Honlap design
Üdv.
Unalmamba elkezdtem szerkeszeni egy honlapot és azt szeretném megtudni, hogy-hogy tudnék neki kiézetet adni. A lap táblázatosan van csinálva. Az egyes részek táblázatba vannak és a táblázat vonalait kéne megjeleníteni de az általam megrajzolt képekkel. Gondolom ez css-el oldható meg és azzal is szeretném. Ami még érdekelne, hogy-hogy tudnám a galériba olvashatóvá teni fent a menüket?
Így néz ki most a dolog:
Katt ide a lap megtekintéséhez
A galéria egy letöltött és meglévő javascript és css alapú valami.
■ Unalmamba elkezdtem szerkeszeni egy honlapot és azt szeretném megtudni, hogy-hogy tudnék neki kiézetet adni. A lap táblázatosan van csinálva. Az egyes részek táblázatba vannak és a táblázat vonalait kéne megjeleníteni de az általam megrajzolt képekkel. Gondolom ez css-el oldható meg és azzal is szeretném. Ami még érdekelne, hogy-hogy tudnám a galériba olvashatóvá teni fent a menüket?
Így néz ki most a dolog:
Katt ide a lap megtekintéséhez
A galéria egy letöltött és meglévő javascript és css alapú valami.
Szerintem
Ha módszeresen szeretnél tanulni, akár a Web programozás jegyzetem is jól jöhet.
hogy tudnék neki kiézetet
Alapvető tudnivalók
A táblázatos webdizájn már elavult technika, mert túlságosan megbonyolítja a forráskódot, és nehezen skálázható.
(2)
Táblázatot csak akkor használj, ha konkrétan egy adat táblázatot, vagy hasonlót szeretnél megjeleníteni, egyébként kerülendő.
(3)
Hogy hogyan lehet html-el és css-el táblázat szerű weboldalt csinálni, arra itt egy nagyon egyszerű példa kód:
http://www.w3schools.com/css/tryit.asp?filename=trycss_float6
(4)
Ha pedig az alapktól szeretnéd megérteni a html és css összefüggéseit, érthető, követhető, példákkal illusztrált leckékkel, akkor itt böngéssz:
http://www.w3schools.com
Desing
Hogy mekkora probléma, az
Azt csak javasolni tudom, hogy használj valamilyen helyesírás ellenőrzőt, de az alábbi hibákra felhívom a figyelmed:
- Témanyitó szöveg: "hogy-hogy" akkor ha: "hogy-hogy te itt laksz". A te esetedben a második "hogy" a "hogyan" rövidebb alakja, amit vagy "hogyan"-nak, vagy kötőjel nélkül "hogy"-nak, de a helyesírás szerinti legszigorúbb alak szerint "hogy hogy'"-nak (aposztróffal a második "hogy" után) írunk.
- Oldal: A "Menny" a Pokol ellentéte, amire te gondoltál: "menj".
- Oldal: "Főolda" a főmenüben, hiányzik az "L" betű a szó végéről.
- Oldal: Dupla felkiáltójelet nem alkalmazunk, helyette 1 darab felkiáltójelet- vagy rendkívül (de tényleg rendkívül) indokolt esetben 3 felkiáltójelet használunk. Ez minden írásjelre igaz: ".." nincs csak "." és "...", "??" nincs csak "?" és "???", illetve van még "?!" és "!?" (utóbbi kettő annak megfelelően, hogy a mondatban inkább a kérdés ["?!"] vagy a felkiáltás/felszólítás ["!?"] a hansúlyosabb színezet).
Első körben dobd ki a Frontpage-t. Második körben felejtsd el, hogy létezik a világon korrekt kódot varázsütésre generáló vizuális szerkesztő. Ez után pedig tölts le egy egyszerűbb jegyzettömb-szerű programot, amely támogatja a szintaktikai színkiemelést (akár Notepad++), használd a W3C-s és egyéb itt ajánlott linkeket kézikönyvként (nem ciki és úgyis mindenki csak a végeredményt fogja látni - hogy lapozgattál közben, azt senki), valamint legalább IE 8-at és Firefox 4-et használj folyamatosan az oldal teszteléséhez (ajánlott még a Google Chrome böngésző is, ami szintén gyakori és a megjelenítése megegyezik a Mac-eken használt böngészővel) - ha ínyenc vagy, Opera böngin is ellenőrzöd.
Ha netán HTML5-öt használ,