ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2011 - Fórum téma

május 17

SPAW editor post probléma

oszi · 2011. Május. 17. (K), 15.25
Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy beépítettem az egyik általam készülő honlapba a spaw editort, ezzel nincs is gond, localhoston tökéletesen működik, a formázott szöveget tárolja le az adatbázisban.

Miután feltöltöm a tényleges kiszolgálóra, a következő történik:

Pl az editorban adnék a szövegnek egy betűszínt, a következő kódot állítja elő:

<span style="color: rgb(41, 141, 255);">Valamilyen szöveg</span><br />

Ez jó is lenne, de mikor megtörténik a post, a post tömbb megflelő elemét kiíratva már ezt a kódot kapom vissza:

<span 255);="" 141,="" rgb(41,="">Valamilyen szöveg</span><br />

Ez már sajnos értelmetlen. A gond az, hogy nem csak a betűsszínnél, de a betűméret változtatása esetén, a szöveg félkövér, dőlt, aláhúzottá tétele esetén is ugyanez a probléma jelentkezik!

Mint írtam localhoston ez a probléma nem áll fönn, gyanítom a szerver php configjánál van valamilyen szűrés beállítva. A szolgáltató a Dima Kft., nem hinném hogy a kedvemért ezt módosítják.

Van valakinek valamilyen ötlete esetleg, amivel ezt meg tudnám oldani?

Előre is köszönöm!
 

func_get_args pass to sprintf

szabo.b.gabor · 2011. Május. 17. (K), 15.17
Sziasztok!

Az sprintf funkcionalitását szeretném kibővíteni annyival, hogy stringek esetén egy mysql escape is legyen nyomva a dolgokra. végeredményként egy biztonságos sql query-t szeretnék kapni.

gondoltam csinálok egy változó mennyiségű paramétert kezelő függvényt ugyanúgy, mint az sprintf, végigmegyek az argumentumokon elvégzem amit akarok, aztán áttolom az sprintf-nek.

no de hogy toljam át? ötletek?
 

Szöveges adatbázis

morocztamas · 2011. Május. 17. (K), 15.13
Ismerősöm ajánlotta, hogy használjak szöveges adatbázist, míg nem tudok simát használni. explode() használatával lenne megoldva, de a sorokat hogyan szűröm ki, hogy ha az $_GET['view']=='valami', akkor azt a sort írja ki az elemek megfelelő helyére, ahol az azonosito ,,valami"?
 

PDF generálás

Webdev · 2011. Május. 17. (K), 08.57
Sziasztok!

Röviden az lenne a kérdésem, hogy van-e esélyem arra, hogy saját magam egy PDF generáló szkriptet írjak, PHP-vel?
Ha Google segítségével rákeresek erre a témakörre, szinten kizárólag letölthető kész szkripteket kapok. Oké, ezekkel meg tudom oldani, amit akarok, de azért mégis több ezer sornyi univerzális kódról beszélünk, aminek legnagyobb részét nem is használom, csak feleslegesen értelmezgeti PHP fordító, lassítva az egészet.

Írt-e már itt valaki PDF generáló szkriptet saját kezűleg? Milyen bonyolultságú PDF-re használtad, mit tudott, mennyi időbe tellett, ez érdekelne elsősorban.

Köszönöm!
 

május 16

Pénzbehajtás problémás ügyfelektől, hogyan?

csigafattyu · 2011. Május. 16. (H), 18.21
Sziasztok! Épp most volt nálam egy barátom, aki pénzbehajtással foglalkozik. Nem maffiózó, hanem követeléskezelő cége van. Beszélgettünk arról, hogy a webes szakmában mennyi érvénytelen sutyerák megrendelő van, aki az élő fába is beleköt, meg újracsináltat mindent ötvenszer, de a végén fizetni nem akar, pedig nem is nagy összegekről van szó. Erre felvetette, hogy esetleg csinálna egy divíziót a cégen belül, ami kifejezetten a szabadúszó designerek, programozók és hasonlók igényeire állna rá. Tehát akár pár tízezer forintos összegeknek is utánamennek, és szakszerűen meggyőzik az ügyfelet, hogy nem érdemes szórakozni. Ennek persze díja van, de azt is az adóson hajtják be. Megvannak a módszerek arra is, ha nincs írott szerződés, csak szóbeli megállapodás, a bírósági úttól kezdve a nyomásgyakorlásig számos dologhoz értenek.

Kérdés, szerintetek lenne-e igény egy ilyen szolgáltatásra? Fordulnátok-e egy ilyen céghez, ha már megint megpróbált átverni egy gyökér ügyfél, aki azt hiszi, ő nagy ember, mert mondjuk autószalonja van?
 

Kijelölés tiltás Operában (nem védelemként)

haho · 2011. Május. 16. (H), 15.21
Sziasztok!
A honlapomnak (ami még csak készülőben van) egy saját gördítősávot készítettem JavaScriptben. Ehhez a gördítősávhoz ragaszkodom, mivel teljesen egyedi a színe, a formája és mind az 5 népszerű böngészőben ugyanúgy néz ki.
Sajnos ha a felhasználó a csúszkával szeretné görgetni a lapot akkor a weblap szöveges és némi képi tartalma is kijelölésre kerül görgetéskor.

Ezért kitaláltam, hogy amikor a felhasználó használja a csúszkát lefedem az egész weboldalt egy átlátszó hátterű divvel és letiltom az elemek kijelölésének lehetőségét (de csak arra az időre amíg a csúszka használatban van).
Így egyébként a felhasználó azt jelölgethet ki amit csak akar... de a csúszka is szépen működik.

EGYETLEN NAGY PROBLÉMA ADÓDOTT: Operában (verzió 11.10 van meg nekem) nem tudom semmilyen módszerrel letiltani az elemek kijelölésének lehetőségét, illetve hiába a teljes weblap lefedése is Operában, mert az átlátszó hátterű divek mögötti tartalmakat is kijelöli.

Mit lehet ilyenkor csinálni?
 

IIS-PHP MsSQL nem megy

taki47 · 2011. Május. 16. (H), 09.33
Sziasztok!

IIS7-est használok Windows2008 szerver alatt, PHP5-el.
MsSQL modult szeretnék futtatni rajta. A PHP.INI-ben levettem a kommentet a php_mssql.dll alól, ezt a fájlt, és az ntwdblib.dll-t bemásoltam a windows és a system32 könyvtár alá is, mégse indul el. A phpinfo()-ban sem látszik az mssql, és az mssql_connect() se működik. Mi lehet a gond még?

Előre is köszi
 

május 15

PHP crypt által visszaadott érték

Kérésre törölve 11. · 2011. Május. 15. (V), 17.15
Nézegetem pár órája a doksit, de nem értem: miért adja vissza a crypt függvény a "salt" értékét a kimeneten? Ha nem nekem kellene megadni, akkor érteném, de így, hogy én töltöm ki...
És ehhez kapcsolódva: nem gáz, ha az adatbázisban, a kódolt infó (pl. jelszó) mellé lerakom a létrehozásakor használt "só"-t? (tehát pl. az SHA256-tal használt crypt kimenetét 1:1-ben beírom a jelszó mezőbe)
 

000webhost

aky22 · 2011. Május. 15. (V), 12.10
Hali! Ha valakinek van nem használatos 000webhost-os szervere amihez még adtak e-mail címet és tényleg nem kell neki az jelezzen mert nekem szükségem lenne egyre. Vagy esetleg ha valaki tudna olyan ingyenes vebszolgáltatót ajánlani, akinél van php mail funkció és nem az atv mert az gagyi annak örünék. Köszi!
 

PHP Mysql Eredmények feltöltése egy lapról más más táblázatba

aky22 · 2011. Május. 15. (V), 11.32
Hali van egy oldalam ahonnan eredményeket lehet feltölteni adatbázisba és onnan egy másik oldal kiírja egy jquerys táblába. Az a lényeg hogy meg szeretném azt csinálni hogy egy legördülő formmal ki lehessen választani az sql táblát mert egy suli honlapja és a felsős alsós eredmények külön vannak. Ott akadok el hogy késsza a form és amikor az sql- be akarom berakni az INSERT INTO után rakom be azt, hogy $_POST['adatbazis'] és nem jeleníti meg az oldalt. Így néz ki a kód
[colorer=php]
<?php
if (isset($_SESSION['login']) and ($_SESSION['login']) && ($_SESSION['id']==1))
{
include("dbconnect.php");

extract($_POST);
if(!empty($title)) {
$title = mysql_real_escape_string(stripslashes($title));
$user = mysql_real_escape_string(stripslashes($user));
$message = mysql_real_escape_string(stripslashes($message));


$date = mysql_real_escape_string(stripslashes($date));
$date2 = mktime();

$sql = "INSERT INTO `$_POST['adatbazis']` (`id`, `verseny`, `user`, `eredmeny`, `date`) VALUES ('NULL', '$title','$user','$message','$date')";
$query = mysql_query($sql) or die("Cannot query the database.