ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 10, 2011 - Fórum téma

SQL vagy tömb

unregistered · 2011. Május. 10. (K), 20.38
Hello!

Elméleti kérdésem az lenne hogy ha gyűjteni szeretnék "dolgokat" az oldalon amikre kattint a felhasználó és utána ezeket ki szeretném listázni (pontosan olyan mint egy webshop csak nem termékekre kattint a felhasználó) akkor azt tömbbe, vagy SQL-be érdemes gyűjteni, esetleg tökmindegy? (már mindkét verziót használtam korábbi munkáknál, de jó lenne elhatározni magam, de nem tudok dönteni)

Előre is köszönöm a segítséget!
 

Függvényhívás, callback, paraméterezés

therest · 2011. Május. 10. (K), 17.56
Sziasztok!

Adott egy függvény ami első paraméterül egy másik függvényt kap, eztán több paraméter is megadható neki. Azt kéne megoldani, hogy ez az függvény hívja meg a paraméterként kapott függvényt további paraméterekkel. Persze variáltabb a helyzet kicsit, de nem hiszem az "osztályok" számítanának itt. Körbejártam a call, apply témakörét, de ott nem egy adott példányt hívnak ha jól értettem. Szóval valami olyasmire lenne szükségem, hogy egy tömbként adhassam át a paraméterként megadott függvénynek a paramétereket. Kódban már érthetőbb lesz talán. Persze az eval sima, de kerülném.

function class() {
  this.one=one;
  function one(arg1,arg2) {
     console.log(arg1 + ' ' + arg2);
  }
}


function two(func,arg1) {
 var arg2='str';
 // itt arguments tömbben megvan arg1, vagy többi paraméter.
 // itt kéne paraméterekkel meghívni a paraméterként kapott függvény példányt.

 // amúgy azt olvastam hogy az arguments tömb már deceprated, mit lehet helyette  
 // használni?
}


var c1=new class();
two(c1.one,arg1);
Köszi a helpet!
 

SQL-visszakapott sorok kiíratása

Zohanka · 2011. Május. 10. (K), 14.00
Hello! Csináltam egy oldalt aminek ez a lényege, hogy valaki beír egy lekérdezést és a visszakapott sorokat kellene visszaadnia táblázatba foglalva. A problémám pedig az, hogy a kiírást a 2. sortól kezdi, ha pedig egy sor van akkor nem is írja ki, nem értem miért. Ehhez kérnék segítséget. A kiíratást a következő képpen oldottam meg:

echo "Kapott sorok száma: $numr";
print "<table border=1>\n";
while ( $egy_sor = mysql_fetch_row( $res ) )
{
print "<tr>\n";
foreach ( $egy_sor as $mezo ) {
print "\t<td>$mezo</td>\n";
print "</tr>\n";
}
}
print "</table>\n";
}

Előre is köszönöm a segítséget!