ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2011 - Fórum téma

december 13

Kép másolási gondjaim vannak!

sixtyman · 2011. Dec. 13. (K), 16.01
Vénember létemre tanulom a netet(11 éves unokám segít ebben,de most ő sem tudott)

Eddig tudtam képet másolni:

klikk a képre -kép tulajdonságai- klikk a címre- aztán másolás


Most a másolás funkció nem működik,hiába klikkelek a jobb gombbal....
Nem tudom,hogy mit rontottam el... Tudnillik szeretek mindenbe belepiszkálni,pedig nem értek hozzá.

Eszembe jutott,hogy az OPERA böngésző a legujjabb verzióra frissittet,talán itt a hiba...

Kérlek benneteket,hogy segítsetek(mível taj hülye vagyok a számítógéphez,ezért egyszerűen írjátok le a műveletet)
Köszönöm
 

Melyiket kellene kivenni? Vagy mit alakítsak át? :D

makezdtem · 2011. Dec. 13. (K), 14.55
Na szóval mit kellene kivennem vagy átalakítanom, hogy az ékezetes betűk is megjelenjenek az oldalamon?
Köszi szépen a segítséget!

[colorer=css]
var Cufon=(function(){var m=function(){return m.replace.apply(null,arguments)};var x=m.DOM={ready:(function(){var C=false,E={loaded:1,complete:1};var B=[],D=function(){if(C){return}C=true;for(var F;F=B.shift();F()){}};if(document.addEventListener){document.addEventListener("DOMContentLoaded",D,false);window.addEventListener("pageshow",D,false)}if(!window.opera&&document.readyState){(function(){E[document.readyState]?D():setTimeout(arguments.callee,10)})()}if(document.readyState&&document.createStyleSheet){(function(){try{document.body.doScroll("left");D()}catch(F){setTimeout(arguments.callee,1)}})()}q(window,"load",D);return function(F){if(!arguments.length){D()}else{C?F():B.push(F)}}})(),root:function(){return document.documentElement||document.body}};var n=m.CSS={Size:function(C,B){this.value=parseFloat(C);this.unit=String(C).match(/[a-z%]*$/)[0]||"px";this.convert=function(D){return D/B*this.value};this.convertFrom=function(D){return D/this.value*B};this.toString=function(){return this.value+this.unit}},addClass:function(C,B){var D=C.className;C.className=D+(D&&" ")+B;return C},color:j(function(C){var B={};B.color=C.replace(/^rgba\((.*?),\s*([\d.]+)\)/,function(E,D,F){B.opacity=parseFloat(F);return"rgb("+D+")"});return B}),fontStretch:j(function(B){if(typeof B=="number"){return B}if(/%$/.test(B)){return parseFloat(B)/100}return{"ultra-condensed":0.5,"extra-condensed":0.625,condensed:0.75,"semi-condensed":0.875,"semi-expanded":1.125,expanded:1.25,"extra-expanded":1.5,"ultra-expanded":2}[B]||1}),getStyle:function(C){var B=document.defaultView;if(B&&B.getComputedStyle){return new a(B.getComputedStyle(C,null))}if(C.currentStyle){return new a(C.currentStyle)}return new a(C.style)},gradient:j(function(F){var G={id:F,type:F.match(/^-([a-z]+)-gradient\(/)[1],stops:[]},C=F.substr(F.indexOf("(")).match(/([\d.]+=)?(#[a-f0-9]+|

IIS ISAPI rewrite cookie alapján

RBI · 2011. Dec. 13. (K), 00.14
Sziasztok,

a következő problémával küzdök:
van egy IIS webszerver, ahol a Web.config beállításai alapján isapi rewriter irányítja át a kéréseket. Ha mobil eszközről nézik az oldalt, akkor a www.site.hu átirányítodik az m.site.hu -ra. Ezzel nincs is semmi gond. A gond ott van, hogy szeretnék, az m.site.hu oldalra egy linket, amivel visszatérhet a teljes verzióhoz. Arra gondoltam, hogy egy sütibe beleirom, hogy redirect=no, és az átirányításnál megnézem ezt a sütit.

Ime a kód, amivel dolgoztam:

<rules>
           <rule name="Mobile Rewrite" patternSyntax="ECMAScript" stopProcessing="true">
            <match url=".*" ignoreCase="true" negate="false" />
            <conditions logicalGrouping="MatchAll" trackAllCaptures="false">
                  <add input="{HTTP_USER_AGENT}" pattern="midp|mobile|phone" />
                  <add input="{HTTP_COOKIE}" pattern="*redirect=no*" negate="true"  />
            </conditions>
            <action type="Redirect" url="http://m.site.com" appendQueryString="true" redirectType="Found" />
            </rule>
          </rules>
de ez nem működik, akármi a süti értéke, nincs hatással az átirányításnál, mobilról nézve az oldalt, mindig átdob az m.site.hu-ra. Azt gondoltam, hgy a conditions logicalGrouping="MatchAll" azt jelenti, hogy minden feltételnek teljesülnie kell.

Szerintetek mi lehet a baj?

Üdv: BR
 

december 11

Zend Framework 2 tapasztalatok

Eddie · 2011. Dec. 11. (V), 16.39
Egy új projektet hobbi projektet kell most elkezdenem, egy barátomnak építek egy viszonylag egyszerű CMS alapú webes rendszert.

Mindenképp Zend Framework alapokon fogom elindítani, de most elgondolkoztam rajta, hogy mivel mejelent Októberben a ZF2.0 beta, áttérjek-e ZF2-re?

Követi valaki a ZF2 sorsát? Van valami tapasztalat? Kérek mindenkit, akinek nemhogy a ZF2 beta-ról nincs tapasztalata, de még csak a ZF-ről is kevés, tartózkodjon a comment gomb intenzív nyomkodásától, mondván, hogy "ez még beta, ezt még ne használd produkciós környezetben." Mert ezt ugyebár anélkül is tudom. :)

A kérdésem az, hogy: Használta-e már valaki a kettest? Van-e valahol valami Hello Wolrd példa már ZF2-re? Jó-e ez az overuse-olt DI pattern? Gyakorlatban mennyire használható az event vezérelt cuccos PHP-ban, és mennyire valósítják meg ezzel tényleg az Aspektus Orientált programozási paradigmát? Mennyire hatékony a ZF2? ZF1-ben én még anno csináltam egy hello world app stressz tesztet, és lesujtó volt az eredemény. Egy nagyon szét-absztrahált OOP saját framework kb. 40x RPS teljesítményt nyújtott. Úgy hogy tényleg csak azt használtam ZF-ből ami feltétlenül szükség volt.
 

december 11

Weblabor pozícionálás

szabo.b.gabor · 2011. Dec. 10. (Szo), 22.02
Volt időm gondolkodni hazafelé a Weblabor "pozícionálásáról", hogy mi módon lehetne jobban működtetni, plusz motivációt belecsempészni, még többet adni a közösségnek, bővíteni a közösséget.

RSS-feldolgozás ma

Pepita · 2011. Dec. 10. (Szo), 02.04
Sziasztok!
Elolvastam jópár itteni és egyéb cikket, fórumot, stb., mégis, a legújabb amit a témában (magyarul) találtam 2007-8-as. Kipróbáltam a DOM fv-nyeket és a SimpleXML-t is, de nem jutottam (jó) eredményre.
Azt tapasztaltam, hogy az RSS/xml adatok közt nagy a különbség. Négy honlap lementett xml-ével próbálkoztam (köztük a wl és egy másik Drupal-oldal is), de sikerült olyan fa-különbségeket találni, amiket nemigazán tudtam áthidalni. Egy furcsa rss, de böngészőben mégis jó.
Kérdéseim:
1. Előírás hírcsatornáknál az <rss>/<channel>/<item>/<title>,<link>,<description>,<stb> faszerkezet? (A "furcsa" épp ezért furcsa.) Vagy ha nem, akkor honnan taníthatnám meg a saját kis progimat a rendszerre? Gondolom, a "xmlns:dc" és hasonló attribútumokból, de fogalmam sincs melyikből és hogyan.
2. Ha 1 igen, akkor mit tudok (tudok-e) kezdeni az olyannal, mint "furcsa?"
3. Létezik-e ma jól használható modul a célra? Ti mit használtok? (Megjegyzem, én jobb szeretem a selfservice-megoldást.)
4. És - ha lehet - kérnék ötletet/tippet, hogy mit és hogy csináljak saját rss készítésében.

Köszönöm.
 

Aldomainek keresése

Pepita · 2011. Dec. 10. (Szo), 01.28
Sziasztok!
Van egy domain (valamihelyseg.hu), amit úgy találtunk ki, hogy mindenféle (helyi) aldomain-hez jól menjen.
Ez a fődomain nem "tartalmaz" honlapot, de az aldomainek igen. (azéncégem.valamihelyseg.hu, xyegyesület..., stb.)
Szeretnék a fődomainre csinálni egy lapot, ami az "üdv. valamihelyen!" kívül kilistázná az aktuális aldomaineket. (Mondjuk a főoldal <title>-el együtt.)

A kérdésem: hogyan tudom php szkriptből lekérdezni egy fődomainhez tartozó aldomaineket? Gyanítom, hogy nem túl egyszerű történet, bújtam kézikönyvet, wl-t, de még csak a közelébe sem kerültem a megoldásnak. Esetleg vmi header-es játék a valahova?

Válaszaitokat előre is köszönöm.
 

december 9

jquery - többszintű menü

mahoo · 2011. Dec. 9. (P), 17.55
Sziasztok, egyszerű, gyors kérdésem lenne:
miért van az, hogy, ha egy a 2. szinten lévő lista elemre kattintok, akkor egy szimpla alert is kétszer fut le, amit az li click eseményére állítottam be, hogyan tudok ellene védekezni? Köszönöm!
 

Php - Unit test, telepítgetés nélküli

inf · 2011. Dec. 9. (P), 13.03
Sziasztok!

Van egy IIS-en több virtualHost-om eltérő php verziókkal. Minden virtualHost-hoz tartozik egy-egy php projekt, amiket netBeans-szel tákolgatok. A problémám az, hogy nem látok esélyt arra, hogy én mindegyikhez feltegyem a phpUnit-ot úgy, hogy azt a netBeans-ben használni is tudjam. Ugye ott csak egy phpUnit bat fájlt lehet beállítani, na most akkor az csak egy php verzió alatt futna, amit kizárt, hogy bevállalok... Ezért keresek phpUnit helyett valami használható unit test kódot, amivel többek között nem kell PEAR installerrel szerencsétlenkedni, meg elég minden egyes projekthez bemásolni, esetleg include path-t beállítani hogy működjön. Mit tudtok ajánlani?
 

december 8

Apache beállítás, szép URL tesztelés

Ádám77 · 2011. Dec. 8. (Cs), 21.05
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Annyit olvastam a szép URL-ekről hogy végül rászántam magam és az összes PHP-s oldalamat átalakította ilyenné. Szerencsére minden elsőre sikerült. (PHP ok, htaccess ok) A gondot az otthoni tesztelés jelenti. Ezen a gépen Win7/64 alatt egy AppServ2.5.10 fut. Ha a site1-et akarom tesztelni httpd.config fájl kinyit DocumentRoot átír "C:/AppServ/www/site1"-re, Directory átír "C:/AppServ/www/site1"-re, Apache újraindít. Most gondolom sokat nevetnek... De itt tartok. A phpMyAdmin-ról ne is beszéljek. Minden újra...

Szóval a kérdésem az lenne ha van 10db site-om a C:/AppServ/www/ könyvtárba hogyan tudom őket „egyszerre” tesztelni?

Mindenkinek előre is köszönöm a választ!