20forr%C3%A1s&link=http%3A%2F%2Fweblabor.hu%2F&leiras=HTML5%20Konferencia%20m%C3%A1jusban

Egy internetes lap adatokat kér a számítógépéről. Biztonsági okokból az automatikus hozzáférés blokkoltuk, de folytathatja.

Folytatás

Mindig folytassa, amikor az adatokat a számítógépemről kérik

Utóbbi kettő egy-egy link. Eddig mindig a Folytatásra kattintottam és megkapta a programom a paramétereket.
De egy újabb Opera verziótól kezdve az Opera tönkre teszi a linket. Ez lesz belőle:
http://localhost//link.php?%E6%8D%A9%E6%B4%BD%E5%9D%A5%E6%89%AC%E6%85%A2%E6%BD%B2%E2%83%82%EB%9C%A0%E4%84%A0%E6%99%A5%E6%A9%AC%E6%95%B3%E7%A9%B4%EC%96%91%E6%A4%A0%E6%99%AF%E7%89%B2%EC%8E%A1&%E6%B1%A9%E6%B9%AB%E3%B5%A8%E7%91%B4%E7%80%BA%E2%BC%AF%E7%9D%A5%E6%89%AC%E6%85%A2%E6%BD%B2%E2%B9%A8%E7%94%AF&%E6%B1%A5%E6%A5%B2%E6%85%B3%E3%B5%88%E5%91%8D%E4%B0%B5%E2%81%8B%E6%BD%AE%E6%99%A5%E7%89%A5%E6%B9%A3%E6%A5%A1%E2%81%AD%EC%8E%A1%E6%A9%B5%E7%8D%A2%E6%85%AE

Hogyan lehetne szerintetek megoldani, hogy simán átmenjen jól a cím.

Már próbálkoztam opera kiterjesztés írással is, de sajnos sikertelenül. (Most ismerkedek a javascripttel.)
A sok verzió közöl kettőt kiemelek:

május 5

PHP Mysql Hírkezelő backslash hiba

aky22 · 2011. Május. 5. (Cs), 18.33
Hali! Lenne egy olyan kérdésem hogy hogy lehet azt megcsinálni hogy kiíratásnál ne rakja bele a \ jelet a kódba mer a hír létrehozásakor az adatbázisba sajna bele kell rakni. Előre is kössz.
 

float, overflow, margin

Burnee · 2011. Május. 5. (Cs), 17.14
Sziasztok!

Adottak olyan div-ek (.wrapDiv), melyekben a tartalom csupán float-olt elemekből (.floatDiv) áll. A wrapDiv-nek kénytelenek vagyunk "overflow: visible"-t adni, mert kerülhet bele olyan tooltip, aminek ki kell lógnia. Emellett megkötés még, hogy a div-ek tartalma dinamikus, azaz nem adhatunk nekik fix szélességet, illetve magasságot.

Ilyenkor ugye a wrapDiv-nek nem lesz magassága ("overflow: hidden" mellett lenne csak).

A kérdésem az, hogy miképp lehet megoldani (.js nélkül), hogy a .wrapDiv-ek közt vertikális távtartás legyen?
(Olyasmi hatást szeretnék, mintha a wrapDivnek "overflow:hidden; margin: 10px 0;" tulajdonságokat adnék)

Ötlet?

A példa:

<div class="wrapDiv">
    <div class="floatDiv"></div>
    <div class="floatDiv"></div>
    <div class="floatDiv"></div>
</div>
<div class="wrapDiv">
    <div class="floatDiv"></div>
    <div class="floatDiv"></div>
    <div class="floatDiv"></div>
</div>
<div class="wrapDiv">
    <div class="floatDiv"></div>
    <div class="floatDiv"></div>
    <div class="floatDiv"></div>
</div>

.wrapDiv {
    overflow: visible; /* ez adott, nem lehet más */
    /* a div szélessége és magassága a tartalomtól függ */
    background: #36C;  /* a látszat kedvéért */
}
.floatDiv {
    float: left;
    /* szintén dinamikus méretek */
    background: #C36; /* a látszat kedvéért */
}
 

május 4

Javascript domain regexp

DarkHcK · 2011. Május. 4. (Sze), 16.37
Sziasztok!

Javascript regexp -ben szeretnék segítséget kérni.
Egy domain -t szeretnék validálni úgy, hogy az aldomaineket ne fogadja el.
Jelenleg így néz ki a script:
function check(){
var domain = document.getElementById('domain').value;
var valid_domain = /^[A-Za-z0-9-]+\.[A-Za-z]{2,3}$/gi.test(domain);
alert("Domain: " + document.getElementById('domain').value + "\nValid: "+ valid_domain);
}


Ennek eredményeképp egyszer true, egyszer false. :)
Várok minden féle fajta javaslatot.

DarkHcK
 

Ajax long polling - szerver oldalról nézve

smart · 2011. Május. 4. (Sze), 10.10
Sziasztok, "azonnali" reakciót szeretnék a kliens oldalon elérni. Erre a Ajax long polling megoldást tökéletesnek tűnik. A kliens oldali elkészítéssel semmi gond sincsen.

Ám a szerver oldalon már bajba vagyok. Mit csinál a szerver eközben?

Ha egy adatbázistáblában megváltozik az egyik érték, vagy új rekord kerül be a táblába, akkor arról ugye csak úgy értesülhetek, ha néhány másodpercenként kiadok egy új lekérdező query-t az adatbázisszerver felé? Néhány ilyen és nem fog meghalni a szerver?

Hülye kérdés: ilyen long polling PHP és a DB között nincsen? :)

Vagy milyen megoldással lehet elérni, hogy a néhány perces reakció időt csökkentsem ezzel a long polling technikával, úgy hogy közben a szervert se öljem meg? :)

A válaszokat előre is köszönöm!
 

május 4

Honlap design

areteosz · 2011. Május. 3. (K), 23.35
Üdv.

Unalmamba elkezdtem szerkeszeni egy honlapot és azt szeretném megtudni, hogy-hogy tudnék neki kiézetet adni. A lap táblázatosan van csinálva. Az egyes részek táblázatba vannak és a táblázat vonalait kéne megjeleníteni de az általam megrajzolt képekkel. Gondolom ez css-el oldható meg és azzal is szeretném. Ami még érdekelne, hogy-hogy tudnám a galériba olvashatóvá teni fent a menüket?
Így néz ki most a dolog:
Katt ide a lap megtekintéséhez

A galéria egy letöltött és meglévő javascript és css alapú valami.
 

datatables ajax + modal soronként

csman007 · 2011. Május. 3. (K), 21.52
Sziasztok!
Adott egy datatables ahol ajaxosan kapom meg az adatokat.
minden sorban van egy módosít gomb merre ha kattint a user akkor egy jqueryui modal ugrik elő, aminek az adatait szintén ajaxos hívással töltöm fel.
Az a problémám, hogy az először amikor a módosítra kattintok akkor 2x kell kattintani hogy a modal előugorjon.

FXP protokoll leírás PHP alapú FXP képes FTP kliens fejlesztéséhez

joed · 2011. Május. 3. (K), 11.41
Sziasztok!

A probléma a következő: PHP-ben kellene FXP képes FTP klienst fejlesztenem, de sehol nem találtam pontos dokumentációt az FXP-vel bővített FTP protokollról. A konkrét működés valamennyire tiszta, azonban a parancsokról, paraméterekről, azok sorrendjéről, azaz magáról a protokollról nem találtam semmit.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy van-e ismeretetek esetleg anyagotok az FXP protokollal kapcsolatban, ami alapján le lehet fejleszteni egy klienst?

A segítséget nagyon köszönöm és a projekt forráskódjával tudom meghálálni :)

üdv,

joey