ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 19, 2011 - Fórum téma

Könyv keresés

Numcsi · 2011. Május. 19. (Cs), 22.58
Üdv néktek. Tudok jó könyvet mindani JS, AJAX és XML-re?
 

CSS fix szélesség középen, de két oldalt különböző szín?

ggabor · 2011. Május. 19. (Cs), 21.32
Már órák óta keresgélek megfelelő css megoldást az alábbi elrendezéshez, de még csak ehhez hasonlót sem találtam.

Adott az alábbi egyszerű elrendezés, ahol a container középre van igazítva és 980px széles:

-----------------------
---|-container-|---
-----------------------

A css:

.bar { width: 100%;  min-width: 1000px; margin: 0px auto; }
.container { width: 980px; margin: 0px auto; padding-left: 10px; padding-right: 10px; }
A html:

<div class="bar" id="special">
<div class="container">content</div>
</div>
Most viszont a következőt szeretném megoldani:

1. a container maradjon középen, 980px széleséggel.
2. a container-en belül legyen egy azonos magasságú panel (P).
3. a panel (P) szélessége fix 250px legyen.
4. a panel (P) mellett balra lévő dinamikus szélességű üres rész (A) ugyanolyan színű legyen mint a panel (P)
5. a container mellett jobbra lévő dinamikus szélességű üres rész (B) ugyanolyan színű legyen mint a container.

----------------------------
-A-|-(P)container-|-B-
----------------------------

Amilyen megoldásokat találtam eddig az mind %-ban adta meg a szélességeket. Úgy én is meg tudnám oldani, hogy mindnek beállítok egy %-ot, de a gond az, hogy a container fix 980px kell, hogy legyen és ezen belül a (P) fix 250px széles.
 

php file szerkesztö és mentés

kriszrap · 2011. Május. 19. (Cs), 15.21
Sziasztok!!
Egy Olyat Szeretnék csinálni amivel pl index.php -be belépek szerkesztem és utánna felül irja azt. Hogyan lehet ez meg valósitani??:)
 

Az új szerver néha kihagy

zzrek · 2011. Május. 19. (Cs), 10.12
Sziasztok!

Dühös és csalódott vagyok, jól jönne néhány tanács, előre is köszönöm!

Egy facebook-os webappom van, néhányszáz felhasználóval a világ minden tájáról, de főleg az Amerikából.
Eddig egy magyar hosztról szolgáltam ki őket, de mivel mostanra eljutott addig a dolog, hogy egy kicsit szeretném reklámozni és felnövelni a felhasználók számát pár ezerre, valamint a felhasználók nagy része amerikai, gondoltam, hogy ott bérelek shared host tárhelyet.

A HostGatort választottam. Nagyon profinak látszott, nekem tetszett.
Az első tesztek jók voltak, áttettem az alkalmazást oda.

De sajnos a felhasználók panaszkodni kezdtek, hogy néha befagy az alkalmazás -- aztán én is tapasztaltam.

XMLHttpRequest-tel szinkron módban küldök ki nagyon kicsi csomagokat és kapok vissza aprócska válaszokat, a magyar szerverrel nem volt semmi gond.
Most viszont időről időre egy-egy kiküldött csomag (odaérkezése) megakad hosszú másodpercekre, sőt, percekre. Ez persze azt eredményezi, hogy a böngésző fennakad. A Chrome ilyenkor "kill the page or wait" ablakot is kitesz.

A lehetőségeim, ahogy látom:

1. Átírni mindent aszinkron módba: ez önmagában nem segít, mert úgyis ki kell raknom egy várakoztató homokórát az ügyfélnek, ugyanannyit kell várnia.
Azonban gondolkodtam a következőn: aszinkron módba átírok mindent, és ha nem jön válasz 1 másodpercen belül, akkor ugyanezt a kérést kiküldöm mégegyszer (tapasztalatom szerint ugyanis maga a szerver nem lesz elérhetetlen ilyenkor, pl. a ping is válaszol gyorsan) és szerver oldalon is lekezelem ezt: ha másodjára jön egy ugyanolyan kérés, azt figyelmen kívül hagyom.
Na most ez nagy munka és sok hibalehetőséget takar.

Hogy is van ez, ha ugyanazzal az XMLHttpRequest-tel újra kiküldöm a kérést, akkor a callback függvény kétszer is visszajöhet, ugye? Vagy ilyenkor csak az egyik jön vissza?