ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 14, 2011 - Fórum téma

Egy csipet facebook kód

Pethical · 2011. Dec. 14. (Sze), 22.14
Még régebben született meg ez a kód, mert rendeltek egy facebook alkalmazást, és gondoltam miért nem bonyolítsam túl a dolgot annyira, hogy egy egész osztálykönyvtárat írok a facebook sdk tetejére. :) Viszont a kódot a könnyű használhatóság miatt azóta is használtam több alkalmazásban és több weboldalon is, a kollégák pedig azért szeretik, mert itt működik az intellisense és van némi doksi is a kódban.

Így úgy határoztam megosztom, hátha valaki más is hasznosnak találja a cuccost. Egy hibája van, nem túl gyors, de profiloztam, és a curl_exec lassú nagyon. Na meg van egy picike memória igénye is. :)

Bugok mindig lehetnek benne, ez van, "as is". De szabadon javítható. :D

Szóval akinek kell, vigye, akinek nem, az hagyja, vagy írja át úgy, hogy jó legyen! ;)

Facebook PHP Classes
 

több sor lekérdezése

bnc1995 · 2011. Dec. 14. (Sze), 20.22
Sziasztok!

Az a problémám, hogy adott egy mysql tábla benne adatok és azt szeretném, hogy ha Z=1 akkor azt a sort adja meg. Eddig nincs is semmi gond, de ha több sorban Z=1 akkor csak az első olyan sort kapom ahol igaz a feltétel.

Pl.:

Y tábla:
+--+--+
| Z | X |
+--+--+
| 1 | 7 |
| 2 | 6 |
| 5 | 8 |
| 1 | 9 |
+--+--+

ez a lekérdezés:
$sql = "SELECT X FROM Y WHERE Z='1'";
$query = mysql_query($sql);
$data = mysql_fetch_array($query);
kiíratás:

for($n = 0;$data[$n];$n++){
   echo $data[$n];
}
és ezt kapom:

7

A 9-et nem adja vissza.:(


Meg tudná mondani nekem valaki, hogy hogyan lehet több sort kiolvasni a táblából?

Segítségeteket előre is köszönöm:

bnc1995
 

Facebook Like Box social plugin háttér

csla · 2011. Dec. 14. (Sze), 10.34
Sziasztok!

Tudtok esetleg valamilyen egyszerű megoldást, hogy a weboldalon a "light" sémájú FB Like Box social plugin-nek legyen háttere, és ne átlátszó legyen?
Átmenetileg beletettem egy háttérszín beállítással rendelkező DIV-be, de azt szeretném megoldani, hogy ha nem jelenik meg a plugin (pl. munkahelyen proxy tiltás miatt), akkor ugyanott, mögötte/helyette látszódjanak a "hagyományos" hírek.
Ha netán van valami egyszerű mód, ami elkerülte a figyelmem, akkor megköszönném az információt, addig nem bűvészkednék JS-sel.
(Kiegészítés: a HTML5-ös megoldást használom)
 

PHP mail

flamander · 2011. Dec. 14. (Sze), 09.07
Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni tőletek. Van egy olyan problémám, hogy van egy kitölthető űrlapom, amit szeretnék a honlapomon működtetni. Szeretném, ha kitöltik az adatlapot, akkor elküldje az e-mail címemre. Sajnos nem értek a php-hez ezért kérném a segítségeteket, hogy legyen egy sendmail nevű php fájlom ami elküldi azadatlapot a címemre. Rengeteg ilyen php fájlt találtam, de nem tudom hogy mit kell beállítani, hogy az űrlap tartalmát küldje el. Nagyon köszönném ,ha segítene valaki, mert nagyon fontos lenne. Köszönöm előre is a segítőkészséget.
Itt az adatlapom:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

<title>Törzsvásárlói regisztráció</title>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css" media="screen" />


<script src="js/jquery-1.2.6.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
<script src="js/form-fun.jquery.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>

<!--[if IE]>
<style type="text/css">
legend {
position: relative;
top: -30px;
}

fieldset {
margin: 30px 10px 0 0;
}
</style>

<script type="text/javascript">
$(function(){
$("#step_2 legend").css({ opacity: 0.5 });
$("#step_3 legend").css({ opacity: 0.5 });
});
</script>
<![endif]-->
</head>


<body>

<div id="page-wrap">

<h1>Törzsvásárlói <span>regisztráció</span></h1>

<form action="contactengine.php" method="post">

<fieldset id="step_1">

<legend>1. lépés</legend>

<label for="num_attendees">
Személyes adatok megadása.
</label>
<select id="num_attendees">
<option id="5" value="0">Kérjük válasszon</option>
<option id="opt_6" value="6">nem</option>
<option value="5">igen</option>
</select>