ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2011 - Fórum téma

május 20

Könyv keresés

Numcsi · 2011. Május. 19. (Cs), 22.58
Üdv néktek. Tudok jó könyvet mindani JS, AJAX és XML-re?
 

CSS fix szélesség középen, de két oldalt különböző szín?

ggabor · 2011. Május. 19. (Cs), 21.32
Már órák óta keresgélek megfelelő css megoldást az alábbi elrendezéshez, de még csak ehhez hasonlót sem találtam.

Adott az alábbi egyszerű elrendezés, ahol a container középre van igazítva és 980px széles:

-----------------------
---|-container-|---
-----------------------

A css:

.bar { width: 100%;  min-width: 1000px; margin: 0px auto; }
.container { width: 980px; margin: 0px auto; padding-left: 10px; padding-right: 10px; }
A html:

<div class="bar" id="special">
<div class="container">content</div>
</div>
Most viszont a következőt szeretném megoldani:

1. a container maradjon középen, 980px széleséggel.
2. a container-en belül legyen egy azonos magasságú panel (P).
3. a panel (P) szélessége fix 250px legyen.
4. a panel (P) mellett balra lévő dinamikus szélességű üres rész (A) ugyanolyan színű legyen mint a panel (P)
5. a container mellett jobbra lévő dinamikus szélességű üres rész (B) ugyanolyan színű legyen mint a container.

----------------------------
-A-|-(P)container-|-B-
----------------------------

Amilyen megoldásokat találtam eddig az mind %-ban adta meg a szélességeket. Úgy én is meg tudnám oldani, hogy mindnek beállítok egy %-ot, de a gond az, hogy a container fix 980px kell, hogy legyen és ezen belül a (P) fix 250px széles.
 

php file szerkesztö és mentés

kriszrap · 2011. Május. 19. (Cs), 15.21
Sziasztok!!
Egy Olyat Szeretnék csinálni amivel pl index.php -be belépek szerkesztem és utánna felül irja azt. Hogyan lehet ez meg valósitani??:)
 

Az új szerver néha kihagy

zzrek · 2011. Május. 19. (Cs), 10.12
Sziasztok!

Dühös és csalódott vagyok, jól jönne néhány tanács, előre is köszönöm!

Egy facebook-os webappom van, néhányszáz felhasználóval a világ minden tájáról, de főleg az Amerikából.
Eddig egy magyar hosztról szolgáltam ki őket, de mivel mostanra eljutott addig a dolog, hogy egy kicsit szeretném reklámozni és felnövelni a felhasználók számát pár ezerre, valamint a felhasználók nagy része amerikai, gondoltam, hogy ott bérelek shared host tárhelyet.

A HostGatort választottam. Nagyon profinak látszott, nekem tetszett.
Az első tesztek jók voltak, áttettem az alkalmazást oda.

De sajnos a felhasználók panaszkodni kezdtek, hogy néha befagy az alkalmazás -- aztán én is tapasztaltam.

XMLHttpRequest-tel szinkron módban küldök ki nagyon kicsi csomagokat és kapok vissza aprócska válaszokat, a magyar szerverrel nem volt semmi gond.
Most viszont időről időre egy-egy kiküldött csomag (odaérkezése) megakad hosszú másodpercekre, sőt, percekre. Ez persze azt eredményezi, hogy a böngésző fennakad. A Chrome ilyenkor "kill the page or wait" ablakot is kitesz.

A lehetőségeim, ahogy látom:

1. Átírni mindent aszinkron módba: ez önmagában nem segít, mert úgyis ki kell raknom egy várakoztató homokórát az ügyfélnek, ugyanannyit kell várnia.
Azonban gondolkodtam a következőn: aszinkron módba átírok mindent, és ha nem jön válasz 1 másodpercen belül, akkor ugyanezt a kérést kiküldöm mégegyszer (tapasztalatom szerint ugyanis maga a szerver nem lesz elérhetetlen ilyenkor, pl. a ping is válaszol gyorsan) és szerver oldalon is lekezelem ezt: ha másodjára jön egy ugyanolyan kérés, azt figyelmen kívül hagyom.
Na most ez nagy munka és sok hibalehetőséget takar.

Hogy is van ez, ha ugyanazzal az XMLHttpRequest-tel újra kiküldöm a kérést, akkor a callback függvény kétszer is visszajöhet, ugye? Vagy ilyenkor csak az egyik jön vissza?

május 18

[törlésre jelölve] Samsung Champ mobilra Java alkalmazás nem lehet

Kabin ERROR · 2011. Május. 18. (Sze), 20.11
A kérdés nem tartozik a Weblabor tematikájába, ezért törlésre jelölt.


A Samsung Champ mobilomra raktam .jar alkalmazásokat.De egyiket se fogadja ell pedig az oldalon ahonan le töltöm ott azt adja samsun champre van az alkalmazás.De azt irja a telefon, hogy a JAR érvénytelen.Valaki tud segiteni, hogy hogyan lehet az,hogy elfogadja?Köszönöm a választ.
 

Flash CS5 String replace

breakline · 2011. Május. 18. (Sze), 13.33
Hello!

Flash CS5-el probalkoztam egy stringben egy reszt lecserelni de semmi ertekelheto eredmeny nincs. A hivatalos dokumentacioban nincs is benne a replace method, bar en nem kapok semmilyen hibauzenetet, ezert feltetelezem hogy a funkcio mukodik. Ezt a kodot hasznaltam:

var str:String = new String("The cow jumped over the moon.");
var newStr:String = str.replace("moon", "fence");
trace(newStr); //undefined
Valaki esetleg tudna segiteni?
 

Singleton szülő - létezik ilyen PHP-ben?

Kérésre törölve 11. · 2011. Május. 18. (Sze), 11.57
Nem értem:

    class Sing {
        static private $instance;

        final private function __construct(){
            echo "<p>Sing konstruktor</p>";
        }

        public static function getInstance(){
            $class=__CLASS__;
            if(!isset(static::$instance)){ static::$instance=new $class; }
            return static::$instance;
        }
    }

    class SingSing extends Sing {    }
Erre kapok egy Cannot access private property SingSing::$instance ha a SingSing::getInstance() metódust elindítom.
Ha meg a static:: helyett self:: van, akkor a Sing egyetlen példányát kapom vissza a SingSing::getInstance hívásakor is. Törődjek bele, hogy ez így működik és singletont nem lehet ebben a formában szülőként használni, vagy valamit elnéztem?
 

magic_quotes_gpc

oszi · 2011. Május. 18. (Sze), 09.54
Sziasztok!

A tárhely szolgáltató php configjában be van kapcsolva a magic_quotes_gpc funkció.
Nekem viszont, bizonyos funkciókhoz szükséges lenne ezen funkció kikapcsolása, de a config fájlhoz nem férek hozzá. Ezt ki lehet kapcsolni valamilyen paranccsal közvetlenül abban a php fájlban amit futtatok?
 

május 18

első táblában történt szűkítés alapján második tábla listája

peachman · 2011. Május. 17. (K), 23.20
Van két táblám.
Az elsőben az ügyfelek nevét és címét tárolom.
A másodikban az ügyfelekhez tartozó járműveket.
Természetesen lehet egy ügyfélnek több járműve, illetve lesz olyan akinek egy sincs.

ugyfelek
idnevtelepulesszuletesi_ev
1BélaBudapest1955
2FerencBudapest1975
3MihályBudapest1975
4EndreSzeged1955
5GézaSzeged1980


jarmuvek
idugyfeljarmuevjarat
11Opel2006
24Suzuki2010
31Ford2007
42Ford2008
53Lexus2009


A feladat a következő, amit nem sikerült megoldanom.

1. Egy olyan listát kell készítenem, amely tartalmazza az összes járművet kilistázva.
2. Mutatja a tulajdonos nevét és települését.
3. Rendezni lehet mondjuk jármű szerint.

És az igazi probléma:

4. Kell bele szűkítés tulajdonos nevére v. címére.

Ha valaki megad egy települést, például Budapestet, akkor csak az ott élő ügyfelek összes járműve listázódjon ki.

Ha ebben tudnátok segíteni megköszönném.
 

További tartalom megjelenítése mikor az oldal aljára ér a felhasználó. Hogyan?

D4nY · 2011. Május. 17. (K), 18.16
Sziasztok! Olyan megoldásokat keresnék tutorial vagy jquery plugin formájában ami a következőt csinálja:
Úgy mint például a facebookon is a wallon nem jelenik meg az összes poszt csak miután görgetünk lefelé és elérjük az oldal alját elkezd tölteni a tipikus jquerys kis "animációval".. és 1másodpercen belül máris bejön a többi poszt. Én ugyanezt szeretném csak mondjuk a weboldalon lévő tartalom, portfolio képek, blogbejegyzések megjelenítésére. Előre is köszi

Facebookon kivüli példák:
http://www.dazeddigital.com/
http://rathersplendid.net/

D4nY