ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 12, 2011 - Fórum téma

Ajax töltés..

kriszrap · 2011. Május. 12. (Cs), 23.44
Sziasztok!!!
Ajaxba szeretném azt megoldani hogy amikor pl rányomnak egy gombra és be ugrik egy töltés gif közbe adatbázisbol kérdezle ha meg van a lekérdezés akkor eltunik a gif és meg jelenik az eredmény. Egy ilyen ajax loadingot szeretnék csinálni ha értik hogy mirol beszélek??:)
 

Több szintű törlés MySqlben

therest · 2011. Május. 12. (Cs), 13.49
Elvesztem a mysql terén kicsit.

Van három táblám, sorba kapcsolva, kettes táblának van egy oszlopa ahol a mezők az egyes tábla vonatkozó id-jét tartalmazza. A 3. tábla pedig a kettesre mutat e módon.
Példának: Galériák(id), fotók(id,galeriaId), kommentek(id,fotoId).
Nem tudom milyen módszer lenne itt a jó ha törölni kell egy galériát, és ezzel együtt a képeket, és a kommenteket is.
A helyzetet bonyolítja, hogy a képeket nem csak az adatbázisból, hanem fájlként is törölni kell.
Eddig így csináltam:
1.Lekérdeztem a képek táblából az összes megfelelő galeriaId-jű képet.
2.A result-on végigszaladva töröltem a képfájlokat, és az idket összefűztem ,-vel elválasztva, egy $ids változóba.
3.Töröltem a kommenteket a kommentek táblából a következő segítségével: "WHERE in IN ($ids)"
4.Töröltem a képek táblából a galeriaId alapján.
5. Töröltem a galériát.

Lehet ezt hatékonyabban? Az első query-t nem lehet megkerülni, de a 3 törlésest gondolom össze lehetne vonni, bár gőzöm sincs hogyan. Érdemes, hoz kézzel fogható sebesség növekedést?
 

A HTML alapú web problémái és megoldási javaslatok

Hidvégi Gábor · 2011. Május. 12. (Cs), 12.40
Többek között egy nemrég indított fórumtéma kapcsán nyilvánvalóvá vált, hogy egyre többen ütköznek a HTML alapú web korlátaiba, a nem jól átgondolt technológiák, a lassan reagáló W3C szabványügyi szervezet egyre több fejfájást okoz a fejlesztőknek nap mint nap.

Javaslom, hogy gyűjtsük össze ezeket a problémákat, és konstruktívan mindenki írja le a megoldási javaslatait.
 

htaccess RewriteRule

toldigabor · 2011. Május. 12. (Cs), 08.56
Tudnátok ebben nekem segíteni, hogy hogyan tudnám ezeket az átirányításokat megcsinálni? Hogyan adjam meg a RewriteRule után a mintaillesztést?

www.video-oldal.hu/kategoria.php
www.video-oldal.hu/kategoria


www.video-oldal.hu/nev.php?cim=Egy-konkret-video-cime
www.video-oldal.hu/Egy-konkret-video-cime


Köszi szépen