ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2011 - Fórum téma

május 14

CodeIgniter, MVC, OOP - elméleti kérdés hogy hogyan is épüljön fel az oldal

molnigee · 2011. Május. 14. (Szo), 17.54
A fent említett három témával most ismerkedem, ezért lehet az egész amit csináltam rossz megközelítés, annak ellenére hogy működik.
A kérdésem tehát az lenne, hogy jó e az alkalmazott megközelítés, vagy máshogy kell, máshogyan célszerű felépíteni az oldalt.

Vegyünk például egy egy egyszerű elérhetőségek oldalt, ami nem csinál semmit, csak megjelenik a header, a tartalom, és a footer.

contact controller:
controllers/contact.php

<?php if ( ! defined('BASEPATH')) exit('No direct script access allowed');

class Contact extends CI_Controller {

	function __construct()
	{
		parent::__construct();
	}

	function index()
	{
		$this->template->show('contact_view');
	}
}
Ez ugye meghívja a template osztályt, ami a követező:
libraries/template.php

<?php

class Template extends CI_Controller{
    
    function show($view, $data='')
    {
        $this->load->view('header');
        $this->load->view($view, $data);
        $this->load->view('footer');
    }
}
Itt betöltődik a header view, a paraméterben átadott view az esetleges adatokkal, valamit a footer view.

Maga a template osztályt a config/autoload.php-ben töltöm be.

$autoload['libraries'] = array('template');
Tehát a kérdés hogy jó e ez az oldal felépítés, vagy máshogy érdemes/kell csinálni? Illetve ha többféle oldal felépítés van, akkor azokat hogyan tudom variálni?
 

május 14

HTTP fejlécek és hibakezelés

haasz · 2011. Május. 13. (P), 22.31
Szeretném megoldani, hogy a hibaoldalakat ne cache-eljék a böngészők, ezért szükség volna arra, hogy a hibaoldalak fejlécét módosítani tudjam. Az nagyszerű lenne, ha ezeket a beállításokat nem csak statikusan tudnám megadni, hanem dinamikusan is módosíthatóak lennének, de egyelőre még az alap feladattal is gond van, mégpedig:

1. Ha a szerver (Apache 2.2) alapértelmezett hibaoldalait használom, akkor nem tudom módosítani a fejléceket (legalábbis eddig nem találtam működő megoldást erre, még a szerver központi konfigurációs beállításai között sem, pedig az esetemben - a kód hordozhatósága érdekében - a .htaccess fájlt kellene használni).

2. Ha egyedi hibaoldalakat használok, akkor már több módszer is létezik a fejlécek módosítására, de ekkor a hibaoldal fájlokat kívülről közvetlenül is meg lehet hívni, nem csak hiba esetén, és ezt szintén szeretném elkerülni.

3. Ha pedig olyan helyre teszem a hibaoldalakat, ahol közvetlenül nem lehet elérni őket, akkor a szerver hiba esetén sem tudja kiszolgálni a hibaoldal fájlokat.

Olyan frappáns megoldást keresek, amely megfelel a fenti feltételeknek, azaz módosítani tudom vele a hibaoldalak fejlécét, és nem lesznek a hibaoldal fájlok közvetlenül elérhetőek, mindemellett a megoldás legyen egyszerű, ne álljon több száz kódsorból. Ha valaki tud ilyet, ossza meg! Szerintem többen örömmel vennénk azt is, ha valaki, aki járatos a HTTP fejlécek módosításának lehetőségeiben írna egy kis összefoglalót a témában. Előre is kösz!

Ui.: Szerver oldali nyelvként PHP-t használok, tehát a .htaccess mellett még erre tudok támaszkodni.
 

Egyedi panel (törlésre jelölve)

Dj Sumi · 2011. Május. 13. (P), 17.53
Ez a bejegyzés a munka/állás rovatba való, ezért törlésre jelöltem. - ProClub

Lenne Egy kérdésem és egyben egy ajánlatom Aki segitt nekem helyre tenni Jobban mondva be fejezni egy Rádiós Admin felületet az az illetö a saját nevén ugy forgalmazza ahogy szeretné plussz a weboldala bannerét ki teszem a Rádiós Közösségi portálomra.
Olyan illetö kéne aki ért a Php-hoz a Scriptek-hez és a MySql -hoz egyaránt nagyon fotos lenne hogy kész legyen és müködjön. Ez egy Egyedi Php Dj -s felület amivel kissé elakadtam :(. ha valaki segittene az itt meg talál itt meg talál Köszi elöre is.
 

Linux+Apache+PHP: XML válasz elromlik - miért?

tisch.david · 2011. Május. 13. (P), 16.09
Sziasztok!

Van egy PHP scriptem, ami egy webszolgáltatást hív meg fopen()-nel, és a válasz XML-t adja vissza. Ha ezt a kódot a gépemen futtatom, WAMP alatt, akkor megy remkül, ha viszont felteszem az egyik linuxos szerverünkre, akkor a válasz XML-ben a node-ok (a windows-os camel case helyett) csupa kisbetűsek lesznek, és bizonyos XML node attribútumok (pl. nil=1) invalid módon kerülnek a dokumentumba (pl. így, " nélkül).

Mi okozhatja ezt?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv:

Dávid
 

html 403 ha http van az url-ben

zzrek · 2011. Május. 13. (P), 13.15
Sziasztok!
Új szerverre tenném a webappomat, és furcsa jelenséget tapasztaltam.
Az egyik php állományom elérésére az új szerver (a régi nem, ugyanilyen esetben) 403 hibát adott vissza.
Kiderült, hogy csak akkor, ha a get paraméterek közt van egy olyan szöveg, hogy "http%3A...". Ha átírom mondjuk "htt%3A..."-re, akkor nem lesz 403.

(Egy képfájl linkjét (teljes url) adom át get-tel, előtte javascripttel encodeURIComponent-tel kódolom az adatot)

Mit javasoltok? Ne encodeURIComponent-et használjak? (Akkor mit?)
Miért csak az új szerver csinálja ezt, ez milyen szerverbeállítástól függ?

Ki tudom kerülni a dolgot sokféleképp, csak kíváncsi lennék, hogy ti mit javasoltok, és vajon mit csináltam rosszul?

Köszönöm!
 

PostgreSQL nem connectel

csigafattyu · 2011. Május. 13. (P), 02.02
Üdv! Ringyóz alatt szenvedek a PostgreSQL életre lehelésével. A PHPpgAdmin remekül látja, tudok mindenfélét csinálni benne. Viszont ha azt mondom PHP-ban, hogy:

$dbconn = pg_connect('host=localhost port=5432 user=postgres password=postgres dbname=proba');

akkor semmi sem történik, a $dbconn értéke false, vagyis nem sikerült. A pg_last_error() üres stringet ad. Akkor is ez az eredmény, ha localhost helyett 127.0.0.1-et írok.

Mit csinálok rosszul? Egyáltalán hol lehet megnézni valami logot, hogy mi nem sikerül?
 

május 13

Ajax töltés..

kriszrap · 2011. Május. 12. (Cs), 23.44
Sziasztok!!!
Ajaxba szeretném azt megoldani hogy amikor pl rányomnak egy gombra és be ugrik egy töltés gif közbe adatbázisbol kérdezle ha meg van a lekérdezés akkor eltunik a gif és meg jelenik az eredmény. Egy ilyen ajax loadingot szeretnék csinálni ha értik hogy mirol beszélek??:)
 

Több szintű törlés MySqlben

therest · 2011. Május. 12. (Cs), 13.49
Elvesztem a mysql terén kicsit.

Van három táblám, sorba kapcsolva, kettes táblának van egy oszlopa ahol a mezők az egyes tábla vonatkozó id-jét tartalmazza. A 3. tábla pedig a kettesre mutat e módon.
Példának: Galériák(id), fotók(id,galeriaId), kommentek(id,fotoId).
Nem tudom milyen módszer lenne itt a jó ha törölni kell egy galériát, és ezzel együtt a képeket, és a kommenteket is.
A helyzetet bonyolítja, hogy a képeket nem csak az adatbázisból, hanem fájlként is törölni kell.
Eddig így csináltam:
1.Lekérdeztem a képek táblából az összes megfelelő galeriaId-jű képet.
2.A result-on végigszaladva töröltem a képfájlokat, és az idket összefűztem ,-vel elválasztva, egy $ids változóba.
3.Töröltem a kommenteket a kommentek táblából a következő segítségével: "WHERE in IN ($ids)"
4.Töröltem a képek táblából a galeriaId alapján.
5. Töröltem a galériát.

Lehet ezt hatékonyabban? Az első query-t nem lehet megkerülni, de a 3 törlésest gondolom össze lehetne vonni, bár gőzöm sincs hogyan. Érdemes, hoz kézzel fogható sebesség növekedést?
 

A HTML alapú web problémái és megoldási javaslatok

Hidvégi Gábor · 2011. Május. 12. (Cs), 12.40
Többek között egy nemrég indított fórumtéma kapcsán nyilvánvalóvá vált, hogy egyre többen ütköznek a HTML alapú web korlátaiba, a nem jól átgondolt technológiák, a lassan reagáló W3C szabványügyi szervezet egyre több fejfájást okoz a fejlesztőknek nap mint nap.

Javaslom, hogy gyűjtsük össze ezeket a problémákat, és konstruktívan mindenki írja le a megoldási javaslatait.
 

htaccess RewriteRule

toldigabor · 2011. Május. 12. (Cs), 08.56
Tudnátok ebben nekem segíteni, hogy hogyan tudnám ezeket az átirányításokat megcsinálni? Hogyan adjam meg a RewriteRule után a mintaillesztést?

www.video-oldal.hu/kategoria.php
www.video-oldal.hu/kategoria


www.video-oldal.hu/nev.php?cim=Egy-konkret-video-cime
www.video-oldal.hu/Egy-konkret-video-cime


Köszi szépen